Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

@Sobek82 racja. Mam, ale u mnie się to średnio sprawdza. Ostatnio nie miałem czym tego zacisnąć. Próbowałem kombinerkami, ale wypadało. Jak już złapałem, to pukaniem młotkiem też średnio szło. Żeby wsadzić w imadło też musiałem zrobić niezłe wygibasy. Dlatego wygrało gadżeciarstwo i postanowiłem zafundować sobie odrobinę wygody w przyszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.jpeg.ffdcce9584471aaab8a836f0efebbb09.jpeg

Rura pex czy przewód hydrauliczny, ganz egal. 😉

Zawsze wchodzę na allegro żeby zobaczyć czy u nas jest coś od ręki, nie wygląda źle, zasada działania podobna tylko obcinak jest osobno.

https://allegro.pl/oferta/praktyczny-zestaw-do-przewodow-hydraulicznych-risk-13219735667

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Imadełko z obcinaczem do obrabiania hydrauliki rowerowej. Nie maco się przyczepić do wykonania. Wygląda solidnie. Końcówka z pinem wymienna, nie wypada i kupiłem wersję z zapasem. Nożyk wymienny. 

Oferta: https://pl.aliexpress.com/item/1005003246186300.html?gatewayAdapt=glo2pol
Zakup 3 marca, dostawa pod drzwi 13 marca. Kolejny raz okazało się, że ta dostawa 15 dni działa bardzo fajnie. 

20230314_053024.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem okulary których propozycja padła w tym wątku:https://pl.aliexpress.com/item/1005002953904942.html

Wziąłem full zestaw z pięcioma szkłami, zależało mi na rozsądnych cenowo okularach z wkładką korekcyjną, miałem kiedyś BBB Proview i sprawdzały się dość dobrze.

Wkładkę uzbroiłem w soczewki, okulary wytestowałem w boju, zostałem przy szkłach fotochromatycznych w słoneczny dzień przyciemniają na tyle że nie bolą mnie oczy, nie jestem fanem ciemnych szkieł, podobnie szkła polaryzacyjne nie przypadły mi do gustu, to moje pierwsze fotochromy i bardzo jestem z nich zadowolony.

Wkładka korekcyjna niestety sporo za wysoko jak na moje oczy, nosek nieregulowany, udało mi się pilnikiem podpiłować mocowanie wkładki i zjechała ok 3 mm w dół, jeszcze ze 2 mm i będzie dobrze dla mnie. W trakcie jazdy soczewki są na tyle blisko że potrafią się zetknąć z brwiami i potem i zababrać potem szkła w górnej części. Wkładka ma mniejsze pole widzenia niż tradycyjne okulary. Zdarza się że widać odbicia ramki wkładki korekcyjnej od przedniej szyby, czasami podwójne. To wszystkie wady jakie wyłapałem, zaznaczam że występowały one z poprzednimi okularami BBB Proview więc sądzę że to raczej typowe dla takich konstrukcji. Poza tym wad nie ma i okulary mogę polecić na zasadzie że "warte są swojej ceny".

IMG_20230423_201321.thumb.jpg.142e48947a7df8df7925090edd7e7521.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2023 o 20:29, roland25 napisał:

 

Wkładkę uzbroiłem w soczewki, okulary wytestowałem w boju, zostałem przy szkłach fotochromatycznych w słoneczny dzień przyciemniają na tyle że nie bolą mnie oczy, nie jestem fanem ciemnych szkieł, podobnie szkła polaryzacyjne nie przypadły mi do gustu, to moje pierwsze fotochromy i bardzo jestem z nich zadowolony.

Wkładka korekcyjna niestety sporo za wysoko jak na moje oczy, nosek nieregulowany, udało mi się pilnikiem podpiłować mocowanie wkładki i zjechała ok 3 mm w dół, jeszcze ze 2 mm i będzie dobrze dla mnie. W trakcie jazdy soczewki są na tyle blisko że potrafią się zetknąć z brwiami i potem i zababrać potem szkła w górnej części. Wkładka ma mniejsze pole widzenia niż tradycyjne okulary. Zdarza się że widać odbicia ramki wkładki korekcyjnej od przedniej szyby, czasami podwójne.

 

Jaką masz wadę wzroku ? Ja mam Tripout-y z wkładką korekcyjną i szkłami -2,5 i -3,0 i jest dramat. O ile wysokość jest ok, to krzywizna przedniej szyby okularów, a tym samym wkładki   korekcyjnej (bo się o nią opiera) powoduje że patrzy się przez nie pod kątem co zaburza postrzeganie odległości i daje nieprzyjemne uczucie zjeżdżania się oczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niewielką wadę -0.75. Teoretycznie szkła okularów powinny być w osi oka a więc na jednej płaszczyźnie i tak właśnie skonstruowane są klasyczne okulary, niestety żadna z wkładek korekcyjnych którą oglądałem taka nie jest, szła są lekko zakrzywione żeby się zmieściły, skutek jest właśnie taki że przy niewielkiej wadzie nie ma to większego znaczenia zaś przy większej pojawiają się zniekształcenia. Szkoda że nikt o tym nie mówi, przynajmniej ja się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie uprzedził optyk, że może wystąpić taki problem. Zaryzykowałem. Niestety potwierdziło się. Wkładka leży nie używana. Nie ma opcji żeby poruszać się z nią komfortowo. 

