Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, ktoś może wyjaśnić co oznaczają ofsety (w stopniach!) do chińskich blatów GXP DM? Przykładowo pl.aliexpress.com/item/1005001280120882.html , tu jest 3 i 6 stopni, jeszcze bywa 1. Ja poszukuję mniejszego blatu do korby MPX11, bo 38T to ja przesadziłem z moją słabiutką nóżką. :) Korbę zakupiono z blatem 6 deg, nie wiem czy prawidłowo. I z ofsetem 3deg są ładniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem zestawy kaset z łańcuchami. Na razie testy trwają 

Firma VG Sports

Dokładnie z tej oferty.

https://www.aliexpress.com/item/1005002332958287.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4eba4c4dMhVCK0 

Małe zaskoczenie bo myślałem, że rival będzie miał problem z kasetą, ale nie było źle. Trochę na styk ale działa spoko. Trochę bardziej leniwie przełożenia wchodzą na małych zębatkach.

EII4BnQYWOKqk0QHK5cRmTwnd65X1QWDAWcN-3Xz

qbpTBf0KHzvQ8e0ojsijsxIG4rh8nNSTQ17TAJBh

OVSXVpIkC1QDMx9KaWsd2prP8kpTO_iDVoir6F4z

Czas oczekiwania na paczkę około 30 dni. Była zatrzymana na urzędzie celnym ale na szczęście obyło się bez cła.

Po wymianie kasety nic nie musiałem regulować przerzutka chodziła ładnie, jak na razie zero problemów.

Jeśli chodzi o wrzucanie biegów o jednak jest trochę gorzej niż w schimano czy sunrace. Czasami potrzebuje łańcuch chwilę żeby wskoczyć na wyższą zębatke.

Jeśli napęd wytrzyma mi rok czasu to będę zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten łańcuch mogłeś sobie odpuścić bo w tej cenie masz kmc który wytrzyma 800 a nie 200km ;)

Czy przesyłka przyszła już po 1 lipca?

Co do działania przerzutki to jeśli jej specyfikacja obejmuje taki zakres koronek to powinna działać w miarę płynnie. Sprawdź hak bo przy 12s jest to 5x bardziej wrażliwe niż 10s.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch był razem z kasetą wielkiej różnicy w cenie nie było dlatego wybrałem w zestawie.

Przesyłka przyszła przed pierwszym lipca. Sprawdzałem ceny przedmiotów, które kupowałem wcześniej i wszystkie ceny poszły do góry. Więc chyba podatek jest już uwzględniony na platformie. Kaseta 12s 11-52 jest teraz droższa o jakieś 25zł w porównaniu z tym co było przed pierwszym lipca. Inne kasety też są droższe.

Przerzutka obsługuje koronki do 42max Dlatego byłem mile zaskoczony, że ta kaseta weszła i wszystko chodziło. Trochę tylko bardziej leniwie bo musiałem jednak przerzutkę odsunąć. Nie stosowałem żadnej przedłużki haka. Po prostu wkręciłem bardziej śrubę.

Tu akurat mam napęd 11s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, 100lar3k napisał:

Sprawdzałem ceny przedmiotów, które kupowałem wcześniej i wszystkie ceny poszły do góry.

10 minut temu, 100lar3k napisał:

Masz rację sprawdziłem. Szkoda, że dopiero po kliknięciu "kupić" w koszyku wyświetla się dopiero wysokość podatku vat i cena wychodzi prawie 60zł wyższa

To jak w końcu jest? Bo ja to w ogóle czytałem jeszcze inaczej... Poczta miała pobierać podatek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis wszedł 1lipca i tych paczek dotyczy.  Podatek jest naliczany przez platformę więc paczki kupione przed tą datą idą starym trybem dwóch ud... Udo się albo się nie udo... 

 

Tak to teraz wygląda 

Screenshot_20210702-144045_AliExpress.jpg

Edytowane przez KrisK
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś gdzieś czytałem, że jeszcze poczta polska do każdej przesyłki o wartości poniżej 150EUR doliczać ma sobie 8,50zł za "obsługę celną" a do droższych już jakiś odsetek wartości + cło.

Przy okazji sprawdzałem i nawet jeśli na Ali jest oferta "tax free" z wysyłką z terytorium EU to VAT i tak doliczają. 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle czytałeś, to naliczanie podatku przez platformy internetowe jest właśnie po to, żeby nie było dodatkowych opłat celnych za obsługę paczki, a w konsekwencji, żeby nie dobić handlu drobnicą, bo narodowi operatorzy pocztowi zarabiają krocie na umowach z Chinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...