Skocz do zawartości

[Rower]Szalone pomysły szalonej głowy


Celir

Rekomendowane odpowiedzi

No tak tylko Romet 69 miał z przodu koło 26' i to była kompletna porażka mimo, że rama była geometrycznie przystosowana do takiej akcji.

W Twoim przypadku kokpit opadnie, a za nim suport i pozmieniają się kąty. Do tego mniejsze koło z przodu ma tyle samo sensu co węższa opona z przodu niż z tyłu, czyli ogólnie nie zbyt dużo. Duże koło to lepsza trakcja, a tak jest ważniejsza z przodu - poślizg przedniego koła dużo trudniej opanować.

Ludzie jeżdżą i nie trudno znaleźć rowery różnokolorowe tutaj - 79ery i 69ery, ale zawsze mniejsze koło na tył. Nawet mojej dziewczynie popełniłem taki rower wstawiając zamiast amorka z przodu sztywny wideł i koło 29' do ramy z tyłem na 26'.

 

Czemu chcesz robić coś takiego? Jak masz za dużo części to sprzedaj przód i kup odpowiedni. Lub ramę 27,5'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduro z opadniętym kokpitem to jest słaba opcja niestety...

Chcesz kupować po kawałku to lepiej kupić ramę i tylne koło 27,5'. To już z przednim kołem i widelcem do XC 29' może mieć sens, bo wysokość takiego zestawu będzie zbliżona do amorka enduro 27,5, który zwykle ma większy skok. Do enduro to 140 mm jak nic, a Ty pewnie masz 100 klasycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Czy ktoś z was próbował amortyzator i koło 27,5 zestawić z ramą i tylnym kołem 29?. 

Bardziej sensowne jest zestawienie 29 z przodu i 27,5 /27,5+ z tyłu. Swego czasu Liteville tak sugerowało w zależności od wzrostu.

Z drugiej strony ciekawe może być włożenie kół i opon 27,5+ i szedł bym w tym kierunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...