Skocz do zawartości

[Hamulce do FR] Jakie kupic do SCOTT VOLTAGE FR ?


mrovka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kontakt z Magurami MT5 i MT7 na codzień. 

Generalnie potwierdzam siła i modulacja pierwsza klasa. Mega przewidywalne działanie i ergonomia. 

 

Jednakże, szczelina między klockami a tarczą jest symboliczna, to też większość rowerów z tymi hamulcami dzwoni i dzwoni i dzwoni a klienci pytają co jest nie tak. Także trzeba przy regulacji chwile posiedzieć, zeby  nie ocierało. 

 

Poza tym przypadek z zeszłego tygodnia, klient oparł się o świeżo kupiony rower, z hamulcami MT5, oparł się srednio szczęśliwie bo o klamkę (nie trafił ręką w kierownicę). Efekt - pęknięta klamka. 

Oczywiście, że wada fabryczna, ze nie opiera się o klamki, że siła skierowana w innym kierunku niz to projektowane itp itd no ale ja jakoś zwątpiłem w magurę. 

 

post-131882-0-64848500-1504639619_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz powiedzcie mi czy to jest jakaś parodia czy naprawdę nie ma normalnych hamulców na rynku? Jedne sikają, drugie pękają, z trzecimi trzeba niemal rozmawiać żeby dobrze działały. Mam 17 letni samochód, tak lekko licząc z 800 tyś przebiegu realnie. Jakoś hamulce działają bezproblemowo, a nowy płyn widziały tak z 6 lat temu, jeśli nie więcej. W ogóle da się kupić hamulce żebym nie musiał się modlić żeby się przypadkiem nie rozleciały przy glebie albo nie posikały ze strachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One po prostu wymagają wymiany na nowe po 2 latach, taka tam technologia XXI wieku. :D

 

Wszystko się robi teraz lżejsze, z droższych materiałów itp, a że trwałość przy tym nie idzie w parze z ceną... jest przecież producentom sprzętu na rękę? :D

 

Podobno Avidy XX to legenda, SRAM opatentował gównolit do ich produkcji aka są mega drogie i mega ujowe. :D

Klamka cała odpada od kierwnicy, wpiszcie na necie Avid XX broken lub:

http://forums.mtbr.com/attachments/brake-time/797768d1368147870-broken-brake-lever-sram-xx-need-advice-broken-avid-xx.jpg

 

a tu na trytytkę hamulec za 1500zł/szt:

https://ep1.pinkbike.org/p5pb8853367/p5pb8853367.jpg

 

a żeby nie było, że cena wzięta z księżyca:

https://rowerowy.com/sklep/czesci/hamulce/tarczowe-hydrauliczne/prod/avidxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kontakt z Magurami MT5 i MT7 na codzień. 

Generalnie potwierdzam siła i modulacja pierwsza klasa. Mega przewidywalne działanie i ergonomia. 

 

Jednakże, szczelina między klockami a tarczą jest symboliczna, to też większość rowerów z tymi hamulcami dzwoni i dzwoni i dzwoni a klienci pytają co jest nie tak. Także trzeba przy regulacji chwile posiedzieć, zeby  nie ocierało. 

 

Poza tym przypadek z zeszłego tygodnia, klient oparł się o świeżo kupiony rower, z hamulcami MT5, oparł się srednio szczęśliwie bo o klamkę (nie trafił ręką w kierownicę). Efekt - pęknięta klamka. 

Oczywiście, że wada fabryczna, ze nie opiera się o klamki, że siła skierowana w innym kierunku niz to projektowane itp itd no ale ja jakoś zwątpiłem w magurę. 

 

attachicon.gif21216142_1581434955241303_1625364355_o.jpg

 

Mala szczelina mi nie przszkadza,przyzwyczailem sie do odglosow Formuly

Bardziej zaniepokoila mnie ta zlamana klamka,bo moj rower na pewno bedzie mial kraksy...choc widac na zdjeciu,ze to bardziej pech.

Ten material,to tworzywo sztuczne ?

 

Te wasze zdjecia z zycia wziete,pomieszala mi sie tylko kolejnosc ewentualnych modeli na mojej liscie :)

A Saint,Zee - tez maja problemy z cieknieciem ?

 

Wychodzi na to,ze musze uzbierac na Hope,bo tylko na te hampelki,jest najmniej zazalen :P - oczywiscie,opinia laika

 

W najgorszym wypadku wloze moje bezproblemowe,kilku sezonowe i nigdy nieserwisowane M615 :) Najwyzej zamienia sie w plynne aluminium :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W najgorszym wypadku wloze moje bezproblemowe,kilku sezonowe i nigdy nieserwisowane M615
 
To chyba będzie najlepsze rozwiązanie :D Zamówiłem właśnie m785 na przód, na tył wrzucę chyba coś innego, a relację zdam w nowym sezonie, teraz raczej się nie wyrobię. A jak się posikają to chyba sobie dospawam piwoty i będę jeździł na cudzie techniki, czyli v-brake.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie Zee wziąć, tańsze od Hope, równie mocne i sprawdzone, z tym cieknięciem to jest tak, że generalnie to od SLX w górę nie ciekną, no ale wiadomo że może się zawsze zdarzyć.

