Skocz do zawartości

[klamka hamulcowa] Ustawienie hamulca na mocne hamowanie


redeternaldragon

Rekomendowane odpowiedzi

Ta śrubka służy do regulacji odległości klamki od kierownicy, ale ona w żaden sposób nie wzmocni hamulca. Jak masz za duży jałowy skok tzn., że masz za daleko klocki od obręczy, ale żeby hamulce działały tak jak chcesz to musisz mieć:

-dobre hamulce (aluminiowe szczęki z dobrymi sprężynami)

-dobre klamki (aluminiowe)

-dobre klocki

-idealnie proste koła

 

Regulujesz hamulce na minimalny luz od obręczy i hamują jak porąbane przynajmniej dopóki jest sucho.

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to opisać nie że są gówniane te klamki tylko nie są "wydajne" chciałbym szybko zahamować a nie z całej siły je zaciskać i uzyskać marny efekt jak ostatnio ja daje na maxa hamulce a one ledwo hamują. Przyjrzę się jutro klockom hamulcowym i dam znać niedawno były wymieniane ale być może po jakimś czasie ostrego hamowania straciły właściwości.


Pamiętam, że jakoś majstrowałem przy tych śrubkach i mi hamulec przestał odbijać więc dałem z powrotem jak były.Jakiś czas temu jeszcze ostro hamowały np na chodniku jak był piasek to coś się leciało a teraz na prostej ciężko.W tamtym tygodniu regulowałem klocki od koła jest minimalny odstęp więc mi się wydaje że jest ok, a jeżeli jedna żyłka z linki pękła ale pomiędzy hamulcami może coś powodować?


Mógłbym jutro wrzucić zdjęcie i zobrazować o co chodzi jeżeli mi się uda


seraph mój rower nie jest wart takiego "upgradeu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre fałki pozwalają hamować jednym palcem, ja miałem przeciętne fałki i 2ma palcami bez problemu blokowałem przednie koło... Jak wymieniałeś już klocki to pozostaje tylko wymiana hamulców... https://www.olx.pl/oferta/2klamki-avid-fr-5-CID767-IDolKwA.html#2744dadacb tutaj masz super klamki hamulcowe, https://www.olx.pl/oferta/hamulce-v-breki-alu-komplet-polecam-galeria-CID767-IDnsmSi.html#89c34797d1 tutaj spoko hamulce, do tego nowe pancerze+ linki, zamkniesz się w stówce... Pewnie powiesz że twój rower nie jest tyle wart... ale przemyśl to- o ile nie zamierzasz kupować innego roweru to warto zainwestować te parę złotych dla poprawy bezpieczeństwa i przyjemności z jazdy  :thumbsup:

Edytowane przez piciu256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może właśnie klocki się starły jutro się temu przyjrzę ja hamuje 3 albo 2 palcami różnie bywa tylko że klamkę muszę dość daleko dociągnąć.Chodzi mi o tylny hamulec przedni jest o wiele lepszy więc może to faktycznie klocki.Pancerze mam, rower był na jakiejś promocji.Mam zamiar teraz się przesiąść na 26" górala i chciałbym w nim lepiej niż w tym obecnym ustawić hamulce jeżeli to kwestia regulacji lub te klamki/hamulce będą ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzema palcami nie będziesz hamował mocniej niż dwoma. Najsilniejszy palec wskazujący jest wtedy najbliżej osi klamki i ma najmniejszą dźwignię. Ustaw klamkę tak aby hamować max dwoma palcami, trzymając ją przy samym końcu dźwigni aby mieć dobrą dźwignię. Dwa razy dalej od osi to dwa razy większy moment siły..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe klocki, linka + pancerz. Klamka to chłam z plastiku za 15 zł i szczęki z plasteliny. Nie jeden taki komplet regulowałem i zawsze kończyło się na wymianie całego zestawu. Jeżeli chcesz żeby to hamowało jak należy to wymień wszystko na coś markowego (może być używane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka to jest drut, a nie guma i wyciąga się nieznaczenie nawet bez kilku żyłek - po prostu słabnie. Masz gumowe klamki i nic z tym nie zrobisz. Możesz zbliżyć klocki do obręczy zmniejszając skok, ale to wymaga idealnego koła i mocnych sprężyn hamulca, bo inaczej będzie tarło.

Z pustego to i Salomon nie naleje :sorcerer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...