Skocz do zawartości

[Rozmiar ramy] Kelly's Gate 30


Moreno_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

@ Paytong

Nie będzie ważył mniej niż model 2015, który w rozmiarze M ważył 13,52 kg bez pedałów : http://rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=126&mar=122&art=6220

Jako ciekawostka, to tu jest podana masa ramy ( model 2017 ma taką samą ) i kół ( takie same obręcze ) w modelu 2015 : http://testy.bikeboard.pl/artykuly,pokaz,c3ouxqft0e

Tylne koło 3 kg - zacna waga :icon_lol:

Fajnie, że model 2017 ma sztywne osie, ale ten amor z prostą sterówką kłuje trochę w oczy ;)

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Koła może i prawie kompletne ( raczej bez tarcz :icon_wink: ), a podając masę opon korzystali z danych z ważenia modelu 2015 : http://rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=37&mar=121&art=6222

Nowsze modele drutowe ważą 790 - 860 gramów : 

http://rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=37&mar=121&art=6616

http://rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=37&mar=121&art=7271

http://rowerowawaga.pl/index.php?d=artykul&kat=37&mar=121&art=6692

Oczywiście tym danym nie zawsze można ufać w 100 %, bo czasem trafi się jakaś literówka i zważą nie ten rozmiar, model, czy po prostu podadzą złą nazwę.

Poza tym opona oponie nie równa i nawet w przypadku tego samego modelu mogą być różnice ( patrz 70 gramów różnicy w rzekomo dwukrotnie ważonych egzemplarzach modelu 2016 ).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no jasne ... tyle, że podaje sie zwyczajowo masę samych kół bez opon, dętek, kasety i tarczy. A jak im sie nie chciało kasety zdjąc to pewnie i tarczy tez ... 

Artykuł tym bardziej mylący, że masę opon podali dalej więc tak, jakby te koła bez opon.

Komplet kół waży zwykle w rowerach tej klasy 2-2,5 kg a tu 5 : ))

To by oznaczało, że za 700 złotych można sobie rower odchudzić o  3 kg ; ) No, za 500 : ))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ... czyli bez kasety i tarczy, opony i dętki wyszło Ci tylne koło 2,5 kg ?

To i tak fantastyczny wynik ... wychodzi 1,3 kg odchudzania za  400 PLN ; )

 

Ale to za dobre, żeby było prawdziwe ... zważyli 5,1.  Po odjęciu opon i detek na szybko 3,1, po odjęciu kasety i tarczy około 2,6 oba koła - czyli ciężko ale w normie.

Dwa koła na DT350 1,6 kg circa 1800 i tyle za kg mi wychodzi : /

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Waga obu kół 2,5 kg d...y nie urywa ale co się dziwić w rowerze za 3 000. Zawsze to lepiej niż jedno o wadze 3kg : )

Tą sterówką też bym się nie martwił - właściwie sie nie martwię bo pewnie mam tak samo : ) @lederfox34 zwróciła na to uwagę w którymś poscie i nawet się przejałem ale stwierdziłem, że nie ma czym. Sztywne jest a rama pasuje pod obecnie produkowane amortyzatory.

Oni zresztą mają pewnie te same ramy dla wszystkich Gate-ów patrząc po geometrii.

To co dziwne to te piasty ... kulki jeszcze bym przebolał, można sobie wyczyścić, przesmarować, dokręcić i ludzie po 30 kkm robili ale luźny bębenek mi się bardzo nie podoba.

 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czesc. Ciekaw jestem czy ,ktoś z Was ważył swojego gate 30 . Nie mogę znaleźć żadnego info na ten temat jak i nic o piastach pza ty że Novatec

 

Ja ważyłem. Rozmiar M z pedałami M520, koszykiem na bidon i pompką 13,75kg. Gdzieś znalazłem informację o wadze Kellys'ów 2017 i tam podali dla ramy M wagę 13,48kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ramy M wagę 13,48kg.
to dobra waga w tym budżecie. Taki standard. 

29 na carbonie potrafią ważyć blisko 13 kg ;-( a takie za 11 tys około 12kg ;-(( Mówimy o rowerach z pedałami. Po prostu seryjne rowery są ujowo poskładane. Ale po lekkich modach może być przyjemne 10,5-11,5 kg....oczywiście to swoje kosztuje. Ale 2 kg mniej się czuje pod nogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś między M a L, raczej bliżej M imho ... może gdzieś znajdziesz Treka SF 18,5 - ma podobną geometrię to możesz sie przymierzyć..

M jest na 180-182 idealny, sztycy zostanie Ci około 4-5 cm do maksymalnego wyciągnięcia.

To raczej długi rower.

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przy 186 cm wzrostu Trek SF w rozmiarze 18,5 " byłby raczej za mały, jeśli już to 19,5 ", a Kellys w rozmiarze L to już kawał kobyły, także bez przymiarki i jazdy próbnej się nie obędzie.

Poza tym Trek i Kellys to jednak nieco inna bajka, bo Trek jest dość długi, ale niski, a Kellys przy sporej długości jest bardzo wysoki ( przy porównywalnej długości ma podsiodłówkę dłuższą o prawie 4 cm i główkę ramy wyższą o 1,5 cm - na przykładzie Treka 18,5 " i Kellys'a w rozmiarze M ).

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, tyle, że w Treku rama jest poprowadzona nisko i nie ma co patrzeć na podsiodłową, sugerowałem się raczej długością poziomej (po prostu zamast kawałka rury  jest kawałek sztycy). Przy nodze 89 pzrekrok nie jest problemem ani w L ani w M.  Pisałem o 18,5 bo ta sama długość poziomej właśnie co Kellys M i jakby Trek pasował to znaczy, że Kellys M również. . Żeby pozycja była ta sama to trzebaby mostek w Treku  odwrócić. Fakt, w Treku zdecydowanie 19,5 ale Kellys takiego rozmiaru nie ma a L to kobyła.

A przymierzać zawsze się powinno. Zdumiewają mnie ludzie którzy kupują rowery bez przymierzania - przecież to nie jest zakup na rok i kilkanascie godzin siedzenia na nim.

 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...