Skocz do zawartości

[Nowy hamulec] Shimano M506 / 447 - tylny zacisk chyba zapowietrzony?


seba_nurek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

w nowym rowerze mam hamulce Shimano M506 / 447 - to chyba najsłabsze ogniwo w wyposażeniu Kellys Gate 90.

 

Po zrobieniu ok. 35 km mam pewne spostrzeżenia:

- klamka tylnego hamulca jest bardziej "miękka" niż przedniego

- twardnieje po kilkukrotnym naciśnięciu (przednia twarda od początku)

- zewnętrzny klocek w tylnym zacisku cały czas dotyka tarczy przez to hamulec jest cały czas słyszalny i wyraźnie spowalnia koło

 

Wielokrotnie próbowałem ustawić zacisk względem tarczy wg wszelkich znanych metod dostępnych i proponowanych w "Internetach" - bezskutecznie

Nawet jeśli przy delikatnie odkręconych śrubach ustawienie jest OK to po dokręceniu śrub zacisk się "prostuje" i kicha

W mojej opinii winę za taką sytuację ponosi zewnętrzny tłoczek hamulca, który nie "chowa" się do końca. Przy naciskaniu klamką wewnętrzny klocek zawsze wraca do ścianki zacisku a zewnętrzny pozostaje przy tarczy.

Ponadto jeśli "ręcznie" wsunę zewnętrzny klocek to przy ponownym naciśnięciu klamki, klamka jest super "miękka" i po chwili "twardnieje" a klocek znowu dotyka tarczy. 

 

Opisałem objawy i spostrzeżenia jak umiałem i w związku z tym mam pytania do użytkowników tarczówek:

1. czy to może być tylko zapowietrzenie hamulca?

2. czy to poważniejsza awaria tłoczka czy zacisku, która kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej ??? - wysłanie roweru to jest problem

3. dam radę sam naprawić ??? - z odpowietrzeniem dam sobie radę chociaż nigdy tego nie robiłem - kto jak nie ja.....

 

Dziękuję za wszystkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to ogarnąć. Twardniejąca po kilku naciśnięciach klamka to zapowietrzony hamulec. Tłoczki trzeba wyczyścić i nasmarować odpowiednim smarem. Klocki zmienić na lepsze i odtłuścić tarczę. Jeśli zacisk zjeżdża przy dokręcaniu to mogą być krzywe powierzchnie na słupkach montażowych do których zacisk przylega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba_nurek, jeśli to nowy rower to oddaj do serwisu. Jeśli sam coś źle zrobisz to stracisz gwarancję. Odpowietrzyć hamulec potrafią ci, co trochę się na tym znają, mają jakieś podstawowe narzędzia, ew. olej na dolewki i dużo chęci. Oczywiście oglądając YT wygląda to na łatwe, proste i przyjemne ale po co się męczyć skoro nie musisz.

Ja mam u siebie też M447 i niestety w tym roku już drugi raz trafią na serwis z powodu cieknących tłoczków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...