Skocz do zawartości

[Hamulce do FR] Jakie kupic do SCOTT VOLTAGE FR ?


mrovka

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje.

W pierwszej kolejnosci bede sie koncentrowal na opiniach o Hope i MT7 :) z tej nierozsadnej przyczyny,bo tych firm nie znam kompletnie.Do tej pory znam tylko kulture pracy Shimano 615,Formula R1 i Avid Eliksir 7

 

Opinie poczytalem tak ogolnie i gornolotnie,tzn na temat problemow Shimano i np reakcji DOT-uszczelka w Avidach..

 

Widze ze to temat rzeka :) Hope ma tarcze 225mm i odrazu mam rozkminke czy RS Domian ja przelknie - czy moze zostac przy 200

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nowe mają organiki - o to mi chodziło, no trzeba klocku kupić od razu inne, lub dać trochę więcej PLN i kupić trochę droższe na metalikach Shimano.

 

https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-hamulce-hamulce-tarczowe-hamulec-tarczowy-shimano-zee-bl-m640-br-m640-1000mm-przedni-+-okladziny-zywiczne-o_l_158_5432.html

- W kompl. okładziny żywiczne D01S ;)

nawet za 399 do wyrwania już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystycznie najbardziej podchodzi mi HOPE :)

Bo maja najrozniejsze kolory zaciskowi lub klamek i znalazlem strone gdzie mozna sobie kolorki dobrac indywidualnie.

Cena wysoka,nawet bardzo - ale hamulce dostepne z odrazu z tarczami na pajaku 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Hope-Tech-3-V4-Red-Front-Rear-Braided-Hose-Brake-Set-w-Vented-Rotors-New-/171789739838?hash=item27ff77673e:g:3fwAAOSwBahVVQfh

 

Juz sobie go wyobrazam na bialo-czerownym VOLTAGE FR 20 z 2012 :P:)

 

W Shimano i Magurze /dzieki phoe/ przekonuje mnie olej mineralny,bo moze sobie byc w zacisku dluzszy czas - zwlaszcza,ze bedzie tak,iz rower nie bedzie uzytkowany kilka miesiecy w roku.

Mam rozkminke :)

 

A gdyby na placu boju zostala tylko Magura,to czy ta firma ma jakis swoj wypust przeznaczony na DH lub FR ? 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hope są za mniej do wyrwania, tutaj:

https://www.bike-discount.de/en/buy/hope-tech-3-v4-brake-set-534838

(te masz na przewodzie w oplocie stalowym)

 

Tutaj tarcze:

https://www.bike-discount.de/en/buy/hope-disc-rotor-floating-6-hole-red-518935/wg_id-283

 

Czy to DOT czy olej mineralny, warto raz w roku przelać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Odnośnie jakości użytkowania:

- shimano najlepszy system zalewania

- Magura dość upierdliwy system i zajmujący poro czasu. Ciężko jest nie rozlać oleju.

- Hope tutaj już jest mocno prymitywne i upierdliwie - tak samo jak w motocyklu, z tego co pamiętam.

 

Odnośnie parametrów technicznych:

- shimano jak to shimano, posiada regulacje które poza skokiem klamki nie działają

- magura w zależności od modelu ma regulacje, jednak ciężko sie doczytać jakie.

- Hope ma chyba wszelkie potrzebne.

 

Odnośnie regulacji klocków jedyne sprawnie działające to ja widziadłem w avidach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

magura w zależności od modelu ma regulacje, jednak ciężko sie doczytać jakie.

W MT5 jest tylko regulacja odległośc klamki, w MT 7 dodatkowo BAT- coś jak free stroke w shimano, z tą różnicą,że działa.

W przypadku klamki HC3 (dostępna tylko dla MT7,MT8 i MT Trail ), masę regulacji zmieniających m.in krzywą pracy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to łatwo się tylko Shimano odpowietrza. :D

 

W Hope to się chyba osobno odpowietrza, przewód, zacisk i klamkę, ale one jak już się je ogarnie, to podobno nie mają sobie równych.

No i Hope ma do tego mosiężne czy tam miedziane podkładki np przy banjo, lekki ruch banjo i cieknie aż tego się nie wymieni na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

To może wypowiem sie jako świeży użyszkodnik Tech 3 E4.

 

Jeśli lubisz działanie zerojedynkowe czyli niedziała-pyk-działa to odpuść sobie Hope. Legendarna wręcz modulacja się kłania.

 

Ustawienie odległości klamki od kiery bajecznie proste. Bite Point Adjustment chyba jak wszędzie gdzie jest, nie wiem czy cokolwiek daje . Osobiście nie zauważyłem, ale pono są tacy co wszystko potrafią wyczuć.

 

Ustawienie, jak pono każdych 4-ro tłoczkowych, upierdliwe. Ja na razie, po 4 jazdach jeszcze nie znalazłem słispota. No ale i też nie szukałem specjalnie ambitnie. Ustawiałem dość bylejak, tak żeby koło nie zatrzymywało się od tarcia natychmiastowo :)  Muszę nad tym jeszcze popracować...

