Skocz do zawartości

[BAGAŻNIK] Pod tarczę: który rodzaj wytrzymalszy?


ioy

Rekomendowane odpowiedzi

Przeznzczony pod tarczę jaki bagażnik może mieć większą wytrzymałość:

- taki: http://allegro.pl/showitem/description/6809557828.html

- akbo taki: http://allegro.pl/showitem/description/6711971997.html

?

Podstawową różnicę stanowi, jak widać, sposób instalowania:

- do rurek tylnego widelca, albo

- do otworu montażowego w ramie,

ponieważ to właśnie jest chyba najsłabszy punkt: kiedy cały ciężar opiera się na dwóch wkrętach (wielka siła ścinająca), i intuicyjnie myśląc chyba lepiej żeby wspierało się na rurkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktowy nacisk na tylne rurki, jeszcze pod kątem... to raczej skuteczny sposób u######ania ramy.
Nie wiem co masz za rower, ale przy cieniowanych rurkach aluminiowych, taki bagażnik to jest głupi pomysł.

 

Co ty chcesz na tym bagażniku wozić? To jest główne pytanie, bo jak coś małego i lekkiego to są mocowane do sztycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz otwory montażowe w ramie, kup taki który mocuje się do ramy. Czytałem sporo relacji z wypraw i nie zauważyłem, żeby komuś urwało śrubki czy uszkodziło ramę. Raczej rozpadają się same bagażniki. Sam te mam taki mocowany na śrubki i jak na razie nic złego się nie dzieje, a obciążałem go do max limitu - 25kg. Nawet nie musiałem montować adaptera pod tarcze bo jakoś tak idealnie pasuje. :thumbsup: 

Pamiętaj też, żeby dobrać bagażnik pod sakwy. Nie wszystkie rodzaje są kompatybilne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze taki:

http://allegro.pl/bagaznik-travelrack-24-28-kross-pod-tarcze-ham-i6814850949.html

 

Ale tam przy mocowaniu jest taki wysuwany plaskownik z dziurkami, chyba do regulacji wysokosci, jak myslicie jak on wplywa na wytrzymalosc konstrukcji?

 

Albo ten Kellys:

http://allegro.pl/showitem/description/6663775985.html

Podobne tez ma wysuwane na dziurki ale chyba jakies solidniejsze, jak myslicie ktory mocniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sakwy Crosso, to weź od nich bagażnik. Ładowność do 35 kg, a w praktyce pakujesz i tak mniej więc powinien wytrzymać nie jeden wyjazd. Jeśli zamierzasz jechać przez pół świata to kup Tubus-a. Podobno nie do zajechania. Oglądałem też jakiś poradnik na YT, to był chyba "United Cyclist" ale mogę się mylić, gdzie gość stwierdził, że zaprojektował i wyprodukował jeszcze solidniejszy bagażnik niż Tubus. Oczywiście jakość = cena.

Jeśli sakwy maja być inne np Ortlieb to sprawdź czy nie mają też dedykowanego bagażnika.

A jak chcesz wozić coś cięższego to proponuję przyczepkę.

Wszystko zależy od przeznaczenia i potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ;) Mam logo evo, moja pani ma czarnego crosso - oba przeszły już sporo, oba są zarąbiście wytrzymałe i oba mogę z czystym sumieniem polecić.

Przy okazji logo evo - jeśli używa się hamulców hydraulicznych lub trp spyke - nie trzeba nic kombinować z bagażnikiem, pasuje bez żadnych problemów do praktycznie każdej ramy z otworami montażowymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to straszne dziadostwo (kiedyś ktoś chciał, żebym mu to zamontował, skończyło się po jednym dniu lądowaniem w kartonie ze szrotem), z dwojga złego już lepiej ten drugi, ale celowałbym w coś solidniejszego.

A ten:

http://allegro.pl/showitem/description/6251610583.html

?

Poniewaz ten ma inne jeszcze podejscie wzgledem ominiecia hamulca tarczowego, jakie macie o nim zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mocowanie do ramy widzę po raz pierwszy ale sam bagażnik ma wg mnie za male "odgięcie" do tyłu i sakwy mogą się bujnąć i przytrzeć o koło. Poza tym ta "sprężyna do bagażu" nie przydaje się przy sakwach a zwiększa jedynie wagę.

Ale do tarcz może pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Produkty firmy Accent charakteryzują się wysoką precyzją wykonania oraz atrakcyjną ceną"

 

Piszą że powinien wytrzymać 25kg, czy to prawda?

Powinni jeszcze napisać jaką ma wagę, może wiesz?

 

Ale on nie ma przystosowania do tarczówek!

