Skocz do zawartości

[Aliexpress] Sprawdzone zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

Rama z kołami i transportem + dopłata żeby cła nie było to jakieś 4000-5000, klamkomanetki 105 z zaciskami to 1700, do tego tarcze, suport, opony, kaseta, łańcuch to 1000-1300 w zależności od tego co tam wsadzę, resztę przełożę ze starej szosy. Powinno wyjść jakieś 6-7 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie skąd się biorą tak duże różnice w cenach masek antysmogowych i czy warto dopłacać?

Sklep noname - za 5,89USD są 2 maski i 4 filtry, 3,27USD 10 filtrów (podobnych ofert cenowych jest trochę)

https://pl.aliexpress.com/item/1005001345114845.html?spm=

Wymieniane tutaj oficjalne sklepy z odzieżą ( porównywałem tak samo wyglądający model):

Racmmer 9,83USD  za maskę i 3 filtry, 12,07 za 10 filtrów

https://pl.aliexpress.com/item/4000856002424.html?spm=

X-tiger 11,59USD za maskę i 4 filtry, 11,99 za 10 filtrów

https://pl.aliexpress.com/item/4000959958555.html?spm=

Poniżej znalazłem też bordową jak w racmmeru bo w tym kolorze nie ma raczej wielu klonów. 6,39USD za maskę i 3 filtry ale największa różnica jest przy filtrach - 3,84 za 8 sztuk.

https://pl.aliexpress.com/item/1005001295927186.html?spm=

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez lKuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.10.2020 o 11:45, Nastar napisał:

Zastanawiam się nad zakupem piasty (Novatec, DT Swiss) na tył. Standardowa, 135mm, QR, najlepiej Centerlock, 32 szprychy.

Czy jest szansa znaleźć coś takiego na Ali przy założeniu, że jakość będzie choćby zbliżona do części kupionej w PL ? 
 

Kupisz oryginały bez najmniejszego problemu. N można znaleźć w cenie nawet odrobinę lepszej niż w PL. W przypadku DT będzie co najmniej 30% drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko kto sie ogarnia w temacie sciagania z ali wiekszych rzeczy tj np ramy i widelca? Wszyscy strasza clem antydumpingowym, naprawde tak to tragicznie wyglada? Vat + clo 4,7 jeszcze moge od biedy zaplacic (ale tez wiadomo lepiej zeby ominelo :P) Sprzedawca powiedzial ze mzoe zanizyc wartosc paczki co wiem ze nic tak naprawde nie znaczy. Jak to najlepiej rozegrac? Cos czytalem ze nawet jak dowala clo antydumpingowe to mozna sie jakos z tego odwolac? Pozdrowki

 

W dniu 11.10.2020 o 11:53, KrisK napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48,5% cło + VAT 23% od kwoty z cłem i transportem + często dodatkową opłatą przewoźnika lokalnego. Dla tego trzeba szukać ofert gdzie sprzedawca za dodatkowe $$$ oferuje duty free. Odwołać oczywiście się możesz po uprzednim zapłaceniu ale nie masz podstaw bo zapewne nie jesteś jednym z kilkuset w Europie producentów rowerów, którzy spełnili odpowiednie standardy (czytaj narzucili mega-marże) i są zwolnieni z opłat. Na stronach ISZTAR można znależć ich wykaz.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, SoloTM napisał:

Sprawdz ile jest na cześci rowerowe - coś około  5 % ( z pamięci )

https://www.chinskiraport.pl/blog/import-akcesoriow-rowerowych/

Ramy flyxii są ok i mają opcję bez cła i vat na ich stronie:

http://www.flyxii.com/

wchodząc na strone flyxii G Data antivirus raportuje trojana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hEJ, brałam pod uwagę zakup kół od CSC, ale obawiałam się dodatkowych opłat. A teraz widzę, że mają wysyłkę z Polski. Czy to znaczy że ominie mnie cło i vat?

zostały 3 komplety, kupował ktoś już z taką opcję wysyłki?

Mówię konkretnie o tych: https://bit.ly/3lqyiLd

Bo nie wszystkie mają taką możliwość, widocznie nie mają ich w polskich magazynach. dajcie znać, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem z taką opcją kilka rzeczy.  Przychodziły przez firmę pośredniczącą. Sprowadzało się to do tego że naklejali na paczce z chin naklejkę w polskim hubie  i nadawali to przez PP.
Z ciekawości zrywałem te etykiety i na dwóch nie było mojego adresu a tylko jakiś nr jako "ship to " na jednej był, ale nie byłem adresatem. W każdym razie nie szło to z polski a przez polską firmę przepakowującą.
Co innego jak masz np 3 dniowy termin dostawy. Wtedy masz towar wysyłany z polskiego magazynu. 

W kwestii  vatu i cła nie wiem, nie płaciłem.  Zakładam że taki sposób wysyłki ma na celu omijanie problemy ceł.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają huba w Polsce z którego wysyłają (oczywiście musi być taka opcja przy danym produkcie). Nie ma w kredy opłat celnych i VAT (należy przyjąć I nie wnikać, że opłaty te uiścił importer). Kupowałem  w ten sposób kilka gratow (m.in. ramę,  dropper i koła) i większe gabaryty szły z Polski DPD, mniejsze pocztą. Żeby było ciekawiej to orientacyjne czasy przesyłki z PL bywają  są dłuższe niż z CN i często jest tak w rzeczywistości.

 

@kudizc używam na codzień igs50e i cycplus m1 (prawie identyczne liczniki, na tym samym chipie). Pisz na pw jak chcesz jakieś konkrety.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kudizc napisał:

Cześć, używa ktoś któregoś z niżej wymienionych liczników? Chciałbym kupić coś w dość niskim budżecie 50-60$. Jedyne wymaganie to obsługa czujnika mocy. 

- CooSpo BC200
- IgpSport IGS50E
- Cycplus M1

- Bryton 15

Nie wiem czy jeszcze jest gdzieś na alie ale poszukałbym coś z wyższych modeli brytonów w tym budżecie. Mam 310 dwuletniego za którego dałem okolo 40$ i złego słowa nie powiem. Z czujnikiem kadencji i GPS na pełną moc trzyma ponad 20h. Pomiar mocy połączysz bez problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie przyszło to cudo i okazuje się że muszę dokupić aku - nie doczytałem :rolleyes:

Kupić na Ali (jakie polecicie?) czy może bardziej pewne będą samsungi ze sklepu u nas?

Na 3 zdjęciu coś co grzechotało i wypadło. W/g mie jakiś pad/nóżka z kulką cyny. Pewnie chinol odcinał i wpadło do środka :huh:

 

 

 

2052734295bef5a0m.jpg  bedb5da57933e73fm.jpg  1ffc555c1c6aa7efm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ta sama co ja mam a tak wygląda to się zmieszczą.   Niestety ten sam produkt potrafią mieć w 10 wersjach.   Co do aku to się zastanów czy nie masz w domu starej baterii do laptopa. 

Teraz, Dziubek napisał:

Jeżeli nie ma zabezpieczenia przed nadmiernym rozładowaniem, 

Moja chyba ma bo się wyłącza jak akurat ma około 20% pojemności  według ładowarki. 

A tak poza tym bardzo zacna awaryjna czołówka za grosze

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...