 

Siła hamowania, ze standardowymi klockami zdecydowanie wieksza niż SLX 666/675 i nieco większa niż XT 785 z metalicznymi klockami. Jak zużyję standardowe klocki wstawię sobie metaliki i się zobaczy.

 

Chodzi gdzieś po sieci taka tabelka porównujaca Moc Hołpową. I w/g tejże E4 z tarczą 203mm ma taki sam szwung jak V4 z tarczą 180mm. To tak, żeby był ogląd co-zacz.

 

Jeśli szukasz sposobu na Ostateczne Rozwiazanie Problemu z Hamowaniem kup sobie Mono 6  :devil:

 

S6003253.jpg

 

W serwis się na razie nie bawiłem, no bo to dopiero 4 jazdy za pasem, także nie wypowiem się.

 

Hope pobija cały świat jedna sprawą. Częściami zamiennymi i troską o klienta. Do dostania są w ciagłej sprzedaży wszystkie, nawet najmniejsze detale i pizdryki do hebli majacych 10 czy 15 lat...

 

Tyle ode mnie, przynajmniej natenczas.

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie chce klamki HC3.

Bardzo fajna,ale az tak bardzo jej nie potrzebuje - pozatym,jak jade na tym rowerze w gorach ,to zbyt czesto sie wywracam.

Boje sie ze moglbym to uszkodzic :P

Powaznie pisze.

 

Moze malo patrzylem,ale zauwazylem ze Magura ma skromny wybor tarcz na pajaku.

Chyba raczej nie bedzie problemu pomieszac np MT5/MT7 i tarcze Hope

 

W Hope przerazilo mnie odpowietrzanie i te podkladki ktore po naruszeniu moga przeciekac.

Swoja droga,rozumie ze to musi byc jakies uszkodzenie podczas jazdy lub upadku.Bo np zwykle manualne sprawdzenie palcami czy wszystko 'siedzi' nie spowoduje nagle wycieku.Dobrze mysle ?

 

Zanim sie zdecyduje na jakikolwiek hampel,to mam jeszcze jedno pytanie - by nie zakladac nowego tematu.

-Jaka najwieksza tarcze moze przyjac dwupolkowy RockShock Domian ? 203mm ? 205mm ?

Oryginalnie obraca sie w nim jakas Avidowska tarcza 200mm bez pajaka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jak już raz to skręcisz, to masz tego nie ruszać, nie ma opcji że przy glebie Ci się to przestawi i zacznie cieknąć.

 

Z oliwką jest podobnie, przewód zarabiasz i on się tak jakby zakuwa przy dokręceniu - też jest to jednorazowe i masz tak w każdym hamulcu.

 

Tarcze jak chodzi o alu pająk, to robi też Formula czy SwissStop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to spoko,teraz rozumie..wczesniej nie zrozumialem Twojego wczesniejszego posta.

 

Tarcza formuly wedlug mnie strasznie szybko sie zuzywa.

Mam R1 na oryginalnych tarczach 180 i po roku spokojnej jazdy do pracy,w porownaniu z tarczami Shimano z dwa razy wiekszym przebiegiem,wygladaja jakby jezdzily dekade :P - nawet bym nie podejrzewal,ze tak szybko sie zuzywaja

Wiec nie biore ich pod uwage ,zwlaszcza do tego roweru.

 

Myslalem zeby pokusic sie o tarcze Hope w polaczeniu z zaciskiem Magura MT5/MT7 lub Saint/Zee

 

Wyczytalem pojedyncze informacje ze Domian przyjmnie max 210mm

Szukajac info o Domian'ie,znalazlem takie info przy jakiejs ofercie BOXER'a : /fragment wyrwany z opisu sprzedajacego 

 

 

  • Maximum Rotor Size: 210mm, 200mm minimum rotor size on 27.5" version...

 

czy to oznacza ze nie mozna zalozyc do niego mniejszej tarczy ? Czy to poprostu literowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,ok, - moja blazenska wtopa :) niewaznie :P

 

No nic,to juz chyba wiem wszystko w temacie i pozotalo tylko kliknac komponenty,

Choc prawde piszac,mam straszny metlik.

Ale temat nie poszedl na marne,bo wiem na co patrzec :)

 

Dziekuje wszystkim

 

Zostalo mi tylko jeszcze dobranie regulowanej sztycy,mam nadzieje ze tutaj bedzie latwiejszy wybor :P 


Magura MT5 od Magury MT7 rozni sie tylko klamka hamulca ? 

Czy sam zacisk tez jest inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Magura MT5 od Magury MT7 rozni sie tylko klamka hamulca ?  Czy sam zacisk tez jest inny

Zacisk jest taki sam dla MT5 i MT7 . Inna jest klamka i klocki - dwa duże w MT5 lub 4 małe w MT7-  klocki z MT7 można założyć do MT5 i odwrotnie.

Nie wiem jak Magura będzie się dogadywać z tarczami Hope. Przykładowo z tarczami Shimano RT76 jest średnio. Dlaczego akurat tarcze na pająku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...