Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcony opisami zakupiłem takie światełko: Lumintop B01 (95zł).  Zdecydowałem się na wersję bez aku, te w postaci LG M50 21700 zakupiłem u nas.

Ładnie zapakowane, w zestawie mocowanie do kierownika, sznureczek, kabelek, przejściówka na 18650.

Dlaczego ta a nie inna - ma odcięcie, działa świetnie. Poza tym sympatycznie szeroko oświetla 'bliski przód' i daje snop światła na dal.

 

2.jpg

5.jpg

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jakbym wiedział że to istnieje, nie kupił bym convoy'a rok temu, ktoś chętny na s2+ z kolimatorem? :P

Kolimator znacznie lepiej doświetla zakręty, jako komplementacja czołówki, ale b01 znacznie lepiej by się sprawdziło w roli samotnego oświetlenia niż Convoy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie rok temu takowych nie było.

Ja z racji tego, że szanuję wzrok i bezpieczeństwo innych koniecznie chciałem mieć odcięcie, nawet kosztem 'mocniejszego świecenia' dlatego convoy'e odpadały w przedbiegach. Zdarza mi się mijać innych rowersów, którzy to wstawili sobie na kierownika lampę rodem pewnie z motóra WSK i wydawa im się, że jest wszystko w porządku ...

Lumintop: poczytałem instrukcję w krzaczkach (po anglo-sasku jest również, ale kto by to czytał) i ma również tryb strobo, sos (nie wiem jaki ale jest), czy też funkcję blokującą przypadkowe włączenie. Oprócz trzech trybów świecenia jest jeszcze ... Boost ... aż się boję to włączyć ... ;-) coby mnie potem nie ciągały służby jakieś po sądach, że oślepiłem niewinnego pilota i jakiś Jumbo spadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piciu256 napisał:

Kurde, jakbym wiedział że to istnieje, nie kupił bym convoy'a rok temu, ktoś chętny na s2+ z kolimatorem? :P

Kolimator znacznie lepiej doświetla zakręty, jako komplementacja czołówki, ale b01 znacznie lepiej by się sprawdziło w roli samotnego oświetlenia niż Convoy.

Wypowiem się, bo po ciemku jeżdżę bardzo dużo, bardzo długo i mam wszystkie latarki o których tu mowa.

Na szosę- najlepszy jest lumintop bo posiada odcięcie. Nic więcej nie potrzeba. Ładnie świeci.

Na mtb- typowa jazda nocna po lesie, najlepszy zestaw to: 2x convoy. Na kierownicy convoy s2+ z kolimatorem, na kasku convoy s2+ z normalną przeźroczystą szybką.

Na jazdę po szutrach i spokojnych trasach to tak naprawdę bez róznicy- wszystko się nada.

Opcja 2x convoy jest świetna bo: masz zapasową latarkę gdyby jedna odmówiła posłuszeństwa, masz takie same ogniwa do obu latarek i masz najlepsze doświetlenie- mega opcja.

 

20 minut temu, ahaja napisał:

 Oprócz trzech trybów świecenia jest jeszcze ... Boost ... aż się boję to włączyć ... ;-) coby mnie potem nie ciągały służby jakieś po sądach, że oślepiłem niewinnego pilota i jakiś Jumbo spadł.

Tryb boost wcale nie jest mocny- szczerze to jest niewiele mocniejszy niż tryb najwyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiony Convoy S2+ bije i jakością światła i czasem pracy tego Lumintop B01. Mówię tu o Convoyach ze sterownikiem prądowym, bez PWM, z kolimatorem Carclo 20x60 i ciepłą diodą XM-L2 na miedzi, o wysokim CRI, zalutowaną w pigułkę. Takie coś skleci wam każdy bardziej ogarnięty latarkotwórca.

Mam Lumintop B01 i niestety ile teoretycznie jest świetny to w praktyce mniejszy Convoy go bije.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Następcy fotochromów RR z Deca. Kliknięte 26.01.21, odebrane wczoraj. Superfast jak dla mnie. I to z udziałem PP.

49,01 zł  31%OFF | Photochromic Cycling Sunglasses Men Women Sport Road Mtb Mountain Bike Bicycle Glasses Cycling Glasses Eyewear Protection Goggle
https://a.aliexpress.com/_v20nEx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, CoolBreezeOne napisał:

 Kliknięte 26.01.21, odebrane wczoraj. Superfast jak dla mnie. I to z udziałem PP.

Paaaanie, patrz na to

https://alipaczka.pl/?track=00459007738952068401

Swoją drogą były to spodenki, które okazały się bardzo fajnym zakupem, wkładka świetna (wersja z białymi szelkami), polecam

https://pl.aliexpress.com/item/33007494764.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.329e5c0fUYlrpr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BR-M7100 komplet za 435 zł ( wpadł kupon na chyba 15 usd ). Cena miazga jak za takie hamulce.

Tylko głupi ja zapomniałem, że tam jest to nieszczęsne ispec-ev, ale ogarnąłem ładnie z klamkami M770 bez monitorków i wszystko cacy.

Teraz, CoolBreezeOne napisał:

Proszę bardzo...

ACtC-3d76yryNIBHE_gWifQ3dhWm5X8XswOIJKnK

 

 

 

Jak oceniasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną... są ok. Wygodne, dobrze wykonane i działają. Nie są może jakoś topowo super mega szybkie w przyciemnieniu i jego poziomie, ale działają. Działają tak jak Rockridery, którch używałem do tej pory.  Niestety jeszcze w nich nie jeździłem - testy tylko na nosie. Może w weekend się uda.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, Q_u napisał:

@CoolBreezeOne ten chrom działa jako tako? Kurde mam 2 pary fajnych uvexów, ale kusi mnie fotochrom;)

Mam dwie pary chińskich fottochromow, obydwie z tym samym "problemem" - nie ściemniają się tak mocno by jazda pod słońce/w mocnym słońcu była przyjemna. Jako uzupełnienie dla dobrych ciemnych okularów spoko, na pochmurne dni czy wieczory bardzo spoko, jedne mi się praktycznie do całkowitej przezroczystosci rozjaśniają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q_u, podtrzymuje swoją opinię z postów powyżej. Nie oczekujmy od nich jakiegoś mega szybkiego i mega mocnego przyciemnienia. Jeżdżę dużo po lasach z jakimiś przelotami po polach. Jest ok. Imho, działają tak jak jak photochromy z Decla. Mi to pasuje. Wybrałem je, ponieważ nie mam czasu i ochoty na żonglowanie różnymi szybkami. No i druga sprawa... budżet.

Jak będzie zainteresowanie, to wezmę z garażu Kapvoe i Rockridery z garażu i zrobię porównanie przyciemnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...