Skocz do zawartości

[Koszyk na bidon] Plastik, różne średnice bidonów, są takie?


heavy_puchatek

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem szukać, googlować, wczoraj byłem w trzech sklepach we Wrocławiu i nic nie znalazłem. W internecie producenci podają, że pasuje "do każdego bidonu" itp, ale średnic nie podają.

 

Potrzebuję kupić dwa koszyki na bidon, które:

 

1) Nie będą aluminiowe, bo aluminiowe brzęczą, pękają, są ciężkie i po krótkim czasie brzydkie.

2) Będzie nadawał się do bidonu 500, 700 i 1000ml. Te większe bidony są nieco bardziej pękate, mają średnicę o około centymetr większą niż małe. Na razie wyszło mi, że duży do typowego plastikowego koszyczka, w którym mały leży idealnie, po prostu nie wchodzi. Wyobrażam sobie, że to musiałby być koszyczek o takiej dzielonej konstrukcji, gdzie obie połówki przy wsuwaniu jakoś symetrycznie rozchodzą się na boki, mniej przy małej średnicy, bardziej przy dużej.

 

Występują takie w przyrodzie? Czy pozostaje siła odgięte (regulacja :D) aluminium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jest tak że standardowy koszyk dobrze łapie bidony 500 i 700, a są też koszyki które złapią Ci także butelkę 1l ( jak po wodzie) tyle że pewnie zwykły bidon wtedy może być nieco luźny i wypadać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego co wiem to jest tak że standardowy koszyk dobrze łapie bidony 500 i 700, a są też koszyki które złapią Ci także butelkę 1l ( jak po wodzie) tyle że pewnie zwykły bidon wtedy może być nieco luźny i wypadać.

Hm...ja mam koszyk Custom Race od Elite i bidony od Elite - 750 i 950ml. Obydwa trzymają się tak samo dobrze i nie ma problemów.

Skąd przekonanie, że bidony o większej pojemności są szersze? Są wyższe i rozszerzają się dopiero w górnej części. Fragment będący w koszyku aż do podtrzymującego "wycięcia" w większości bidonów ma zbliżoną średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonanie wzięło się stąd, że je zmierzyłem. Tzn te co mam. Jeżeli bidon 1000ml miałby być tej samej średnicy co 500ml, to też odpada bo mi nie wejdą takie do ramy, będą za długie.

 

500ml ma u podstawy 68mm średnicy

1000ml ma u podstawy 75mm średnicy

 

Na przykładzie bidonów Enervita.

 

EDIT: Wpadło mi w oko coś takiego:

 

http://www.runexpert.pl/product-pol-7047-Koszyk-na-bidon-TOPEAK-SHUTTLE-CAGE-BLACK.html

 

Wygląda właśnie jak opisane przeze mnie dwie połówki, czyli pewnie przy takich różnicach średnic powinien trzymać jedno i drugie. Tylko nie wiem czy ktoś tego używał i czy faktycznie jest elastyczne, jak zwykle najprostsze rzeczy i tak trzeba zamawiać przez internet :) Najwyżej przetestuję na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego

 

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/bidony-i-koszyki/koszyki-na-bidon-rowerowy/p,koszyk-na-bidon-modula-cage-ex-czarny-topeak,17002.html?skad=googlepla&gclid=EAIaIQobChMIss7RtfH71QIVwbftCh3eGgMQEAQYASABEgLdMfD_BwE

 

i sprawdza się super. Wożę bidon Elite Corsa 950ml i trzyma się świetnie przy lataniu w terenie. Od razu uprzedzam przed kupowaniem zamienników z aliexpress za nieco ponad dolara. Zajanuszowałem ostatnio i zamówiłem takie, pomimo napisu TOPEAK nie mają wiele wspólnego z oryginałem, który wydaje się przy nich pancerny. Chińskie są miękkie, wiotkie, a pokrętło regulacyjne rozpada się prawie od patrzenia na nie, gdzie w oryginale czasem dociągałem je tak, że miałem problem z odkręceniem po dłuższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. I znowu firma Topeak. Zastanawia mnie tylko, czy pokrętło nie oprze mi się o ramę uniemożliwiając montaż jednego z koszyków w docelowym miejscu - innym niż przewidział producent. Jak nie sprawdzę to się nie przekonam.

 

Może gdzieś we Wrocławiu będą mieli akcesoria firmy Topeak to znajdę takie cudo i sprawdzę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że już tego nie mozna kupic 

 

https://www.decathlon.pl/uchwyt-na-bidon-320-czarny-id_8304679.html

 

kupiłem kiedyś jeden do szosy ale od jakiegoś czasu zywam go w MTB z bidonem 950ml... jeszcze nie zgubiłem bidonu, nawet przy końkretnym talepaniu po kamieniach :)

 

Dzięki za namiar na topeak shuttle cage, wygląda na ciut podobnej konstrukcji i chyba taki bedzie kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w końcu dwie sztuki Modula Cage. Ta regulacja jest trochę słaba, chociaż na moje potrzeby akurat starczy. Na ustawieniu max duży bidon i tak wchodzi mega ciężko, mniejsze mają tylko trochę mniejszą średnicę. Dziwny jest ten zakres min-max, minimum to chyba na ciasne trzymanie Snickersa. Ale coś z tego będzie, celem wszak jest wsadzenie dwóch bidonów 1000ml do malutkiej ramy szosowej, jak najbardziej da się zrobić :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może gdzieś we Wrocławiu będą mieli akcesoria firmy Topeak to znajdę takie cudo i sprawdzę.

Jak kupiłem 2 takie koszyki w In-motion  na Rakowej (naprzeciwko Korony) mają też kilka innych sklepów we Wrocławiu (Biskupin, Pałacyk)

 

Mi w ten koszyk wchodzi bidon Coca Cola 950 ml

http://allegro.pl/elite-bidon-ombra-coca-cola-rowerowy-950-ml-zg-i6797661962.html?snapshot=MjAxNy0wNy0wMlQxNzo1NTo1OS43MjZaO2J1eWVyO2NhYTZkYWFiYzZiNGFiZTU5YzdlMjZjZTgzZWEzMTBmODUzN2YwMTQwZjQ4MmE3MDk3NmI2OTU5ZGQ3OWM1NTM%3D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...