Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

To źle czytałeś, to naliczanie podatku przez platformy internetowe jest właśnie po to, żeby nie było dodatkowych opłat celnych za obsługę paczki, a w konsekwencji, żeby nie dobić handlu drobnicą, bo narodowi operatorzy pocztowi zarabiają krocie na umowach z Chinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze. Skończy się masowe ściąganie tego szajsu, a zaczną przemyślane zakupy jeżeli coś rzeczywiście potrzeba.

Mam też nadzieję że zakończy to falę taniochy na Allegro. Aktualnie jest tam drugie Ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kamfan napisał:

To źle czytałeś, to naliczanie podatku przez platformy internetowe jest właśnie po to, żeby nie było dodatkowych opłat celnych za obsługę paczki, a w konsekwencji, żeby nie dobić handlu drobnicą, bo narodowi operatorzy pocztowi zarabiają krocie na umowach z Chinami.

Jednak dobrze czytał. Platforma na doliczać, ale jak tego nie zrobi to wtedy wkracza poczta i dolicza. Zapewne nie robi tego z dobroci serca i będzie na tym zarabiać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skom25 napisał:

No i bardzo dobrze. Skończy się masowe ściąganie tego szajsu, a zaczną przemyślane zakupy jeżeli coś rzeczywiście potrzeba.

Mam też nadzieję że zakończy to falę taniochy na Allegro. Aktualnie jest tam drugie Ali.

Piszesz jako klient, czy sprzedawca? Z punktu widzenia klienta żądanie "zakończenia fali taniochy" jest z lekka dziwaczne. Ludzie myślą i działają ekonomicznie i kupują tam, gdzie jest taniej. Polski handel ma od wieków problem by to zrozumieć i obraża się na klienta, który nie ma ochoty na darcie z niego skóry.

No i, nic się nie "skończy", tylko wzrosną ceny. Miejscem produkcji większości dóbr rowerowych są Chiny i jeżeli odetniemy kupującym możliwość zakupu u źródła, to cudotwórca marży, czyli polski sklepikarz, poszaleje do woli. Mam wrażenie, że nic nie kupiłeś w Chinach stąd powyższa opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamfan napisał:

To źle czytałeś, to naliczanie podatku przez platformy internetowe jest właśnie po to, żeby nie było dodatkowych opłat celnych za obsługę paczki, a w konsekwencji, żeby nie dobić handlu drobnicą, bo narodowi operatorzy pocztowi zarabiają krocie na umowach z Chinami.

https://www.poczta-polska.pl/informacje-dotyczace-procesu-i-kosztow-obslugi-zgloszen-celno-podatkowych-od-1-lipca-br/

 

Warto się dokładnie zapoznać z tematem zanim się napisze, że ktoś jednak coś źle czytał.

Cytat

Popularne platformy zakupowe mogą same naliczać VAT już w momencie zakupu 

W związku z wejściem w życie nowych regulacji, Unia Europejska skonstruowała mechanizm pozwalający sklepom internetowym i platformom sprzedaży pobierać podatek VAT od towarów pochodzących z krajów trzecich w chwili zakupu (tzw. IOSS – Import One Stop Shop, czyli punkt kompleksowej obsługi importu). Decyzję o skorzystaniu z tej opcji, upraszczającej procedury w kraju docelowym (członkowskim UE), podejmują indywidualnie przedsiębiorcy i operatorzy handlu elektronicznego. Klienci, którzy zakupią przedmiot objęty mechanizmem IOSS, zostaną powiadomieni o pobraniu podatku VAT w jego cenie, a nie w momencie odbioru przesyłki. Co jednak istotne, nawet towar objęty mechanizmem IOSS podlega zgłoszeniu celnemu, dlatego Poczta naliczy opłatę pocztową za dokonanie zgłoszenia celnego dla takiej przesyłki.

 

Edytowane przez JackFrost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda przesyłka jest objęta VAT, czyli do każdej trzeba doliczyć jeszcze "opłatę pocztową", czyli około 30 złotych? To się nazywa biznes! Przy jednym strzale pasiemy PP, zabijamy kilka srok i robimy laskę Amerykanom. :)

A, że juhasa wieś już nie ujrzała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eathan napisał:

Jednak dobrze czytał. Platforma na doliczać, ale jak tego nie zrobi to wtedy wkracza poczta i dolicza. Zapewne nie robi tego z dobroci serca i będzie na tym zarabiać. 

