Skocz do zawartości

[4000] MTB 27.5 - Kross Level R8? a może coś innego?


Beyor

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie wezmę coś na miejscu, zwłaszcza że potrzebuję na szybko. Wybieram między oponami:

 

- Racing Ralph Performance 2.25 - 95 zł, ponoć 585 g

 

- Rocket Ron Evolution, Snake Skin, TL-Easy 2.1 - 150 zł, ponoć 520 g (ale firma Schwalbe wydaje mi się wyjątkowo niewiarygodna jeśli chodzi o wagę katalogową, ostatnio kupiłem dwie opony cięższe o 90 i 100 gramów od wagi deklarowanej)

 

- Maxxis Crossmark 2.1 - 95 zł, ponoć 570-580 wagi i chyba jest to dosyć wiarygodne

 

- Maxxis Crossmark II 2.1, Tubeless Ready - 120 zł, ok 595 g

 

Zastanawiam się, czy opony typu TL Ready i TL Easy rzeczywiście znacznie łatwiej uszczelnić. Obręcz mam kompatybilną z TL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napis TLR na oponie IMHO ma znaczenie marketingowe. Niektóre druciaki non TLR uszczelniają się łatwiej niż 5x droższe odpowiedniki z takim napisem. Jak masz przyzwoity inflator to w miarę szybko uszelnisz każdą oponę. Jak tylko kompresor to trochę zabawy może być. Często pomaga założenie dętki na kilka dni co trochę ukształtuje oponę przed jej bezdętkowaniem.

Swoją drogą ciekawe czy ktoś probował metody na dezodorant w przypadku opony rowerowej i ew. jakie były konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to dalej ciekawy rower. Zamiast Reby jest Recon, ale dzięki temu wsadzili napęd 2x11. Cieszę się, że mam poprzednią wersję z Rebą, bo samodzielne dodanie przerzutki i innych zębatek to nie problem. Ale nie powiedziałbym, że pojechali... Za to w Level 9 dają w 2018 nawet więcej... [edit] Chociaż doszło tutaj do jakiejś zmiany i odpowiednikiem 9 z 2017 jest 10 z 2018.

Do mnie właśnie przyszła karabinowa kierownica z Chin, jestem pozytywnie zaskoczony jakością wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do B9 to nie powiedziałbym że dostajesz więcej. W zeszłym roku B8 byl najwyższym modelem na aluminiowej ramie. W tym roku w B9 zrezygnowano z karbonu i jest on na aluminiowej ramie. Za 1000zł więcej w stosunku do B8 dostajesz napęd XT i to praktycznie wszystko to samo. O ile najtańsze hamulce w rowerze za 5k można zrozumieć to już w rowerze za 6k to trochę przesada. W końcu Kross to nie Trek czy Scoot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Chyba każdy wie, że Kross nie jest "marką premium". Trek czy Scott to taki "BMW czy Mercedes" wśród samochodów, a Kross to taki VW. W skrócie: płacisz więcej z sam znaczek.

 

 co za bzdura. Powiem Ci ze jak dla mnie to właśnie Scott (którego miałem przez kilka ostatnich lat) czy Trek, a szczególnie Giant - to marki które lecą na łeb - jakością, osprzętem itp. Kross idzie do góry jak głupi. Ja pozycjonuje Krossa na równi z tymi markami (popularnymi a nie premium jakby nie patrzeć). myślę ze jeszcze rok, dwa i bedzie nasza rodzima marka wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić, że mój Level R8 to naprawdę porządny rower i nie żałuję, że nie dokładałem do marek dobrze znanych na międzynarodowym rynku. Nie przyglądałem się starszym rocznikom, ale to, co Kross zaprezentował w 2017 zdecydowanie można chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczekuję więcej i więcej dostaję. Bo owszem, podobnie jak topowe marki Kross w dosyć wysokich modelach wciąż wyraźnie oszczędza na niektórych podzespołach, ale ostatecznie w każdym przedziale cenowym oferuje więcej, niż topowe marki. Więc kupiłem rower, wiedząc, że hamulce będę wymieniał (tarcze Kross dał w miarę akceptowalne, pewnie celowo - żeby bez specjalistycznych narzędzi można było hample wymienić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ale weź kalkulator i policz sobie, co jest w tym rowerze. Ja naprawdę nie jestem zdziwiony, że w tym rowerze i za taką kwotę są hamulce, jakie są. 2 lata temu mieli też gorszą geometrię ram, były też cięższe. Nie patrz tylko na relację ceny do części, ale też pamiętaj o ramie, bo tak naprawdę producent = rama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, a skoro o hamulcach mowa. Czy zacisk wraz z adapterem można przykręcić aluminiową śrubą, czy lepiej standardową stalową, która zwykle jest w zestawie wraz z adapterem? Będę wymieniał te śruby, bo gryzą mi się kolorystycznie i wziąłem pod uwagę lekkie aluminiowe, ale nie wiem, czy nie będą za słabe na hamulce (chyba zawsze dają stalowe śruby do tych zestawów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to naturalne, że nigdy nie kupisz roweru w częściach taniej niż gotowego. Chodzi jedynie o to, że ten wsp opłacalności w krossie z roku na rok spada.

