Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

@Q_u tak spojrzałem na butlę i się okazuje, że all weather nie dry...

https://www.chainreactioncycles.com/mobi-all-weather-ceramic-lubricant-100ml-/rp-prod163759

@itr linia łańcucha dla 1x "książkowa" 48,8mm (51,8 dla boost) była znośna póki mieliśmy koronki kończące się na 42T. Na takiej 51T łańcuch ma już 4-5 ogniw mniej na skręcenie się. Drze po boku koronkę i siebie wewnętrznie. 

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba nie ma, sam jakiś czas temu patrzyłem który zestaw Garmina bardziej opłaca się kupić i padło na MTB, bo takiego uchwytu ani pilota nie znalazłem u majfrendów. 

Może taki się nada, regulowany więc dopasujesz sobie kąt: https://pl.aliexpress.com/item/1005001930192422.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6cb51ae7a12GvL&algo_pvid=4450fec8-d024-4651-90fd-7f52f694dbea&algo_exp_id=4450fec8-d024-4651-90fd-7f52f694dbea-33&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000018138471886"}

Edytowane przez some1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierścienie ratchet, end-capy i cały bębenek są 100% zamienne z DT Swiss. Łożyska w tylnej są standardowe (jak w DT). Nie wiem jak w tym modelu z przodu. W wersji na szprychy j-b przód jest na "rowerowych" łożyskach 18307 (nadal są to łożyska toczne, kulkowe, jednorzędowe (jak maszynowe) ale mają niestandardowe wymiary, stosowane w wielu piastach innych producentów jak np. mavic).

Pamiętaj, że to piasta 28H. Łożyska słabe jak w novatecach. Ratchety 54T też szybko się kończą, za "grosze" można kupić oryginał 18T od DT ew. w okolicach 130-150zł ratchety 36T.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję te ztto pod klasyczne szprychy (j-bend) oraz kilka kompletów kół na piastach 350 i 240. Specjalnie różnic nie ma. Tak samo po zanurzeniu roweru w wodzie napełnia się bębenek ;). Ratchety jeszcze się trzymają a w razie draki mam siatkę 18T które zostały z piast dt. Jedyne do czego można się przyczepić to rowerowe łożyska piasty przedniej. Najbiedniejsze kosztują 20zł/szt, najdroższe 40. O dostępności w tym rozmiarze nierdzewnych należy zapomnieć. W tych pod szprychy proste chyba są już typowe maszynówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałeś: Należy dodatkowo podkreślić, że zwolnienia od podatku, o którym mowa wyżej, nie stosuje się towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego."

Czyli jeśli kolega chińczyk wyśle Ci coś i zadeklaruje kwotę do 150 euro, to OK. Jeśli kupisz w sklepie online to od 0,01 euro w teorii zapłacisz. Niestety, ale zastosowałeś od lat powielany mit (stąd też wywodzi się często powielany błąd, że jak Ci chińczyk napisze "gift" to nie zapłacisz nic, bo to prezent).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta część dotyczy VATu i zwolnienia dla przesyłek <22€, zwolnienie z cła <150€ obowiązuje niezależnie od tego, czy kupiłeś towar i gdzie (chyba że towar podlega akcyzie lub środkom ochronnym). Przepraszam, że wyciągam tę kartę, ale moja praca polega na przygotowywaniu deklaracji importowych dla firmy kurierskiej. Znam przepisy celne, oraz podejście polskiej służby celnej oraz poczty polskiej. Nie powinni byli naliczyć ci cła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lipca zamówiłem kilkadziesiąt przesyłek z różnych chińskich platform wysyłkowych - ani razu przesyłka nie była clona w PL - odprawa odbywała się w hubach poza granicami naszego pięknego kraju i nie zapłaciłem ani grosza cła. Jeśli idzie przez polski hub (czyli np. wysyłka pocztą chińską) to wtedy dla wartości do 150EUR poczta dolicza sobie 8,50zł opłaty za obsługę celną nawet jeśli cło się nie należy. Jeśli chodzi o powyższe to możesz się odwołać pisemnie.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam procentowo jak to wyszło, ale było cło i jakieś opłaty drobne. Coś w okolicach nieco ponad 25 zł. VAT nie był naliczany, bo był opłacony na Ali, a druga przesyłka z banggod. Jedna końcem lipca, druga końcem sierpnia. W sumie nieistotna sprawa, ale denerwowała, a najgorzej denerwowało ignorowanie, po pierwszym kontakcie moim na ich email odpowiedź formułką z informacją, że mogę zgłosić swoje uwagi drogą pisemną. UC Przemyśl. 

Od ludzi wiem też, że mimo opłat na ali dostają od listonosza do zapłacenia jakieś kwoty rzędu 8,5 zł za pieron wie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...