Skocz do zawartości

[amortyzator] Dart2. Nie ugina się. Jak odblokować skok?


thepanone

Rekomendowane odpowiedzi

leżał rower w piwnicy kilka lat, nie pamiętam czy coś robiłem z amortyzatorem by się nie uginał, ale teraz też nie pamiętam jak z powrotem odblokować skok, a może amortyzator umarł, a może da się go zregenerować, nigdy o niego nie dbałem.

 

No dobrze, zacznijmy od tego jak odblokować skok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ma blokadę skoku?

 

Jeżeli nie to pewnie w środku jest rdza, wszystko napuchło itd i dlatego nie da się go ruszyć. Ewentualnie wyjąć tłumik i sprawdzić czy bez niego się ugina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Preload" czyli napięcie wstępne. No to pokrętło powinno się obracać, tyle magii. Jak się nie obraca albo obraca się a to nic nie daje to wina tłumika ( oczywiście zakładając że nie stało się to co napisałem wcześniej)

 

30 sekund w google grafika....

 

p4pb5663305.jpg

 

Ściągasz "segera" z pokrętła, zdejmujesz je i masz tłumik pod klucz nasadowy, pewnie 26.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróć niebieskie pokrętło, jak nie pomoże ... widelec prawdopodobnie na złom.

 

jeśli ma się obracać o 90 stopni to się obraca, ale widelec sztywny w takim i siakim położeniu.

 

 

 

"Preload" czyli napięcie wstępne. No to pokrętło powinno się obracać, tyle magii.

Ale ten Preload służy chyba do rozbierania widelca a nie odblokowania skoku i chyba trzeba do niego jakiś klucz specjalny z tego co zobaczyłem na pierwszym lepszym filmie.

 

No dobra, niebieski unlock obraca się, ale widelec sztywny, czy oznacza to że widelec do śmietnika czy nic to nie oznacza i zanieść go do serwisu?

Edytowane przez thepanone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Preload służy chyba do rozbierania widelca

 

Służy do regulacji napięcia wstępnego sprężyny.

 

 

No dobra, niebieski unlock obraca się, ale widelec sztywny, czy oznacza to że widelec do śmietnika czy nic to nie oznacza i zanieść go do serwisu?

 

A zrobiłeś to co Ci pisałem?  

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że Preload odkręcany na filmie jakimś specjalnym kluczem którego nie mam, palcami nic nie dało się manipulować. Chwyciłem kombinerkami i pokrętło Preload pękło w środku, jakiś plastik, czyli już chyba nie nadaje się do ewentualnej regeneracji.

 

To by było chyba na tyle z sobotniego domowego serwisowania.

 

 

Edytowane przez thepanone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dart 2 ma tak prostą budową że do jego rozkręcenia nie miałem żadnego specjalnego klucza a zwykłą skrzynkę narzędziową i instrukcje RockShox oraz filmik jakiegoś Rosjanina z youtube. Pod przyciskiem czarnym z napisem Preload masz właśnie tą dużą sprężynę którą widzisz na zdjęciu a  wkręcając/wykręcając ją ustawiasz pod siebie twardość tej sprężyny (po prostu skręcając ją mocniej amor będzie twardo działał przy wyłączonej blokadzie amortyzatora). Natomiast unlock powoduje, że przekręcając niebieskie pokrętło blokujesz przepływ oleju w tłumiku a tym samym skok amortyzatora.

 

Poniżej podsyłam zdjęcie działania blokady skoku Turnkey oraz instrukcje serwisową Dart z 2011r. Jeśli masz dalsze pytania to pisz.

 

PS. To pokrętło, które ułamałeś to pewnie ten czarny korek który widzisz na zdjęciu nad sprężyna. Da się gdzieś znaleźć na alledrogo,itp.

post-196035-0-61953300-1503794549_thumb.jpg

2011-dart-technical-manual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...