Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

No fakt jest ząb skruszony jeden na kasecie i 4,5 tryb nieco wyjedzony ale tak to spoko, ani zęby nie są pokrzywione, ani rozklepane jak u mnie kilka fotek wyżej. No jest obdrapana korba, fakt porysowana i wyciorana. Ale spokojnie bym zakładał w to nowy łańcuch - po prostu masz lekką nogę.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zdjęcia (chyba trochę lepsze 😕 coś mi z nimi nie wychodzi) plus jeszcze fota korby tam jest jeden blat

Sory, że z łańcuchem i tylko połówki widać ale może coś z tego da się zauważyć?

Kupiłem nowy łańcuch i chrupocze pytanie czy się ułoży czy też ten napęd jest już zajechany?

20230508_163426.jpg

20230508_163731.jpg

20230508_163747.jpg

20230508_163933.jpg

20230508_164041.jpg

Edytowane przez irowerem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blat z korby wygląda na OK (choć nie widzę najważniejszej części blatu).

Kaseta jakoś tragicznie też nie wygląda. Czasami łańcuch się układa nawet i 50-100km.

Możesz pilnikiem spiłować zadziory na zębach kasety - poprawisz kulturę zmiany biegów.

Obecnie rynek jest zalany całym mnóstwem podrabianych łańcuchów KMC.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2023 o 01:24, Electronite napisał:

No fakt jest ząb skruszony jeden na kasecie i 4,5 tryb nieco wyjedzony ale tak to spoko, ani zęby nie są pokrzywione, ani rozklepane jak u mnie kilka fotek wyżej. No jest obdrapana korba, fakt porysowana i wyciorana. Ale spokojnie bym zakładał w to nowy łańcuch - po prostu masz lekką nogę.

No to super, choć już powoli rozmyślałem nad napędem 1x10 lub coś w tym stylu, lecz nie spodziewałem się, że to taka droga zabawa. Cały napęd już ładnie umyłem i będę się zabierał za inspekcję wkładu suportu, żeby pozbyć się tego strzelania. Łańcuchy najczęściej rotowałem tzn. kupowałem 3 i jeździłem na każdym np. po 400 km, więc może to też miało wpływ na mniejsze zużycie zębatek.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Prośba o pomoc w ocenie stanu poniższego napędu. Chciałbym ustalić jak bardzo agonalnie on wygląda i czy wymieniać tylko wolnobieg czy korbę też? Łańcuch oczywiście będzie nowy. Jeżeli potrzebne są bardziej dokładne zdjęcia - prośba o info i wrzucę.

Z góry dziękuję,
Pozdrawiam

IMG-20230516-185010.jpgIMG-20230516-185104.jpg

IMG-20230516-185210.jpgIMG-20230516-185242.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@florek92Na tym zdjęciu słabo widać kasetę ale myślę, że warto spróbować dać nowy łańcuch . Jeśli po 50-100km łańcuch się nie ułoży to kaseta do wymiany.

@tamm90cTak prawdę powiedziawszy masz i wolnobieg i korbę do wymiany. Co się dzieje podczas jazdy? Strzela łańcuch podczas mocniejszego depnięcia, łańcuch "tańczy" na napędzie?  Czemu pytam, bo się zastanawiam czy nie opłaca Ci się nic nie robić i dojechać napęd a potem dopiero wszystko wymienić. Dać nową korbę, wolnobieg i jeździć na 3 łańcuchy. Taki zestaw posłuży Ci na bardzo długo.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lezia Bardzo dziękuję za odpowiedź i cenną radę, z której chętnie skorzystam. Odpowiadając na Twoje pytanie - napęd pracuje dość głośno, a przy mocniejszym depnięciu zdarza się przeskakiwanie łańcucha. Na szczęście jeszcze dość sporadycznie. Chciałbym tylko doprecyzować, zgodnie z Twoim doświadczeniem ile czasu/lub kilometrów wytrzyma jeszcze mój aktualny zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lezia Powiedziałbym, że bardziej siłowo, ale jeżeli stan nie jest jeszcze bardzo zły to dokładnie wszystko wyczyszczę, nasmaruję łańcuch i złożę. A kiedy się zużyje całkowicie to wymienię całość i będę jeździł na 3 łańcuchy. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co myślicie o tej kasecie i korbie? Po wymianie łańcucha okazjonalnie przeskakuje i nie wiem czy to kwestia tego że musi się dopasować czy jednak zębatki są już w tak złym stanie i szykować się na wymianę. 

k1.jpg

k2.jpg

k3.jpg

p1.jpg

z1.jpg

z2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CoriKasata nowa nie jest 🙂 ale jakoś specjalnie źle nie wygląda. Daj jeszcze trochę czasu kasecie (dopasowanie może trwać nawet i 100km).

Korba i kółka przerzutki są OK.

@Ketrab123Czym Ty smarujesz łańcuch? Smarem stałym?  Kaseta wygląda słabo ale w tym syfie mało widać. Jeśli wymienisz kasetę to kółka też wymień, bo może jakoś źle nie wyglądają ale przy nowym napędzie lepiej mieć wszystko nowe.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...