Skocz do zawartości

[b'twin rockrider 540s] zna ktoś ?


Ten_Leniwy

Rekomendowane odpowiedzi

Za kwotę jaką za niego żądają to bardzo dobry rower i trudno znaleźć coś lepszego. Napęd 3x9 co prawda tylko na Altusie , ale względem konkurencji ma przyzwoitą geometrię ramy , amor XCR (nie powinien złapać tak szybko luzów jak XCT/XCM) i świetne warunki gwarancji (dożywotnia na ramę). Do 2k ciężko o coś lepszego jako całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że ciężko wyrwać jakiegoś fulla właśnie a ten napatoczył się przypadkiem słyszałem że rockridery mają kiepskie ramy i że pękają ale skoro mają dożywotnia gwarancje to powinno być git ciekawy czy jeśli wsadziłbym tam jakiegoś rockshoxa ze skokiem 120 mm to czy stracę gwarancję ?  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz tam pakować amortyzator o większym skoku niż fabryczny, to lepiej od razu wykup solidne ubezpieczenie na życie, bo temat pękających ram po zmianie amortyzatora był tu już wałkowany wiele, wiele razy.

Gwarancją na ramę też nie ma się co jarać - serwis zawsze może stwierdzić, że rama poszła z winy użytkownika, bo na przykład wbrew zapisom gwarancyjnym używał tego roweru do czegokolwiek innego niż jazda po mieście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie masz w nim 120 mm. A jesli chcesz wymieniać na rock shoxa to wytłumacz mi sens tego, bo nie widzę sensu żeby kupić nowy rower i od razu wymieniać w nim amortyzator. Z minusów które mogę stwierdzić na 100%: tragiczna korba. Odnośnie samej ramy: nie wiadomo co to za  łożyska tam siedzą, a to przydałoby się wiedzieć bo będziesz je musiał wymienić. 
Przede wszystkim postaw sobie pytanie czy naprawdę potrzebujesz fulla. Nawet hardtail za taką kwotę dupy nie urywa, tutaj jak będziesz jeździł w miarę regularnie będziesz wymieniał części po kolei bo nie będą wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nawet hardtail za taką kwotę dupy nie urywa, tutaj jak będziesz jeździł w miarę regularnie będziesz wymieniał części po kolei bo nie będą wystarczyć.
nie no wydaje mi się że hardtail za tą cenę już spoko https://sklep.konaworld.pl/pl/p/Rower-Kona-Mahuna-2017/1066 a czy tutaj po jakimś okresie można jak coś zmienić amora bo nie wiem jak się ten suntour bd sprawdzał i dzięki za opinie i w ogóle 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chomik widzę, że masz jakiś ewidentny problem co do mojej pisowni. Nie każdy musi być polonistą. A sam fakt, że nie wiesz co oznacza "bd" jakoś specjalnie nie upoważnia cię do tego, żeby od razu po mnie jeździć. Wracając do tematu roweru to jaką masz lepszą propozycje Alsew ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wracając do tematu roweru to jaką masz lepszą propozycje Alsew ?
Poczekaj chwilę, bo sezon się kończy, to poniżej 3000 kupisz takie cudo http://www.msport.com.pl/pl/p/Rower-gorski-29er-KELLYS-Gate-30-2017/14812?gclid=EAIaIQobChMIxP7h7bKC1gIVh7XtCh2TCgPdEAQYAiABEgLFjvD_BwE Lepsze to niż kupno 'imitacji' roweru za ponad 2000 i ładowanie w niego kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam fakt, że nie wiesz co oznacza "bd" jakoś specjalnie nie upoważnia cię do tego, żeby od razu po mnie jeździć.

Ale mnie tak. Bo nwm czy wiesz, że zakładając acc tym forum musiałeś tick, że akceptujesz reg, który tu obowiązuje. Jasno się coś takiego czyta? Chyba nie. Pisząc w ten sposób nie licz na to, że komukolwiek będzie chciało się poświęcać swój czas, skoro tobie szkoda go na napisanie czterech znaków.

 

Co zaś tyczy się Rockridera. Tani prosty full na budżetowym osprzęcie. Kona nie jest w niczym lepsza. Pytanie, do czego potrzebny Ci ten rower, jakiego RS chcesz włożyć i, przed wszystkim, jaka kwota to max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłeś temat z 2500 ht na fulla?

Ta kona co podlinkowałeś w poprzednim temacie jest ok. parę rzeczy do wymiany ale w 540s też(chociażby korba) tyle ze cena jej jest i tak niższa niż powietrznego amorka lub porządnego spręzynowca.

Plus b'twina jest taki że możesz się przymierzyć w przeciwieństwie do Kony. Stoi tego sporo nawet rozmiarowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przerzuciłem w pewnym sensie po prostu wpadłem przypadkowo na fulla ale szczerze nie myślałem o fullu bo myślałem, że full za taką kasę nie istnieje. A ten kellys bardzo ładny ale wydaje mi się, że nie będzie aż takiej przeceny, żeby było mnie na niego stać :( Maks budżet to 2500/2600. Rower ma mi służyć do szybkich zjazdów i do dalekich przejażdżek tak ok. 70km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odpuść fulla, zamęczysz się. Skok 120 który tak ci się podoba niestety nic więcej ci nie da przy reszcie przeciętnego lub słabego sprzętu. Gdybyś chciał eksplorować górskie lekkie szlaki to pewnie byłoby to coś sensowniejszego, pamiętam ile frajdy miałam z testowania cool tola kellys'a na xcr 120 skoku pod trial robionym.  

Ht w miarę lekki to słuszna droga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki sam dylemat jak Ty kiedys. Brak kasy na sensowny rower wiec sam zaczelem skladac. Najpierw kupilem rame i kola a do tego amor xcr i uzywany naped. Jezdzil fajnie ale szalu nie bylo. Dzis mam rs recon i naped 1x11 i ogromna ilosc frajdy z faktu ze zlozylem rower ktory mi odpowiada i jezdzi tak jak chcialem

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam to co kolega powyżej- sam mój rower składałem 3 lata (zaczęło się od wydania 600zł na używkę, potem stopniowo doszedłem do stanu obecnego- można zobaczyć w profilu) ostateczny koszt brutto wyniósł 2300zł, co prawda koła 26 i większa część to używane graty ale ma wszystko co mógłbym sobie wymarzyć (no może poza sztycą regulowaną) a przedewszystkim jeździ super, czas ten można zminimalizować nie polując na super okazje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli o uzywki chodzi to trzeba uwazac na amor i hamulce reszte mozna uzywane kupic. Mam przerzutke m8000 uzywke za 220 gdzie nowa kosztuje 300 i jest w stanie idealnym. Czasem ludzoe kupuja drozsze rowery i odrazu zmieniaja np naped albo hamulce i mozna lupic nowe za fajne pieniadze tak jak np magura mt6 za 120zl :)

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...