Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, uzurpator napisał:

@Rafal80 Ilość śmieci jest proporcjonalna do wydanej kwoty. Poza tym - elementy napędu są trywialnie poddawalne recyklingowi, to prawie wszystko stal.

Na przyszłość zaś to warto ogarnąć jak efektywnie używać napędu, bo to co masz, to widać, że było piłowane na 3 biegach z 27. Jest oczywiste, że nie potrzebujesz 27 biegów. Podejrzewam też, że głównie jeździsz na przepustnicy, dlatego tak długo dawałeś radę jechać na tak zarżniętym napędzie. Stąd też rada - przejdź na napęd SS. Wydasz stówę i raz na pięć lat wymienisz łańcuch. Zębatki są grube, wytrzymają lata, i możesz nawet sobie regenerować do upadłego.

No dobrze, to może kiedyś tak zrobię. Ale w obecnej sytuacji, które z zębatek na kasecie i korbie są do wymiany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, kasetę wezmę całość. W sumie ją się łatwo wymienia. A co z zębatkami w korbie? Kolega post wyżej napisał, że jego korba ma 18k przejechane i podobno jest dobra. Moja ma 15k, dałem zdjęcia na poprzedniej stronie. Może to, że mi przeskakiwał łańcuch to była wina właśnie wyciągniętego łańcucha a nie korby. Mógłby pan zerknąć czy moje zębatki w korbie trzeba wymieniać czy wystarczy dać nowy łańcuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po środku kasety biegi przestały wchodzić tak precyzyjnie jak do tej pory. 
Kaseta pewnie do wymiany ale wole się upewnić.

dodam ze łańcuch nie jest rozciągnięty(sprawdZany pomiarem), nie wiem czy tez mam go wymienić. 

Kaseta Shimano SLX M7000, 11-42, 11-rzędowa

708963D9-4730-493C-A150-CD9114857F77.jpeg

CA4154C0-39A0-4A85-A020-4F2419F58CB4.jpeg

FEC81DF9-F614-43A9-B12D-8D47646A8B9B.jpeg

311C0287-CDAA-4014-B79B-3A8A2C724361.jpeg

Edytowane przez matysziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

byłoby mi bardzo miło, gdyby ktoś zerknął i na moje zębatki, a przy okazji także kółeczka od przerzutki.

Rower kupiłem w zeszłym roku, zrobiłem około 3kkm. Generalnie starałem się dbać jak o czołg, czyściłem, smarowałem, ale miałem zdaje się nieodpowiedni smar, dlatego pomimo "ciągłego" czyszczenia napęd wygląda jak wygląda. Ten błąd mam nadzieję, że już naprawiłem. 

Obecny łańcuch wg przymiaru nadaje się do wymiany (1.0), przeskakuje na trzech najmniejszych przełożeniach.

Czy wystarczy, że wymienię go na nowy i gruntownie wyczyszczę zębatki, czy muszę także wymienić kasetę?

Obecny łańcuch ma 108 ogniw, nie policzyłem tego wcześniej i kupiłem łańcuch 114 + spinka, bo taki w sklepie był oferowany do 8 rzędowej kasety. Czy to oznacza że będę musiał go skrócić, czy przeregulować przerzutkę?

Uprzejmie dziękuję za porady.

IMG20220606170059.jpg

IMG20220606165825.jpg

IMG20220606165912.jpg

IMG20220606165933.jpg

IMG20220606165943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...