Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2021 o 09:55, Eathan napisał:

@wolek wygląda to tak:

PL00002003 - od 15.03 jest niby w Polsce, wysyłka lokalną firmą przewozową
PL00001773 - od 17.02 jest niby w Polsce, wysyłka lokalną firmą przewozową

Wygląda jakby te paczki przetrzymywała poczta polska. 

 

PLxxxxxx to nie jest Aliexpress Standard Shiping.

Aliexpress Standard Shiping to paczki z numerami Poczty Polskiej 0045xxxxxx, ewentualnie wysyłane przez Holandię i mają numery PLxxxxxNL albo z południa Azji z numerami PLxxxxxBG.

To co masz to standardowa tania przesyłka, która dociera do PL i potem leci pocztą biznesową i potrafi to lecieć nawet 2-3 miesiące do Ciebie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Thomass13 napisał:

Tak u mnie paczki 2 zostaly dokładnie w ten są sposób zamówione. I to samo się dzieje, termin dostawy się kończy a o paczkach słuch zaginął. Co dokładnie w takiej sytuacji zrobić? Gdzie pisać reklamacje do sprzedawcy, czy na panelu dyskusyjnym? Ostatni raz zamawiam anten sposób przesyłki na Aliexpress. 😕

Ja bym otworzył spór oraz napisał do sprzedawcy. Jedno nie wyklucza drugiego. Kiedyś coś mi nie doszło i kasa została zwrócona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak planuję zrobić bo dziś mija termin dostawy zamówionych rzeczy. Jeśli do dnia jutrzejszego nie dojdzie pisze do sprzedawcy i otwieram spór o niedostarczenie przesyłki w terminie. Z drugą dostawa jest podobnie tylko tam mają czas do 17 kwietnia. Trochę w tym momencie się zawiodłem na AliExpress. 

 

Godzinę temu, Q_u napisał:

PLxxxxxx to nie jest Aliexpress Standard Shiping.

Aliexpress Standard Shiping to paczki z numerami Poczty Polskiej 0045xxxxxx, ewentualnie wysyłane przez Holandię i mają numery PLxxxxxNL albo z południa Azji z numerami PLxxxxxBG.

To co masz to standardowa tania przesyłka, która dociera do PL i potem leci pocztą biznesową i potrafi to lecieć nawet 2-3 miesiące do Ciebie.

Czyli jesteśmy w ciula robieni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nie ma wpływu na czas zwrotu, od momentu zatwierdzenia przez niego Twojej prośby o anulowanie zamówienia, z automatu masz przyznawany zwrot z Ali. Sprzedawca dostałby kase z Twojego zamówienia dopiero po potwierdzeniu otrzymania go przez Ciebie, do tego momentu kasą operuje Ali i to Ali robi zwrot. W zależności od Twojej rangi (ilość/kwota zakupu w przeciągu roku) dostajesz zwrot w czasie od kilku do kilkunastu dni. Musisz czekać, zwrot wpadnie jak wpadnie, nie szybciej, nie wolniej :D

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i trafiła mi się skucha na Ali. Przesyłka zamówiona do Paczkomatu (taką opcję zaznaczyłem składając zamówienie), ale jak się okazało majfrend puścił ja tak, że przechwyciła ją PP.

Myk polega na tym, że paczucha została już doręczona... jakieś 780km ode mnie. (?)

Wysmaliłem piękną wiadomość do sprzedawcy i czekam na reakcję. Aj, jak żyć?

 

Ktoś z was miał już może taką przygodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedy podobną, bo opartą o wysyłkę standardową. Podał numer sledzenia, z którego wynikło po tygodniu, że paczka na drugim końcu kraju dostarczona. Wkleiłem mój kod pocztowy, tamtej miejscowości, napisałem, że to nie ja i spór na moją korzyść.

Paczka nigdy do mnie nie trafiła, to tzw. f..ktracking. Działaj z dispute.

 

Generalnie od lipca dojdzie automatycznie VAT doliczany jesli wysyłki będą spoza strefy schengen do PL. Także o ile nie zadbają o PL i EU magazyny to będzie drożej. Ja już porobiłem zapasy chińszczyzny, jeszcze się nad jedną droższą rzeczą zastanawiam.

Edytowane przez Q_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację, co prawda nie z Ali ale z Gearbest. Musiałem parę razy napisać wiadomość. Po czwartym albo piątym poscie zwrócili pieniądze, ale myślałem, że jednak sprawniej to pójdzie. Myślę że z ali będzie łatwiej, bo u nich system reklamacji jest na wyższym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mzyrh'y 926 kupione 3 kwietnia ... 2 godziny temu zawitały do mnie. Rozkręcone, sprawdzone, dosmarowane, zamontowane 🙂

3 łożyska, nieco smaru było, ale dołożyłem fest, wykonanie super, śrubki na piny na imbus i nakrętkę samohamowną.

W pudełku dodatkowo kilka podkładek, nakrętek i pinów.

20210416_180500.jpg

20210416_180515.jpg

20210416_180521.jpg

Edytowane przez ahaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić jak sprzedawca z ali od dwóch tygodni nie wysłał zamówienia? Wygenerował tylko info że gotowe do wysyłki. W wiadomościach od niego mam info że towar jest 'out of stock' i niebawem wyśle. Czekać jeszcze 60dni i otwierać spór czy jest inna opcja?

Edytowane przez slavi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki OT ale przerobiłem właśnie temat gwarancji. Kupiłem elektronika i padła po pół roku. Napisałem do sprzedawcy. Najpierw polecił zrobić resety i inne procedury. Nagrać to na filmie, potem wysłać do nich. Ostatecznie uznał, że sprzęt padł. Dostałem 20% zwrotu ceny za jaką kupiłem. Zwrot na PayPala.

Nie wiem jak to wygląda u innych, ale jestem mile zaskoczony bo nie spodziewałem się niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak po pół roku padnie elektronika, to mam na to normalną gwarancję, a nie jakieś ochłapy.

No i nie, nie kupuję tego samego z ogromną marżą. To że coś jest tam produkowane, nie znaczy że to to samo.

W styczniu kupiłem uchwyt na GPS Lezyne. Użyłem go jakoś dopiero w kwietniu. Po kilku użyciach pękło mocowanie. Uchwyt odesłałem do sprzedawcy, dostałem pełny zwrot.

Co by było gdybym kupił taki na Ali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałbyś nowy, tak jak ja dostałem nowe mocowanie tylnej lampki rowerowej. Wyobraź sobie, że wystarczyło że wysłałem zdjęcie i na drugi dzień mocowanie jechało już do mnie, taki to uczciwy Chińczyk. Ba mógł wysłać samą gumkę, ale wysłał całą stopkę, więc jakby co to została mi jeszcze część zamienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...