Skocz do zawartości

[obręcze] Poproszę o tipy przy malowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem pomalować obręcze: Shining DB-30 26”, 32H, mam je koloru czerwonego i chciałem je pomalować na czarny najlepiej mat. I moje pytanie: czy muszę sie bawić ze ścieraniem tego lakieru, czy wystarczy, że nałoże poprostu na czerwony kolor 2x warstwy sprayu.

 

Ewentualnie jaki spray polecacie, żeby wytrzymał jak najdłużej.

 

Ps: używam hamulca tarczowego, więc nie ma obaw o tarcie o obręcz jak w przypadku v-ki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie bez sensu, zabezpieczysz szprychy i nyple ale farba i tak wleje się w szczelinę i przy centrowaniu pewnie zrobią się odpryski. Pewnie nie uda się także idealnie pomalować otworów pod nyplami.

 

Wszystko zależy od farby jakiej chcesz użyć, ale z tego co wiem na ogół jest tak że można kłaść lakier na lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że podłoże trzeba koniecznie zmatowić.

...następnie usunąć zanieczyszczenia, np. sprężarką, po czym dobrze odtłuścić powierzchnię (na przykład alkoholem izopropylowym).

 

Może zaklej szprychy i piastę, a następnie po prostu zanurz koło w farbie? Ile czasu zaoszczędzisz! :whistling::teehee: :teehee: :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier mam fabryczny, nie wystarczy w takiej sytuacji po prostu wyczyścic obręczcy jakąś szmatką, koniecznie muszę sie bawic z tym matowieniem i papierem ściernym :P?

 

Dzieki za wszystkie odpowiedzi, naświetliliście mi troche pogląd na sprawe :P.

 

a Możecie polecić jakiś dobry spray? firme czy rodzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do sklepu dla lakierników i kupujesz robiony na miejscu spray z utwardzaczem. Najlepiej pokazać co chcesz malować i Ci dokładnie powiedzą co jest potrzebne, może się okazać że potrzebujesz jeszcze podkład żeby farby nie weszły w reakcję.

 

Piszesz cały czas o szprychach, a co z nyplami? 

 

Tak jak pisałem, według mnie bez rozebrania koła nie ma to sensu i efekt będzie mocno średni, nawet jeżeli uda Ci się pomalować równo i bez zacieków co wcale też nie jest takie oczywiste. Jestem prawie pewny że żeby pokryć czerwony kolor będziesz musiał nałożyć sporo warstw które zaczną się gromadzić dookoła nypli itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...