Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamówiłem z allegro za półtora stówki, właśnie dotarł, pudełko firma Kands, czyli coś o rowerach pojęcia mają, ufam, że ich uchwyt będzie ok, później rozpakuje i wrzucę fotę. Uchwyt na dwóch nóżkach jak ten z Ali powyżej, szukałem takiej konstrukcji gdyż nie mam za dużo miejsca na taki z Lidla/Juli z czterema nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa dla uchwytów serwisowych z Ali, koszt 159zł z Allegro dostawa z dnia na dzień, bardzo fajny, solidny, składa sie do małych rozmiarów, producent Kands, na dwóch łapach można ustawic bezpośrednio pod ścianą jak ktoś ma mało miejsca tak jak ja, tym się właśnie kierowałem. No i dwa lata gwarancji jakby coś sie kiedyś ułamało czy uszkodziło.

IMG_20210325_163217.thumb.jpg.4e1d149a51891b1f7e72f882014c627e.jpgIMG_20210325_163301.thumb.jpg.3580eb2fbe4cee2b3d038ccaba0b678b.jpgIMG_20210325_163331_1.thumb.jpg.1ada4b45b53b04531fcf0201265de101.jpgIMG_20210325_165727.thumb.jpg.18a078d1b6b5868fcfb302a2b85bba01.jpgIMG_20210325_165741.thumb.jpg.532517498aaa067e66ea0a362a42a1a7.jpgIMG_20210325_165747.thumb.jpg.97908b6cb35e0f187cf2f8484586dc10.jpgIMG_20210325_165803.thumb.jpg.7b0f9c8462fbf1edcabec744ff70f750.jpg

Edytowane przez PanMarcinPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2021 o 15:37, PanMarcinPL napisał:

Rękojmia, wada ukryta, wada materiału, wszystko da się zrobić tylko trzeba odpowiednio ująć to.

3 lata rozpatrywałem reklamacje mając odgórnie narzucone, że mam odrzucać, więc uwierz mi, że jak byś nie ujął to jak nie będą chcieli uznać to nie uznają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lekki OT, ale od dłuższego czasu obserwuje problemy z dostawami z Ali w ramach Aliexpress Standard Shiping. Zwykle paczki dochodziły do 3 tygodni (nawet w pandemii). Jednak obecnie dostawa wygląda tak, że paczka dociera do Polski i staje. Wisi tam do końca czasu jaki podaje sprzedawca przy dostawie. Składam reklamację na Ali, paczka pojawia się u mnie po kilku dniach. Nie jest to jednostkowy przypadek. Obecnie 2 paczki mają dokładnie taki sam problem. Wcześniej kilka paczek to samo.

Czy u kogoś jeszcze pojawił się podobny problem? 

Edytowane przez Eathan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Eathan napisał:

Lekki OT, ale od dłuższego czasu obserwuje problemy z dostawami z Ali w ramach Aliexpress Standard Shiping. Zwykle paczki dochodziły do 3 tygodni (nawet w pandemii). Jednak obecnie dostawa wygląda tak, że paczka dociera do Polski i staje. Wisi tam do końca czasu jaki podaje sprzedawca przy dostawie. Składam reklamację na Ali, paczka pojawia się u mnie po kilku dniach. Nie jest to jednostkowy przypadek. Obecnie 2 paczki mają dokładnie taki sam problem. Wcześniej kilka paczek to samo.

Czy u kogoś jeszcze pojawił się podobny problem? 

Podaj początek numeru przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolek wygląda to tak:

PL00002003 - od 15.03 jest niby w Polsce, wysyłka lokalną firmą przewozową
PL00001773 - od 17.02 jest niby w Polsce, wysyłka lokalną firmą przewozową

Wygląda jakby te paczki przetrzymywała poczta polska. 


@Mihau_ u mnie za każdym razem oddają bez dyskusji. Może to kwestia koloru klienta i liczby transakcji na Ali... żeby było śmieszniej to kilka razy było tak, że po tym jak minął termin zakładałem spór, dostawałem zwrot kasy, kilka dni po tym paczka docierała. Chciałem zapłacić i nikt nie raczył odpowiedzieć na moje wiadomości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dość dużo zamawiam z ali i w sumie przy standard shipping nigdy takiego numeru paczki nie miałem. Przy tych tańszych formach wysyłki tak.