Przeczytaj dokładnie co kolega napisał... Pisał, że dodatkowo ma być doliczana opłata celna jeżeli platforma już pobrała VAT, a to nie jest prawda. Żadnych dodatkowych opłat poza VAT na platformie nie będzie do wartości 150 euro. Powyżej 150 euro jest tak jak obecnie tylko, że działania Urzędu Celnego wykonuje Poczta Polska, ale w kosztach jest co do grosza identycznie jak przed 1 lipca.

IMO bardzo uczciwe rozwiązanie przy tym jak się rozrósł handel detaliczny z Chinami. Nie ubije drobnego importu, PP nie straci na umowach z Chinach, a budżet zarobi.

Edytowane przez kamfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to pisałem o opłacie za obsługę celną wynoszącą 8,50zł pobieranej przez PocztęPolską dla przesyłek zwolnionych z cła i jakiś % od przesyłek, których wartość przekracza 150EUR.

Tym samym jeśli wartość towaru i przesyłki mieści się poniżej 150EUR to platforma dolicza od tej sumy 23% i w Polsce przy odbiorze przesyłki zapłacimy poczcie jeszcze 8,50zł. Dla przesyłek droższych będzie jeszcze cło i wyższa opłata za obsługę celną. Swego czasu poczta za obsługę celną przesyłki o wartości 1500zł naliczyła mi 278zl a do tego VAT i cło ponad 700zł.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu śmierdzi. Opłata za obsługę celną to podatek nałożony na obywatela a ten nie może być nakładany przez PP :(

Poczcie powinien płacić Urząd Celny z wykonywanie jego pracy. Inaczej jest to zwiększenie podatku. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pietern napisał:

Piszesz jako klient, czy sprzedawca? Z punktu widzenia klienta żądanie "zakończenia fali taniochy" jest z lekka dziwaczne. Ludzie myślą i działają ekonomicznie i kupują tam, gdzie jest taniej. Polski handel ma od wieków problem by to zrozumieć i obraża się na klienta, który nie ma ochoty na darcie z niego skóry.

No i, nic się nie "skończy", tylko wzrosną ceny. Miejscem produkcji większości dóbr rowerowych są Chiny i jeżeli odetniemy kupującym możliwość zakupu u źródła, to cudotwórca marży, czyli polski sklepikarz, poszaleje do woli. Mam wrażenie, że nic nie kupiłeś w Chinach stąd powyższa opinia.

Klienta. Tak, dziwne podejście, ale boli mnie ile tego szajsu ludzie kupują. Wszyscy dookoła kupują tego tyle, że już nie wiedzą co na dobrą sprawę zamówili.

Owszem, Chiny produkują dużo, tylko co tak naprawdę kupujesz u źródła? Czy Shimano, Sram, Specialized ma jakiś sklep dzięki któremu możesz kupić bezpośrednio? No nie.

Produkty dobrej jakości warto kupić, nie mam z tym problemu.

W chinach kupiłem trzy rzeczy. Z jednej jestem średnio zadowolony, z drugiej jestem, a z trzeciej to się okaże. Kupowałem tylko dlatego, że w Polsce po prostu tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg

Opłaty za obsługę celną zawsze były. Czy na PP czy u popularnych firm kurierskich. 

Poczta Polska do tej pory nie miała fizycznej możliwości sprawdzenia setek ton małych paczek od chińczyka z jedną śrubką stąd uruchomienie nowego systemu i zatrudnienie tych pięciuset pracowników aby ten system uszczelnić.

Czy faktycznie będziemy płacić dodatkowe 8,50 za drobne przesyłki spoza UE to wyjdzie w praniu, na ile ten system będzie wydajny i szczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wkg napisał:

Coś tu śmierdzi. Opłata za obsługę celną to podatek nałożony na obywatela a ten nie może być nakładany przez PP :(

Poczcie powinien płacić Urząd Celny z wykonywanie jego pracy. Inaczej jest to zwiększenie podatku. 

