Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Po wymianie łancucha  na nowy zaczął on przeskakiwac na chyba tylko 2 zebatkach na reszcie wydaje sie ok.Po zdjeciu kasety na bebenku są wzery/wgniecenia od niej i teraz pytanie czy mozna to tak zostawic czy wymieniać?.Jesli doszło by do wymiany bębenka to jaki wybrać ? kaseta 11rzedowa na ultegrze.Kasety nie biore ultegry wole spróbować zamienik.Kólka od prtzerzutki tez ida do wymiany bo jedno stawia troche wiekszy opór.

ultegra.jpg

IMG_20230620_154101.jpg

IMG_20230620_154015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano SG-X:

  1. duży blat S44
  2. średniak M9 8-32
  3. mały M9 S22/HG X-22

Prawdopodobnie wykrzywiony jest też hak przerzutki (Shimano RD-M410), być może też sama przerzutka ucierpiała podczas solidnej gleby. Namierzam problem z przeskakiwaniem nowego łańcucha KMC S9 (oryginalnie był Shimano HG-53). Z tyłu prawie nowa kaseta HG-X (chyba, z pamięci piszę).

Czy haki są uniwersalne, czy trzeba szukać np. do danej ramy? Proszę o ocenę zużycia na podstawie zdjęć. Co można ew. włożyć zamiast przerzutki RD-M410, żeby było ekonomicznie i dobrze? Ostatnie zdjęcie pokazuje lekkie wykrzywienie haka przerzutki, nie wiem, czy to jest uszkodzenie, czy tak ma być.

DSCF6471.jpg

DSCF6472.jpg

DSCF6473.jpg

DSCF6474.jpg

DSCF6475.jpg

DSCF6476.jpg

DSCF6478.jpg

Edytowane przez miki11
Uzupełniłem opis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Mój duży blat, który zwyczajnie nieregularnie, mam wrażenie strzela, jak mocniej pedałuję... suport chyba odpada, bo rower ma nakręcone może z 2.5k. Lańcuch wymieniony i już sam zgłupiałem, bo zużycie blatu, jakby cholernie nierównomierne (większość zębów pico-belo) 🙉

20230702_142449.jpg

20230702_142535.jpg

20230702_142601.jpg

Edytowane przez platek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może faktycznie przykręć duży blat obróciwszy go o 90°. Wyważenie trochę przepadnie, ale to nie śmigło w helikopterze, a być może te zdrowsze zęby wezmą na siebie robotę. Ciekawie się to zużyło, mam wrażenie, że oni teraz klepią te blaty z chińskiego goowna, nie ze stali.

Jako ciekawostkę dodam, że w mojej prehistorycznej damce Romet Gazela miałem korbę z jednym blatem i z tyłu 5 zębatek. I nigdy ich nie wymieniałem przez 31 lat jeżdżenia, od czasu do czasu nowy łańcuch i to wszystko. Tyle, że wtedy blaty robili metodą kowalską, a nie wycinali z goowno-kartonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu kolejne zdjęcie. Nie dość, że zęby nierówne fabryczne to nierównomierne zużycie... Ten materiał to faktycznie gówno-karton, jak wszystko w ostatnim czasie. 

Tak, czy owak miałem zmieniać korbę i pytanie, czy 105 wystarczy, żeby blaty były lepszej jakości? Blat ze zdjęcia jest z FC-RS400...

20230702_152801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pardon, BB oczywiście. Pomyliłem litery modelu (BB-RS500), a miałem na myśli, że może za mało nasmarowane... Muszę poszukać teraz jakie łożyska najlepiej kupić, żeby długo polatały, ale z tego, co widziałem najlepiej kupić cały suport BB-RS500 z lożyskami i tyle. Dzięki za pomoc!

Edytowane przez platek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...