 

Sent from my Hi10 Plus using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś miesiąc temu kupiłem sobie Kross Evado 3.0 bo chciałem koniecznie trekkinga z napędem 3x8, prowadzeniem linek pod górną rurą, mocowaniem na dwa bidony i mechanicznymi hamulcami tarczowymi a tylko ten rower spełniał te wymagania. Inne miały albo za dużo przerzutek albo hamulce hydrauliczne albo jeszcze jakiś inny mankament. Wraz z rowerem od razu zamówiłem błotniki Orion i bagażnik Crosso bo ponoć najbardziej wytrzymały i nie kosztuje 500 zł tylko 150.

 

Po dostarczeniu wszystkich rzeczy przeżyłem dwie nieprzyjemne niespodzianki.

 

1. Brak otworów montażowych do błotników. Ten problem obszedłem kupując obejmy zaciskowe do węży ogrodowych i montując błotniki do tych obejm.

 

2. Niemożność zamontowania mojego wypasionego bagażnika Crosso z powodu kolizji z zaciskami hamulców tarczowych. Tego problemu jeszcze nie obszedłem.

 

Crosso sprzedaje jakieś kołki dystansowe do bagażnika ale ich nie kupiłem bo nawet najdłuższe z nich byłyby za krótkie a poza tym musiałbym wyginać na chama bagażnik przez co pewnie by się rozpadł. W dodatku te trójkąty na dole z dziurką do przykręcenia bagażnika do roweru są za krótkie o jakiś cm albo dwa cm.

 

Kupiłem więc bagażnik Kross Travelrack myśląc sobie, że co jak co ale bagażnik marki Kross przeznaczony do rowerów z hamulcami tarczowymi na pewno będzie kompatybilny z rowerem marki Kross wyposażonym w hamulce tarczowe. A gdzie tam... Dzisiaj go próbowałem zamontować i nie jest kompatybilny. Te płaskie pręty z dziurkami do ustawiania wysokości, które na zdjęciach są proste, u mnie są wygięte więc nie da się ich przykręcić do roweru bo nie przylegają do dziurki tylko są pod kątem. Jeszcze nie wiem czy zdjęcia bagażnika kłamią i każdy bagażnika ma takie wygięte pręty czy może tylko mój ma ten feler. Być może ktoś zamówił ten bagażnik, wygiął pręty, odesłał do sklepu a sklep przysłał mi. Gdyby były proste to pewnie dało by się go zamontować. Jutro będę sprawdzał, czy do się ten bagażnik zamontować do jakiegokolwiek roweru bo podejrzewam, że przez to wygięcie nie da się co by potwierdziło moją teorię, że ktoś sobie je wygiął i odesłał do sklepu.

 

Tak więc bagażnika Crosso w ogóle nie polecam a bagażnik Kross radzę obejrzeć przed zakupem i sprawdzić, czy pręty ma wygięte czy proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konkretnego modelu bagażnika i roweru. U mnie wspomniany bagażnik trzyma się dobrze, nie miałem problemu z kolizją bagażnik/hamulce. Rower Unibike Fusion 27,5. Żeby było śmiesznie używałem go wcześniej z kołami 26" i przekładając do obecnego nie musiałem nawet regulować wysokości bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kupując online trzeba mierzyć precyzyjnie suwmiarką i przed zakupem żądać także precyzyjnych danych.

A sprzedawcy internetowi zamieszczają tylko cząstkowe dane.

Przykład: Decathlon napisał w ofercie

https://www.decathlon.pl/baganik-rowerowy-100-24-28-id_8355486.html

"lekki tani bagażnik". Po wysłaniu zapytania zeby podali bardziej precycjną info, odpowiedzieli ze wazy 1200g - to nazywa się LEKKI! ;)

 

Ale na plus Decathlonu, po długich poszukiwaniach podwójnej stopki rowerowej na Ałegro i wyciąganiu na siłę od sprzedawców PODSTAWOWYCH danych typu WAGA, długość elementu zginanego, i tej nieruchomej podstawy itp. (po prostu zeby wiedziec czy zmiesci się pod łańcuchem po zgięciu) wreszcie spodobała mi się podwójna stopka w Decathlonie podczas oglądania kiedy zagnała mnie tam rzęsista ulewa. Pan w tamtejszym serwisie uprzejmie odkręcił poprzednią stopkę, przykręcił TĘ (bez zobowiązań że muszę kupić) i efekt jest taki że idealnie ta stopka sprawuje się do dzisiaj :)

 

Przewaga kupowania w sklepach fizycznych jest jak widać miazdżąca! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Oglądałem też jakiś poradnik na YT, to był chyba "United Cyclist" ale mogę się mylić, gdzie gość stwierdził, że zaprojektował i wyprodukował jeszcze solidniejszy bagażnik niż Tubus.

Do tego objeździli z nim już pewnie pół świata i na każdy dają dożywotnią gwarancję. A w razie awarii wyślą Ci ją w dowolne miejsce na świecie.

Obejrzyj to:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...