Przy aliexpress standard shipping miałem trzy rodzaje numerów: paczkomat, poczta jako paczka pocztą polską 00459... i NL..... przepakowywane w Holandii i dalej przechodzą przez WER warszawa. Te ostatnie dość długo potrafią iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holandie przerabiałem. Masakra. Niby tracking pokazał w doręczeniu. Następnie paczka jakby wróciła i wisiała w Holandii. Potem nagle dotarła do mnie. Paczkomat mile wspominam, mniej niż 2 tygodnie i paczka była u mnie. Na temat powyższych wszystkie możliwe trackingi milczą. Paczki nie ma w systemach. Wg. Ali w doręczeniu :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2021 o 09:55, Eathan napisał:

@wolek wygląda to tak:

PL00002003 - od 15.03 jest niby w Polsce, wysyłka lokalną firmą przewozową
PL00001773 - od 17.02 jest niby w Polsce, wysyłka lokalną firmą przewozową

Wygląda jakby te paczki przetrzymywała poczta polska. 


@Mihau_ u mnie za każdym razem oddają bez dyskusji. Może to kwestia koloru klienta i liczby transakcji na Ali... żeby było śmieszniej to kilka razy było tak, że po tym jak minął termin zakładałem spór, dostawałem zwrot kasy, kilka dni po tym paczka docierała. Chciałem zapłacić i nikt nie raczył odpowiedzieć na moje wiadomości. 

 

To nie jest ASS tylko zwykłe economy, najwolniejsze z wolnych. ASS zaczyna się od 00459... i dostarcza kurier Poczty Polskiej jako paczka 48, kolejny nr na paczkomaty 65339... i tu masz z reguły do dwóch tygodni dostawę. Czasami jak wybierzesz ASS idzie jeszcze NL post i czymś jeszcze ale to żadko się zdarza. Numery PL000 i ich statusy to jedna wielka fikcja, te statusy często nie mają nic wspólnego z realną drogą paczki, po pierwsze te numery są nierejestrowane, jedynie w Chinach w kraju nadania działa tracking, dalej już nie. Jeżeli chcesz szybko wybieraj ASS nie żadne economy cianciao itp.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami taki nr dają a później w consolidation warehouse nadają zbiorczy już poczty polskiej. Ale generalnie Ali Saver Shipment to jest 100% to samo co cainiao supereconomy i nie ma sensu dopłacać bo i tak nie dojdzie w zakładanym terminie (do mnie w ogóle dociera jakieś 5$ przesyłek z Ali innych niż standard, tracking urywa się na dotarciu do kraju przeznaczenia - widać firemki krzaki, które mają to dalej dystrybuować zgarniają kasę a przesyłki w najlepszym razie lądują gdzieś w kontenerze na śmieci).

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją. Dokonałem zakupu na Ali. 2 dni później odezwał się sprzedawca. Napisał, że ma problem z zamówieniem i coś poszło nie tak. Prosi o anulowanie zamówienia. Zdarza mi się to pierwszy raz i mam wątpliwość. Jak zgodę się na anulowanie to co ze zwrotem kasy? Płaciłem BLIKiem. 

PS
Zakładam, że gość uznał, że nie będzie wysyłać do mnie paczki, która waży pod 3 kg bo źle skalkulował koszt wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2021 o 09:35, Eathan napisał:

Lekki OT, ale od dłuższego czasu obserwuje problemy z dostawami z Ali w ramach Aliexpress Standard Shiping. Zwykle paczki dochodziły do 3 tygodni (nawet w pandemii). Jednak obecnie dostawa wygląda tak, że paczka dociera do Polski i staje. Wisi tam do końca czasu jaki podaje sprzedawca przy dostawie. Składam reklamację na Ali, paczka pojawia się u mnie po kilku dniach. Nie jest to jednostkowy przypadek. Obecnie 2 paczki mają dokładnie taki sam problem. Wcześniej kilka paczek to samo.

Czy u kogoś jeszcze pojawił się podobny problem? 

Tak u mnie paczki 2 zostaly dokładnie w ten są sposób zamówione. I to samo się dzieje, termin dostawy się kończy a o paczkach słuch zaginął. Co dokładnie w takiej sytuacji zrobić? Gdzie pisać reklamacje do sprzedawcy, czy na panelu dyskusyjnym? Ostatni raz zamawiam anten sposób przesyłki na Aliexpress. 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...