Byłem z tym tematem później jeszcze w 3 innych salonach. Od razu odmawiali bo nie da się tego zrobić dobrze. Hoja robi jakieś szkła na zamówienie które mogą to niwelować ale cena 1000 zł za parę więc trochę strach próbować.

Z tego co wiem przy małych wadach i przy + ten defekt jest mniej odczuwalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kilkuset PLN niepowodzeń poszedłem z polecenia do salonu, którego sam bym chyba nigdy nie odwiedził.

Mowie człowiekowi wadę -0.5, -0.75, na rower więc świetnie gdyby były duże, ekstra gdyby się przyciemniały. Chłop podumał, poszliśmy oglądać oprawki, znalazłem 3 od okularów słonecznych. Potem sprawdził mi wzrok, zadzwonił w kilka miejsc i zostały oprawki Solano. Szkła nie fotochromy ale przyciemniają się szybko i szybko jaśnieją tyle, że nigdy nie są przezroczyste, leciutko szarawe. Odebrałem, przymierzyłem, rewelacja. Całość 950pln ale komfort w porównaniu z jazdą w zwykłych okularach nie do opisania.

0Av8595.jpg

iO8pVNL.jpg

32 minuty temu, Mihau_ napisał:

Serio przy tak małej wadzie chciało ci się w ogóle ruszać temat wkładek korekcyjnych?

Serio nie potrzebujesz widzieć drogi kilka, kilkanaście metrów przed sobą? To podziwiam, bo ja jednak lubię widzieć dziury na zjazdach kilka sekund przed sobą zamiast odnajdywać je kołem. 

Inna sprawa, że fajnie pooglądać widoki a nie kolorowe plamy "to niebieskie to niebo a ta zielona na dole po lewej to prawdopodobnie las". 

Edytowane przez ernorator
  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Serio nie potrzebujesz widzieć drogi kilka, kilkanaście metrów przed sobą? To podziwiam, bo ja jednak lubię widzieć dziury na zjazdach kilka sekund przed sobą zamiast odnajdywać je kołem. 

@ernoratordobrze, że nie napisałeś, że bez okularów ciężarówki byś nie zobaczył

26 minut temu, roland25 napisał:

Odchodzimy od tematu ale tak, -0.75 jest dla mnie sens okularów, gigantyczna poprawa szczegółowości widzenia i przyjemności z jeżdżenia rowerem, dla mnie to jak przeskok z telewizji SD na 4K.

Pytam, bo mam w lewym oku -1,25, w prawym -0,25 + astygmatyzm w obydwu i nie widzę potrzeby posiadania na rowerze korekcji. Dodatkowo jeśli wezmę pod uwagę trudność w utrzymaniu takiego zestawu w czystości podczas jazdy to już w ogóle temat jest dla mnie abstrakcyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie zastanowiło, że przy tak małej wadzie wzroku, szukacie korekcji na rower. Ja mam +4 i tu jest problem, bo szkła są na tyle grube, że już w dwóch oprawkach z adapterami, które miałem, rzęsy ocierały mi o ich powierzchnie, co doprowadzało mnie do szału.

@ernorator pamiętasz jaki to model Solano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko astygmatyzm - jak jest słońce to widzę OK, jak jest ciemnawo - znacznie gorzej - nie chodzi o kurzą ślepotę, ale przy otwartej źrenicy wada się silniej manifestuje - dlatego na traile, które są w lesie muszę mieć okulary korekcyjne - nie dostrzegam odpowiednio szybko dziur. Na szosie, szutrze w dzień jest OK. Rozumiem kolegów, którzy przy niewielkiej wadzie kupują okulary korekcyjne. Ja mam i sportowe korekcyjne fotochromy Rudy Project i wkładki do gogli też tej firmy - potrzebne gdy szybko, stromo, w dół i w cieniu. 

Edytowane przez Wojcio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, niuti napisał:

Szczerze to ja nie wiem po co ta kombinatoryka. Ja jeżdze w normalnych korekcyjnych bez rozjaśnień, przyciemnień i daje radę. Pewnie wyjazd z ciemniejszego wprost w jasne slońce jest upierdliwy, ale da się żyć.

Nie wszyscy dają radę tak jak Ty. Ja przy pełnym słońcu i bezchmurnym niebie nie potrafię patrzeć bez mrużenia oczu, pali mnie w oczy i bolą mnie stąd potrzeba przyciemnianych szkieł. Moja żona podobnie, pewnie dużo osób ma podobną przypadłość i stąd te "kombinacje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...