Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

48,5% cła antydumpingowego + 4,7% cła standardowego do tego jeszcze korekta VAT bo trzeba liczyć go razem z cłem i jakies 8% kosztów manipulacyjnych (zależnie od przewoźnika). Raz wysłał mi pajac w ten sposób ramę (chociaż miało być wysłane z ES) i jak zobaczyłem podsumowanie to zabiłem kuriera śmiechem. Na co on z uśmuechem rzekł "a więc zwracamy". Szczęśliwie sprzedawca nie robił pod górę, kasę  ali zwróccilo ale jak rama dotarła do magazynu sprzedawcy co w tą str trwało 3 m-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Safar napisał:

Czy może ktoś podpowiedzieć jak wygląda aktualnie sytuacja z cłem przy zakupie z Ali? Jaką wartość naliczają?

Ja w połowie marca dostałem ramę o wartości 1200 zł, koszty jakie naliczono mi w Polsce to nie całe 110 zł, czyli naprawdę nie wiele. Rama wysyłana z Chin.

Ps. W paczce były jeszcze sztyca, kierownica, mostek i stery.

Edytowane przez bombka
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja szła właśnie przez Warszawę, mam w rodzinie pocztowca, to od momentu kiedy wjechała do Polski informował mnie co się dzieje z przesyłką. Leżała nawet coś około 2 tygodni w Warszawie, a informacji o tym na trackingu nie było.

Paczka była opisana przez Chińczyka jako części rowerowe i było wyszczególnione co to za części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bombka napisał:

Ja w połowie marca dostałem ramę o wartości 1200 zł, koszty jakie naliczono mi w Polsce to nie całe 110 zł, czyli naprawdę nie wiele. Rama wysyłana z Chin.

Ps. W paczce były jeszcze sztyca, kierownica, mostek i stery.

No właśnie. Powyżej @Dokumosa wspomniał o 48,5% cła, u ciebie wychodzi ok. 10%. Może to dobry pomysł, aby zamówić do innego miasta.

Poczta dała ciała nie raz. Ja już z usług tej instytucji nie zamierzam korzystać. Paczka zaginęła u mnie na poczcie, zero możliwości reklamacji, tylko wysyłający może ją złożyć. Na pewna nie  zamówię drogich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Safar Tylko ja za bardzo nie ogarniam co ma do tego, do jakiego miasta zamawiasz. Ok jestem w stanie zrozumieć że np. w  Warszawie bardziej rygorystycznie podchodzą do clenia, i mniej przesyłek jest omijanych. Ale jak już trafi do clenia, tak jak moja, to wszystkie tego typu przesyłki powinny być clone takimi samymi stawkami, no bo przecież nie są one zależne od regionu kraju. Więc dlaczego mi naliczono jakąś niewielką kwotę, skoro mogli, i powinni wedle tego co pisze np @Dokumosa dowalić mi razy 6 ?

11 godzin temu, Dokumosa napisał:

No to poczta dała ciała ;)

Zdarza im się to często, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uczestniczyłeś w procederze celnym (tzn. przedstawienie dowodu zakupu z numerem przesyłki, tłumaczenie co jest przedmiotem i z czego przedmiot wykonany oraz określiłeś kod TARIC)? Jesli nie to paczka zapewne miała przesiadkę w jakimś chińskim warehousie w EU a tam wiedzą jak zachachmęcić żeby byli git. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

A uczestniczyłeś w procederze celnym (tzn. przedstawienie dowodu zakupu z numerem przesyłki, tłumaczenie co jest przedmiotem i z czego przedmiot wykonany oraz określiłeś kod TARIC)? Jesli nie to paczka zapewne miała przesiadkę w jakimś chińskim warehousie w EU a tam wiedzą jak zachachmęcić żeby byli git. 

Nie uczestniczyłem w takim procederze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Raczej niestety 2x.

W dniu 21.06.2022 o 21:30, bombka napisał:

Nie uczestniczyłem w takim procederze....

Wiec nie przybyła bezpośrednoo z Chin tylko kontenerem (gdzie 3/4 przedmiotów nie deklarują na cło) do jakiegoś punktu przesiadkowego w EU.i potem do PL. Przesiadkownie maja wszedzie, nawet w PL chiciaż nie wiem czy od czasu napaści na Rosję pociągi z Chin do PL jeżdżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaktywuje stary rower. Potrzebuje korby do 1x10 na 135 piastę. Prowhel mpx11 na ta chwile 57usd. Troche drogo. Jest jakas tansza alternatywa bez chrzanienia z podkladkami i tulejkami zeby ta linia lancucha byla jakas sensowna?

Druga sprawa czy te chinskie wklady suportu są cokolwiek warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zębatek NW mam na stanie, w ramie kwadrat, tanią korbę prowheel na kwadrat można za 100pln kupić. Ale najchętniej to tak jak linka wrzuciłem wyżej do ten bolany, żeby znaleźć coś na ht2 tanio i żeby ładnie pasowało. 22 mają być lekkie rabaty na ali.

Jest jeszcze takie coś, można wziąć z zębatką -6stopnia o by pasowało no i ceną będzie 44usd minus jakieś kupony to na pewno poniżej 40 z zębatką i suportem, ale opinie ma gorsze.
 

https://pl.aliexpress.com/item/4000278469683.html?spm=a2g0o.detail.1000014.5.6bac58cf40Xy91&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.40000.267768.0&scm_id=1007.40000.267768.0&scm-url=1007.40000.267768.0&pvid=e11b05fd-c2b7-4560-9070-a90bb876a744&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.40000.267768.0,pvid:e11b05fd-c2b7-4560-9070-a90bb876a744,tpp_buckets:668%232846%238113%23604&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"10000001151813760"%2C"sceneId"%3A"30050"}&pdp_npi=2%40dis!USD!39.98!33.18!27.99!!!!%400b0a23ae16610202367445142e5c1c!10000001151813760!rec&ad_pvid=202208201130367679088786359939201221_0

 

Edytowane przez Molekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...