Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

Cos się wypowiem na temat wysyłek z aliexpress. Jesli chcecie żeby paczka w miarę szybko doszła czyli deklarowane 15 dni to tylko i wyłacznie Aliexpress Standard Shipping. Co do tej całej darmowej wysyłki która za każdym razem mi próbuje zatwierdzić czyli Aliexpress Saver Shipping jest to jakies nieporozumienie. Dla mnie to jakas kpina, totalne dno i wodorosty taki rodzaj wysyłek. To że pisze na aliexpress że dotaercie do kraju docelowego to chyba nie naszego bo jak taka poaczka mi ostatnio dotarła to szła przez Szwecję, Norwegie i nie wiadomo jakie kraje nim do mnie dotarła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomass13 chyba Cię zmartwię z Aliexpress Standard Shipping bo nie zawsze to tak działa. Właśnie czekam na paczkę, która tak właśnie została wysłana. Zakup 15 kwietnia. Dostała tracking LT*********NL i aktualnie od 5 dni leżakuje w Belgii na lotnisku Liege-Linehaul. Nie wiadomo, kiedy do mnie dotrze - zmian trackingu brak.

W przeszłości paczki z ASS docierało bardzo szybko (bywało ze w 10 dni).  Paczki dostarczane w inny sposób też docierały. Jednak od jakiegoś czasu jest tak, że ASS są mocno opóźnione a inne paczki bardzo często nie dochodzą wcale. Zaczyna być to męczące i powoli przestają mnie bawić zakupu na Ali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 paczki w ostatnim 1,5mc w tym dwie do paczkomatow jedną pocztą polską do paczkomaty około 2tg   owijki przyniósł pocztex  zamówione 18 wieczorem przyszły 30.  Inpost powyżej 3tyg nigdy nie wiózł.   Różne dziwne darmowe wysyłki do 2mc dochodziły ale to były jakieś piedulki po kilka zł gdzie koszt transportu muial być wielokrotnie wyższy niż koszt towaru.

Edytowane przez KrisK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 19:51, Q_u napisał:

Maniek 26" R7PRO / Machete PRO z wysyłką z PL. Żal było nie wziąć, po rabacie i cashbacku z ZEN wyszedł 762 zł. Za to to można w PL kupić rockshoxa na lagach 30mm.

Wysyłka z PL, był ostatni czarny. Jeszcze białe są, jak ktoś do 26" chce wrzucić.

Cześć

Mam pytanko i jak tam ten amorek, bo sam szukam i widzę ,że na Ali można mieć 2 w cenie 1 z Polski.

Może miałbyś jakiś sklep na Ali do polecania z czymś z Manitou, bo parę znalazłem, ale jak ktoś brał i działa to chętnie skorzystam.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcowo kupiłem u tego za 246 usd z dostawą z PL, wcześniej wziąłem tego tańszego i my friend wysłał mi Mosso sztywny... zrobiłem dispute i czekam na zwrot kasy po odesłaniu amorka. 

Ten drugi zamontowany, zrobione jakieś 50km i amortyzator po prostu płynie, porównanie z wcześniejszym Reconem to po prostu kilka klas wyżej. Waga, dokładność regulacji nie do opisania. No i cena niesamowita. Tylko zrób mu zerówkę, bo miał raptem po 2-3 ml w dolnych goleniach.

 

https://pl.aliexpress.com/item/32858787362.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4df25c0fPxZV2a

 

Edytowane przez Q_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajne, dzięki za odpowiedź.

Ja szukam jakiegoś Manitou MACHETE 27,5, nawet tapered, najwyżej zainwestuję w te stery z redukcją, też widziałem na Ali firmy Risk gościu polecał nawet za jakieś grosze, zawsze amorek będzie do nowej ramy.

Ceny na Ali mocno promocyjne w porównaniu do Polski.

A jak było z paczką? Coś doliczyli?

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Ps od siebie dodam ,że z Ali mam korbę deore 2 blaty, i m6000 gs i przednia też deorka, wszystko ok przyszło i wyszło parę stówek taniej niż w Pl, paczki też niedługo szyły. Teraz poluję na amorka i hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chin nie zamawiam nic droższego raczej, nauczyło mnie po tym jak koszty zwrotów płaciłem za smartfona 70 zł. Tu też bym się mocno zastanowił, gdyby nie to, że z PL i cena praktycznie 2,5 taniej niż ostatnia cena w EU.

W serwisie potwierdzili mi rok produkcji na grudzień 2017, ale to wg. nich kwalifikuje się jako 2018: Machete Pro 26" ST MBLK 100 AST CM 9MM BL ( co znaczą te symbole nie wiem, mbl- chyba kolor czarny, ast - chyba tłumik, ST rura chyba standard, ale CM i BL nie mam pojęcia )

Te Machete 27,5 i 29" nie mają chyba ABS+, popatrz dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc moja przygoda z nietrafioną paczką, tzn. trafiła, ale nie do mnie, zakończyła się zwrotem od ALi. Sprzedawca ignorował wiadomości, chociaż chciałem dać mu szansę. Po kilku dniach poszły do Ali trzy screeny z tracikngu i prośba o zwrot została uznana za zasadną.

A tak przy okazji, jak ktoś w Rymanowie dostał smarowniczkę na tubę 125ml, to niech da znać jak działa :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2021 o 15:12, bombka napisał:

A napisałem e-mail do UOKiK w sprawie instrukcji w jezyku Polskim, zobaczymy czy coś odpiszą.

To odpisali tak: 

"zgodnie z art. 546[1] § 5 Kodeksu Cywilnego (Dz. U. 2020 poz. 1740 ze zm.)

Sprzedawca jest obowiązany wydać kupującemu wraz z rzeczą sprzedaną wszystkie elementy jej wyposażenia oraz sporządzone w języku polskim instrukcje obsługi, konserwacji i inne dokumenty wymagane przez odrębne przepisy. Jeśli gwarancja została udzielona to zgodnie z art. Art.  577[3] KC sprzedawca wydaje kupującemu wraz z rzeczą sprzedaną dokument gwarancyjny oraz sprawdza zgodność znajdujących się na rzeczy oznaczeń z danymi zawartymi w dokumencie gwarancyjnym oraz stan plomb i innych umieszczonych na rzeczy zabezpieczeń.

Skoro sprzedawca nie wydał Panu dokumentów w języku polskim, to proponuję wystosować do sprzedawcy pismo w którym wezwie Pan sprzedawcę do wydania w/w dokumentów, powołując się na przedstawione przepisy.

Jako Konsumenckie Centrum E-porad zajmujemy się wyłącznie udzielaniem drogą mailową porad w prostych sprawach konsumenckich. Z tego względu nie mamy niestety kompetencji, aby podjąć inne działania w opisanej sprawie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobra, to teraz tak. Manetki, korba, kaseta Shimano bez dokumentacji/instrukcji PL, pompka do amora za 150 zł bez dokumentacji, okulary Uvex bez dokumentacji. A wszystko z kont "super sprzedawcy", którzy mają też sklepy intenretowe. Czyli sprzedają "poza prawem" i mają to w poważaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...