Nie. To standardowa opłata za obsługę procedury. Każdy przewoźnik międzynarodowy taką stosuje. Do tej pory tylko nie każda przesyłka przechodziła procedurę a od 1.07 ulega to zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Dokumosa pisze, te 8,50 to standardowa opłata, która istniała od dawna, można sobie porównać "cennik opłat dodatkowych" na stronie poczty. Właściwie to nawet usunięto z nowego cennika jakieś dodatkowe opłaty celne (poz. 18 i 19). 

 https://cennik.poczta-polska.pl/

Opłaty i "daniny" nie uległy zmianie, po prostu system się uszczelnia i czy towar jest z UE i czy spoza, VAT będzie naliczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych ofertach tax free wszystkie koszty związane z importem są wrzucane w koszt przesyłki. Z tego powodu koszt przesyłki ramy kosztującej 1150zl wynosi np. 450zl. Tyle tylko, że platforma sprzedażowa i tak dorzuca dodatkowe 23% VAT. W takich przypadkach powonnno iśc to jako przesyłka DDP (Delivery Duty Paid) - w tej procedurze wszystkie formalności importowe załatwia sprzedawca z przewoźnikiem. Kupowałem tak niedawno kilka droższych rzeczy z UK i poza przesadnie wydłużonym czasem dostarczenia nic mnie nie obchodziło.

14 minut temu, some1 napisał:

Tak jak Dokumosa pisze, te 8,50 to standardowa opłata, która istniała od dawna, można sobie porównać "cennik opłat dodatkowych" na stronie poczty. Właściwie to nawet usunięto z nowego cennika jakieś dodatkowe opłaty celne (poz. 18 i 19). 

 https://cennik.poczta-polska.pl/

Opłaty i "daniny" nie uległy zmianie, po prostu system się uszczelnia i czy towar jest z UE i czy spoza, VAT będzie naliczony. 

Swoją drogą poczta polska i tak traktuje sprawę bardzo ulgowo bo np. w DHL o ile pamiętam niezależnie od wartości jest to  2% ale nie mniej niż 60zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiejś dobrej i sprawdzonej obejmy/uchwytu do latarki na kierownicę. Mam kilka latarek Convoy S2+ albo Lumintop B01, które z powodzeniem mogę używać jako oświetlenia rowerowego, ale nie mam już sił do półśrodków jeśli chodzi ich mocowanie.

To czego szukam to mocowanie jak np. takiego typu https://pl.aliexpress.com/item/4000778310677.html ale nazwijmy to produkt "premium" z tego linku zamówiłem 2szt już mocując latarkę jedną gumkę zerwałem, wcale jej mocno nie naciągając wokół latarki. Takie coś też testowałem https://www.aliexpress.com/item/1005002139355310.html i też nie zdało egzaminu.

Porównując jedno i drugie dziadostwo do posiadanej przeze mnie od ponad 10 lat lampki CatEye HL-EL530, w której jak raz do roku może poprawię mocowanie (znaczy się lekko dokręcę) to nie ma bata, żeby coś dostało luzu i lampka latała i gibała się na kierownicy, powyższe rozwiązania niestety już takie nie są, podobniej jak i jednak seryjnie dołączone do lampki lumintop'a, z którego początkowo byłem zadowolony https://www.aliexpress.com/item/33046014882.html niestety już po kilku jazda gibie się przód tył, a finalnie lata po całej kierze. Dokręcanie co jazdę już nawet efektu nie daje... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam aluminiowych, złotych końcówek pancerza i hamulca. Warunki są dwa: brak napisów i normalna długość. Najczęściej widziałem jakieś dziwne hamulcowe, mające 23mm długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skom25 napisał:

Szukam aluminiowych, złotych końcówek pancerza i hamulca. Warunki są dwa: brak napisów i normalna długość. Najczęściej widziałem jakieś dziwne hamulcowe, mające 23mm długości.

Prox miał takie, tu przykład: https://sportown.pl/linki-i-pancerze-koncowka-prox-pancerza-przerzutki-4mm,c60,p1631,pl.html

Tu jakiś bez brandu: https://erli.pl/czesci-linki-i-pancerze/koncowka-pancerza-przerzutki-cnc-fi-4mm-zlota,43713113

 

Edytowane przez Q_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki @Eathan

Mam jeden i drugi. Tym pierwszym nie idzie wyprostować 9/10 haków bo to się gnie. Ten drugi mega siermiężna konstrukcja i nim hak można wywijać w każdą stronę. Proponuję jednak przed przystąpieniem do prostowania sprawić sobie hak zapasowy bo na kilkadziesiąt prostowań jakie zrobiłem jakieś 15-20% zakończyło się złamaniem. Niektóre haki sprawiają wrażenie plastelinowych ale mikropękniecia się w strukturze robią i delikatny ruch w drugą stronę i kawałek haka zostaje z przyrządem a niektóre są takie, że trzeba młotkiem prać żeby wyprostować (jednak złośliwie potrafiły się "same" skrzywić).

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...