 

Tylko najtańszy zestaw Zee jest na beznadziejnych klockach organicznych, kup właśnie takie i wymień klocki na jakieś lepsze - sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Poza tym przypadek z zeszłego tygodnia, klient oparł się o świeżo kupiony rower, z hamulcami MT5, oparł się srednio szczęśliwie bo o klamkę (nie trafił ręką w kierownicę). Efekt - pęknięta klamka.

Masakrycznie pechowo się oparł....i do z bardzo dużą siłą się musiał oprzeć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciężko kupić w obecnych czasach trwałe hamulce, ale jedne z pewniejszych, to chyba te Magury. Nie używałem ich, ale czytałem recenzję durnegokota. 

 

Od blisko pięciu lat używam Formuli T1 i mimo, że większość użytkowników narzeka na nie, to ja problemów nie miałem. Jedynie regulacja upierdliwa, bo miejsca na tarczę praktycznie zero. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bo to manufaktura a nie masowe wypluwanie sprzętu. W Polsce z racji ceny, która jest dla wielu spora, nie są popularne, a ci co je wybierają, robią to świadomie i dobrze wiedzą czego chcą i co z tym zrobić więc i pytań nie ma.

 

Hope to jedna z nielicznych firm która dba o klienta i masz naprawdę całą paletę części zamiennych jeżeli sa potrzebne.


Nawet tu w kraju złotem i złotem płynącym hope widziałem aż raz. Ludzie tu ciemna masa i biorą co im dasz, nie co chcą. Oni nie wiedzą czego chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajde informacje na temat,jak duza tarcze przelkinie moj dwupolkowy RS Domian z 2011

Wiem ze Fox na stronie,ma cos podobnego do swoich widelcow 

 

Pytam,bo oryginalnie kreci sie w nim tarcza 200mm - a przykladowo hamulce Hope wymagaja tarcz  tylko 180,183 i 203mm. /takie info znalazlem na stronie producenta/

I zastanawiam sie czy te 3mm roznicy nie bedzie dla Domian'a zabojcze ?

 

Znalazlem oferte jednopolkowego Domiana o skoku 180mm z 2012 pod kolo 27,5 i pisalo w opisie ze najweksza tarcza jaka moze przyjac to 210mm

Takze zastanawiam sie - jaka najwieksza tarcze,moge zamontowac,do dwupolkowego Domian'a z 2011 o skoku 200mm pod kolo 26''

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być mały problem jak będziesz chciał dać tarczę 203mm, mając widelec pod 200mm, a nie 160mm

 

... bo mając z przodu PM160, wrzucasz adapter z PM160 na PM200 lub PM203 lub PM205, ty mając PM200 musisz do PM203 czy PM205 dać jakieś podkładki i sprawdzić czy klocek jest na odpowiedniej wysokości jak chodzi o tarcze.

Żeby nie robić rzeźby przy hamulcach tej klasy, chyba najlepiej jest zostać przy tarczy 200mm.

 

Max wielkość tarczy masz tą samą, która jest w obecnym podana - 210mm:

https://www.sram.com/rockshox/products/domain-dual-crown-rc#service

 

DOMAIN DUAL CROWN (A1-A3/2007-2016) - to samo klepią od 2007 do dzisiaj :D Się tylko wizualnie pewnie różnią stąd A1-A3.

https://sram-cdn-pull-zone-gsdesign.netdna-ssl.com/cdn/farfuture/BXnhnLKM91bZuzDl2HrvjRQ-tz-TDpoCZuc9O9NfSs4/mtime:1453745683/sites/default/files/techdocs/2016_rockshox_spc_revb_0.pdf

 

Weź napisz do Hope, czy to nie będzie tak że jak wrzucisz na PM200 hamulec ich, to będzie on pod tarczę 203 ustawiony, jak tak to masz po problemie, na bank odpiszą.

Napisz że masz własnie RS Domain na PM200 i jaka tarczę masz do tego kupić jak zamontujesz bezpośrednio do widelca ich hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzien dobry,to znowu ja

Panowie,czy to jest normalne mocowanie hamulca do tarczy 200? Chodzi mi o te podkladki miedzy zaciskiem,a adapterem

 

OQoLbN0.jpg

 

rZI0b3C.jpg

 

 

I takie nastepne pytanie laika,ktory bierze sie sam za serwis..

Kto mi pomoze 'rozszyfrowac' oznaczenia na adapterach ?

 

tyl

 

 T3YUnOC.jpg

 

i przod

 

PsUd8to.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A przykladowo z tej strony,gdybym mial wybierac adaptery do Hope pod zestaw przod/tyl 200mm i przod/tyl 203mm - to jakie musialbym skompletowac ?

//w a ukcji sa dokladne literowe oznaczenia//

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Hope-Disc-Brake-Mount-Adapter-Black-Front-Rear-Options-/231301162655?var=&epid=1637360226&hash=item35da9fa69f:m:mdvVA-UlkW0o7TBNFAreY4w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...