Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

Najłatwiej to jest wprowadzić przepisy..paragrafy :)   ustawodawcy są zadowoleni bo zadbali o dobro obywateli.

No i co z tego, że takie paragrafy istnieję skoro nikt ich nie przestrzega. Dlaczego?  Z wielu powodów - bo nikt się nimi nie przejmuje, bo ich autorzy nie zdają sobie sprawy jaka jest cena ich wprowadzenia, bo często gęsto przedsiębiorcy nawet o nich nie wiedzą. 

Że importerzy sprzętu rowerowego nie tłumaczą - idźcie sobie do Lidla, do Selgrosa, do Castoramy, do Obi i zerknijcie na etykiety :)

A w ogóle to skoro tacy wszystkie świętoszki to może warto pomyśleć samemu o przestrzeganiu paragrafów. 

Brak instrukcji w języku polskim to przestępstwo,..czy wykroczenie..nie wiem ale w każdym razie złamanie prawa. Ale pragnę zauważyć że łamaniem prawa jest również

 

- jazda samochodem powyżej 50 w terenie zabudowanym

- przekraczanie linii ciągłej

- wyprzedzania na przejściu dla pieszych

- jazda powyżej 140 na autostradzie

- zakup na firmę sprzętu do prywatnego użytkowania

- zakupy na aliexpress bez opłacenia VAT i cła

- jazda na rowerze po parkach narodowych poza wyznaczonymi szlakami

-  jazdy na rowerze bez dzwonka

- jazdy na rowerze bez lampek ( z tyły nawet dwie muszą być)

 

Mam wymieniać dalej :)   

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się coś komuś stanie na skutek niewłaściwego użytkowania a nie było info w danym języku jak prawidłowo coś używać (np. nie połykać baterii pastylkowych z licznika) to dystrybutor ma spory ķlopot. Niestety społeczeństwo w naszym kraju coraz głupsze (rośnie nam nowa klasa chłopsko-robotnicza) i trzeba uprzedzać o ew  skutkach najdziwniejszych wydawać by się mogło zachowań.

Takie wykroczenia poza kodeks drogowy w porównaniu z brakiem info w danym języku, szczególnie w przypadku produktów potencjalnie niebezpiecznych to mały pikuś, kompletnie nieporównywalne kwestie.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa to co opisujesz to nie głupota tylko zwykłe cwaniactwo i chęć dorobienia się.  Toniemy w ostrzeżeniach certyfikatach ISO, oświadczeniach rodo i innych pierdołach które nic nie wnoszą i wszyscy je ignorują.  Głupot polega na tym że dajemy sobie wmówić że to dla naszego dobra.... A prawda jest taka że to ochrona przed skutkami pozwów. Działania pozorne i iluzoryczna.  Instrukcja do pompki w milion języków jaet totalnie absurdalną sprawą.  W najgorszym wypadku wystarczą 3 rysunki.  

A co do importerów to muszą oni spełnić masę obowiązków.  Począwszy od przepisów o odpadach i obowiązku zbiórka odpadów. Ale też tak idiotycznych jak szacowanie kosztu utylizacji i inne wierutne bzdury. Sprawozdawczość stoi na głowie. Koszty olbrzymie a kary drakońskie. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wracając do tematu przewodniego... Jako, że na rodzimym rynku posucha jeśli chodzi o komponenty napędowe nabyłem drogą kupna od majfrendów łańcuch...

... piękny, pudełkowy, w środku instrukcja (nawet w rodzimym języku).

O ile pudełko i instrukcja podrobione na 6 o tyle produkt główny jakoś niespecjalnie... Poniżej kilka zdjęć i zestawienie z takim samym łańcuchem nabytym z oficjalnej dystrybucji KMC.

