Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Hejka,

bardzo proszę o ocenę stanu kasety. Przepraszam, że brudna ale mam nadzieję, że mimo wszystko uda się dokonać oceny. Chciałbym zamówić dziś nowy łańcuch a nie wiem czy też nie potrzebna będzie kaseta. 

 

 

 

 

2.jpg

3.jpg

4.jpg

1.jpg

Edytowane przez Adrid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tylko łańcuch, a chodziło mi właśnie czy może i kasetę też bym musiał kupować. Będę w ten weekend albo następnym czyścił napęd to wrzucę zdjęcia czystego. Może się okaże, że brud mylący i przyjmie nowy łańcuch, ale to zobaczymy jak się ogarnie do porządku napęd :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia ma jakieś 5k km tak liczę, do tego na dwa łańcuchy. Zastanawiam się, czy ją wymienić ( właściwie wszystkie ) i zrobić kolejne 8-9k km, czy zaorać ją już z dwoma łańcuchami i kasetą ( łańcuchy i kaseta ma tyle co średnia przejechane - 5k km, a robię na komplecie 2 łańcuchy i kaseta jakieś 9 kkm ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedii jeszcze nie ma. Można kasecie dać szansę 🙂 . Nic Cię nie kosztuje spróbować, daj nowy łańcuch i pojeździj bez szaleństwa tak 50-100km. Jeśli zacznie przeskakiwać ,daj z powrotem stary łańcuch i dojedź kasetę.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, 

wymieniłem łańcuch na nowy, a tu przykra niespodzianka, na najczęściej używanych biegach (5-7) ciągle przeskakuje, gdy pojawia się nieco większy opór. Niektóre zęby są nawet lekko pozakrzywiane na końcach.  Czy kaseta nadaje się już do wymiany? Model to Hg400- 9rz. 

 

obraz_viber_2022-08-09_20-33-42-103.jpg

obraz_viber_2022-08-09_20-33-42-134.jpg

obraz_viber_2022-08-09_20-33-42-315.jpg

Edytowane przez DekRek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już łańcuch przeskakuje to kaseta do wymiany.

Daj stary łańcuch i dojedź kasetę do końca. Może tak dojedziesz do zimy i nowa kasetę założysz dopiero na wiosnę.

Jak kupisz kasetę to dokup jeszcze kolejny łańcuch (a najlepiej dwa) i jeździj na nich na zmianę.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądając się kasecie i korbie widzę że masz podobnie zajechany napęd jak był u mnie. Nowy łańcuch również przeskakiwał na najczęściej używanych przełożeniach. Ja zainwestowałem w nową kasetę HG 400 (10rz) w korbie wymieniłem tylko środkową zębatkę i napęd działa jak nowy. Wymieniłem też w tylnej przerzutce kółka.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na Dolnym Śląsku, więc najmniejszej zębatki praktycznie nie używam. Patrzę teraz na zębatki na alledrogo i nie wiem czy dobrze wyszukuję, ale naprawdę środkowa zębatka do korby Alivio to koszt ponad 100 zł? Od dawna mi chodzi po głowie przejście na napęd 2x9, może to by się bardziej opłacało od razu. Przerzutka może zostać, potrzebna by była zmiana manetki, coś jeszcze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Proszę o ocenę stanu kasety. Widzę ze są delikatne zadziory na przełożeniach na których najczęściej jeżdżę.

Wymieniłem łańcuch i generalnie kaseta go przyjęła. Natomiast przy mocniejszym pedałowaniu napęd strzela. Kaseta przejechała 5,5k km. Łańcuch zmieniany regularnie poniżej 1% wydłużenia. 

Zdjęcia: 

https://share.icloud.com/photos/04eg3Txs8GLLJmZ0QQ_s8fkZQ

Edytowane przez tequila51
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...