Skocz do zawartości

[amortyzator] SR Suntour NCX d RL 700c - stukanie z chyba lewej strony


funshy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, rower mam od niedawna, a co chwilę muszę pisać temat z czymś nowym, raz piszczą hamulce, raz przerzutka rozregulowana. Jako że tamto pomogliście mi naprawić to może i teraz się uda. Mianowicie przy "wciskaniu" amortyzatora z lewej strony (w lewej goleni?) słychać jakieś jakby stukanie. Nie wiem czy to wina tego, że amortyzator pewnie niskiej klasy czy czegoś innego ale może uda nam się do tego dojść (chyba nie muszę być skazany na takie dźwięki tylko dlatego, że amortyzator jest niskiej klasy). Serwis mam niestety kawałek drogi ode mnie, więc chciałbym zacząć od jakiś podstaw w takich sytuacjach, które idzie zrobić bez większej wiedzy i za pomocą śrubokręta i podstawowych kluczy. Przy zablokowanym amorku cisza.

Rower to Romet Orkan 4.

Edytowane przez funshy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik(kartridż), wymiana na nowy jest nie opłacalna, gdyż po chwili problem powróci, nie przeszkadza to w użytkowaniu, lecz może irytować sam dźwięk.

 

Edit:

Z lewej raczej oraz nie mówię że na pewno tak jest, a najlepiej było by wyjąć i sprawdzić.

Edytowane przez lichak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że podejrzewam, że sytuacja występuje tylko przy maksymalnym wciśnięciu amortyzatora, praktycznie tylko przy jeździe na stojąco, gdy jest na niego największy nacisk. Na siedząco to i po schodach można bez takiego efektu. Nie było tego na początku ale po jakimś tam okresie czasu, z początku winiłem obijające linki ale jak już testowo zablokowałem jakąkolwiek możliwość ich odbijania wina poszła na amortyzator, bo na zablokowanym brak problemu.

@up

To chyba lepiej gwarancja, bo rower nawet miesiąca nie ma, a jego przebieg to może 100km w porywach przez brak czasu.

A wyjęcie tego to skomplikowana sprawa i mogę stracić gwarancję ? Jaki koszt takiego tłumika, orientacyjnie. 

Edytowane przez funshy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...