W skrócie - na pierwszy rzut oka prasa na której klepali blaszki zewnętrzne miała przytępioną już matrycę i nieco inną czcionkę. Obróbka końcowa tych blaszek też jakaś taka niedorobiona (oryginał jest gładki, chińczyk delikatnie porowaty). Charakterystyczne dla KMC X podcięcia łańcucha poprawiające wędrówkę po kasecie są w oryginale frezowane, u chińczyka widać, że próbowali ale frezowanie każdej blaszki w 4 miejscach to mega koszty więc podcięcia klepane na prasie - ledwo widać, że są. Ze spinką też się nie wysilali... 

 

20210424_145709_resize.jpg

20210424_145721_resize.jpg

20210424_145907_resize.jpg

20210424_150023_resize.jpg

20210424_150152_resize.jpg

20210424_150159_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa o tych niedorobionych kmc z Ali słyszałem już jakoś 2 lata temu.

A hitem była przerzutka M6000 jaką miałem w rękach - wygląd 100% oryginał, ale wzięciu do ręki od razu widać było, że to coś nie tak. Lekka była.

 

Rób dispute, fotki co tu teraz - zaznacz podrabiany produkt. Przynajmniej kasę odzyskasz i nie oszuka już może nikogo, bo mu Ali pozamyka oferty.

Edytowane przez Q_u
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w tym wątku już o tym pisałem dawno temu. Wtedy na tapetę poszedł "KMC" X10 EL Gold. Tamten był w blisterze i już na odległość tych kilku tysięcy km śmierdział podróbką. Przy okazji - trwałość całe 200km. Do piachu zabrał nową kasetę ;). Tutaj do oferty nie można się było przyczepić. 

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Solidne korby (zarówno te z bcd 104 jak i "gxp").

Wracając na chwilę do łańcucha o którym wyżej... skleiłem się gdyż otworzyłem spór, pokazałem 3 zdjęcia z zaznaczeniem różnic oryginał vs. chiński KMC, napisałem że oczekiwałem łańcucha KMC nie jego perfidnej imitacji. Zrobiłem to wczoraj w nocy. O godz. 5:00 dzisiaj mam już zwrot na koncie. Zwykle na.przelew czekało się kilka dni po rozstrzygnięciu sporu (a na samo rkzstrzygnięcie czasami i 2 tygodnie) a tu nie dość, że w kilka h to jeszcze w niedzielę i praktycznie spór został rozstrzygnięty w kilka minut. Jakieś drugie dno chyba ma kwestia handlowania podróbkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliexpress poważnie traktuje podrabianie produktów. Pewnie stąd taka reakcja. A jak na karcie było tylko zatrzymanie środków na pokrycie zakupu, to jeden klik w systemie i środki są zwalniane.

A sprzedawca jeszcze jest, czy już mu zwinęli wystawianie oferty?

Edytowane przez Q_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim zestawie? Miał moze ktos:  

Korba: Prowheel 104 BCD 36T 170mm z suportem: https://pl.aliexpress.com/item/4001340116665.html?spm=a2g0o.cart.0.0.206a3c00V8Hzl1&mp=1 (lub Racework 104 BCD 36T 170mm z suportem: https://pl.aliexpress.com/item/32964726880.html?spm=a2g0o.cart.0.0.206a3c00V8Hzl1&mp=1 ) - która lepsza?

Kaseta: Sunshine 8s 11-34T https://pl.aliexpress.com/item/4001365522819.html?spm=a2g0o.cart.0.0.206a3c00V8Hzl1&mp=1

Łańcuch: VG sport 8s Half Hollow gold  https://pl.aliexpress.com/item/4000548833214.html?spm=a2g0o.cart.0.0.206a3c00V8Hzl1&mp=1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie normalnie działało w prawie wszystkich rowerach mam korby z rozebranych trój i dwu blatów.

Ja mam w jednym rowerze tą z allegro ale ściągana z Chin

https://allegro.pl/oferta/wydrazona-zintegrowana-korba-roweru-gorskiego-ixf-9922117867

Jakiś czas temu były dostępne od ręki u nas, przez naszych rodzimych przemytników. Teraz to jedynie cukier, kawa i banany są dostępne na wyciągnięcie ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...