kolego jak wszyscy. spedzilem ponad miasiac nad wyborem roweru. chcialem dobrego alu 29. i te wszystkie "topowe i prestizowe" marki jak scott i trek laduja do rowerow osprzet xt a wszystko stawiaja na cienkich oskach. paranoja jakas.

nie wspomne o wspanialych markach niemieckich typu Cube czy Focus. juz mialem Orbee kupowac az wybor padl na Levela B8 2017. w cenie ponizej 4000 pln mam sztywne osie, rebe, naped 1x11 slx kompletny, taperowana glowke, swietna geometrie i lekka rame ultralite. hamulce wcale nie sa tragiczne. daja rade a waze ok 100 kg. od kilku dni go mam domu. powiem Ci ze na zywo robi piorunujace wrazenie ten Kross. swietne wykonanie i zlozenie. jakosc lepsza niz scott (mialem wczesniej). jestem mega zadowolony. i mam gdzies trendy ze trzeba kupowac Treka bo to fajnie sie pokazac na wsi.

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja gdzieś napisałem, że krossy są jakieś trendowate, złe czy w ogóle gorsze niż cokolwiek innego? Chodzi mi tylko o to, że za kilka lat jak tak dalej pójdzie to kross będzie sobie winszował za swe rowery więcej niż analogiczny osprzętem amerykaniec czy niemiec. Spójrz na specyfikację na 2018 - cena wyjściowa ta sama a blisko 1kg więcej na osiach.

A BTW to rama jest jedyną rzeczą która mi się wyjątkowo w tych krosach nie podoba (jakieś takie przekombinowane profile a ja preferuję minimalistyczne kształty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec probuje Ci wytlumaczyc ze za 4 tys masz w krossie swietne rozwiazania, ktorych nie masz w tzw masoowce typu trek. wlasnie w tych markach wspolczynnik oplacalnosci dawno sie rozjechał. przykladem sa wlasnie modele z xtekim na cienkich osiach. kombinuja jak mogą zeby przechytrzyc Janusza ktory musi miec napis scott czy trek na ramie.

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross faktycznie ma dobry wsp. oferta/cena, ale taki np trek daje lepszą gwarancję. Pęknięta rama wymieniana jest na nową (mój kolega dostał model wyższą), a w krossie to podobno jest różnie. Poza tym w moim B8 2016 miałem:

Niedokręcone konusy - luz na kole miał ok 1mm

Niedokręconą korbę - spotkałem się z tym problemem też tutaj na forum

Luzy na tarczach, a raczej na adapterach 6sr/CL. Na forum również czytałem o tym problemie.

Czyli na 3 wpadki 2 z nich dotyczyły szerszej grupy użytkowników. Niestety nie wiem jak to jest u konkurencji w tego typu rowerach.

Osobiście jednak nie stawiam Kross na równi z w/w markami, ale uważam też, że analogia z samochodami nie do końca jest trafiona.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat trek też potrafi (nierzadko) odpierdzielić kaszanę jeśli chodzi o jakość montażu.

 

W każdym razie ja z kolei jestem zdania (co od 3 postów staram się przekazać, jak widać bezskutecznie), że o ile na dzień dzisiejszy ten współczynnik "opłacalności" jest jeszcze w krossie znośny to z każdym rokiem modelowym robi się coraz słabszy. I tym sposobem np. level 8 2018 na 29" (cena sugerowana 4999PLN) ma już tylko recona zamiast reby obecnej w level B8 2017 (cena sugerowana 4999PLN) co przekłada się m.in. na różnicę w masie ~800g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzybu

co do gwarancji. Pamietaj ze Kross sie uczy wielu sstandardow dopiero gdy masoowka - szczegolnie USA ma to wypracowane od dawna i ma na to kase zeby wymienic rame od tak. zbijaja kase wlasnie na Januszach, ktorych neci chwyt marketingowy jakim jest gw dozywotnia

 

Co do luzow itp w nowym rowerze. Przeczytaj sobie Gwarancje Kross w kiążeczce chociażby. Jest wyraznie napisane ze to Autoryzowany serwis musi zadbac o to aby sprawdzic i wyregulowac luzy wlasnie m.in. na tych el ktore wyminiles. Wiec albo dealer, od ktorego kupowales dał ciała albo nie kupowales w autoryzowanym pkt. Moj B8 nie mial zadnych luzow. wszystko jest ok ale rzeczywiscie dealer wysmarowal nawet el smarem tam gdzie fabryka nigdy by tego nie zrobila ze zwgledu na koszta. wiec duzo zalezy od ASO.


Akurat trek też potrafi (nierzadko) odpierdzielić kaszanę jeśli chodzi o jakość montażu.

 I tym sposobem np. level 8 2018 na 29" (cena sugerowana 4999PLN) ma już tylko recona zamiast reby obecnej w level B8 2017 (cena sugerowana 4999PLN) co przekłada się m.in. na różnicę w masie ~800g.

To prawda dlatego trzeba brac B8/R8 2017 poki jest jeszcze w sklepach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...