Skocz do zawartości
Puklus

[Zębatki] Oceniamy stan zębatek.

Rekomendowane odpowiedzi

Biesz766

No teoretycznie mięksiejsie :D powinno być. Oki, next time zakładam HG400 i będę miał porównanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
odyniec

Cześć,

bardzo proszę o ocenę stanu zębatek. Niestety przegapiłem zmianę łańcucha. Rower ma 5 lat, przejechane około 3500 km. Łańcuch (HG40) wyciągnięty o 3%. Czy wystarczy jego wymiana, czy przy tym stanie zębatek nowy będzie przeskakiwał. Nie chce przesadnie inwestować bo w planach mam jakąś szosówkę. Choć z drugiej strony obecny rower chcę zachować w jako takim stanie, aby móc komfortowo poruszać się nim do pracy (codziennie 2x 7km). Planowaną szosówką objeżdżałbym dłuższe treningi.

20180810_174931.jpg

20180810_174935.jpg

Cd

20180810_174946.jpg

20180810_175131.jpg

Cd

20180810_175149.jpg

20180810_175200.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

Kaseta nie przyjmie nowego łańcucha. Korba ma trochę zużytą największą koronkę, ale że ma dużo zębów to raczej powinna dać radę nowemu łańcuchowi. Kup kmc x8.93 i kasetę jaką chcesz hg41- ale lepiej hg51-8.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
odyniec
Teraz, SoloTM napisał:

Kaseta nie przyjmie nowego łańcucha. Korba ma trochę zużytą największą koronkę, ale że ma dużo zębów to raczej powinna dać radę nowemu łańcuchowi. Kup kmc x8.93 i kasetę jaką chcesz hg41- ale lepiej hg51-8.

A zębatki tylnej przerzutki wymienić, czy sobie darować? Wcześniej jako niedoświadczony cyklista, goniąc za prędkością nie znałem tematu kadencji i jeździłem praktycznie tylko 3x7-8. Obecnie głównie 2x6, rzadziej 2x4-5 i 2x7-8. Także 3-ciego przełożenia i tak właściwie ostatnio nie używam ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

Kółka przerzutki jeszcze pożyją. Nie trzeba wymieniać.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
odyniec

Skłaniam się ku kasecie HG-51. Czy wybierając opcję 11-28 będę musiał regulować przerzutkę? Właściwie to przy nowym łańcuchu i tak będę musiał ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

Jeśli wszystko gra to raczej nie, albo minimalnie, kontrolnie wyregulować, pewnie jeden obrót śrubą baryłkową max, jeśli trzeba oczywiście.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cervandes

Zmieniam łańcuch, 13T i 15T zostawić czy wymienić?

48244442518955643582.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lichak

Ja bym zostawił.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
shotgun

Wrzucasz lancuch i pierwsze km juz weryfikuja rzeczywistosc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeDozer

Kurczę doradźcie. Kupiłem czwarty łańcuch (tym razem connex). Napęd ma około 6000km, rower MTB. Na łańcuchu robię średnio 1500km (na razie 2x SRAM 1051 i 1x KMC X10.93, najmniej wytrzymał ten KMC). 

Łańcuch rotuję co większe czyszczenie napędu (czyli co 100-400km). Aktualny connex jest nowy (ma ze 250km). Chciałem wyczyścić napęd i zmontować poprzedni sram 1051 ale go zmierzyłem dwoma różnymi przymiarami (bitul i bikehand) i oba już wpadają. Dziwne, bo na suwmiarce wygląda to dobrze, ale może nieumiejętnie mierzę.

Pytanie czy kupować kolejny, piąty łańcuch zamiast tego srama czy już jeździć tylko na connexie do końca. Connex trochę głośny i czasami przeskoczy, ale nie jest źle.

20180812_092044.jpg

20180812_092052.jpg

20180812_092120.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta