Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Forum, to jest mój pierwszy post tutaj i od razu z prośbą o ocenę napędu.
Napęd widoczny na zdjęciach: link został zdjęty z roweru po tym, gdy łańcuch    
zużył się na tyle, że nie było praktycznie możliwości jazdy, a wcześniej        
zakładany nowy łańcuch przeskakiwał bardziej niż ten zużyty. Możliwe, że ten    
wcześniejszy łańcuch był nieodpowiedni, stąd proszę o ocenę napędu. Informacja  
przyda się, gdyż kaseta została zakupiona w 2020 X za 40zł, obecnie kosztuje    
125zł: link . iwcn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem praktycznie na 99% pewien że napęd nie przyjmie nowego łańcucha, ale jednak prosiłbym o potwierdzenie, jako że na pewno znacie się lepiej niż ja :) https://photos.app.goo.gl/vnaVreUBU7S1YrQA9 

Łańcuch już zamówiony, jednak jak ma nie podejść to wolałbym poczekać, a nóż ceny sprzętu spadną w nowym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o ocenę. Czy wymienić już łańcuch, czy zostawić tak jak jest? dodaje zdjęcia z miarką określającą zużycie łańcucha. Łańcuch przeskoczy może raz na tydzień. Jeżdżę na 2 z przodu i 4-5 z tyłu.

Zdjęcie-0005.jpg

Zdjęcie-0006.jpg

Zdjęcie-0008.jpg

Zdjęcie-0010.jpg

Zdjęcie-0011.jpg

Zdjęcie-0012.jpg

Edytowane przez krisuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka , że te miarki to mogą pokazywać nie wiadomo co ( przykład masz u siebie bo 0,75 nie wchodzi a łańcuch przeskakuje).

Jak już przeskakuje łańcuch to dla bezpieczeństwa swoich zębów ( tych w paszczy 🙂 ) wymieniłbym wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kupiłem nowy łańcuch, zdjąłem stary, przyrównałem oba, zrobiłem zdjęcia. Ocencie czy wyciągnięty był. OK teraz o ile skrócić nowy łańcuch ? zrobić tyle ogniw ile miał stary?  stary ma 112 ogniw,  nowy 114 +spinka = 116

 

100_4244.JPG

100_4245 — kopia.JPG

100_4246.JPG

100_4247.JPG

100_4248.JPG

Edytowane przez krisuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć  Forum,
to jest mój pierwszy post tutaj ale może nie jestem jedyny, który dołączył bo miał interes... mam nadzieję, że może ktoś kiedyś będzie miał w podobnym stanie zębatki i na moich też się czegoś nauczy.  Chciałem prosić o ocenie - na dwóch  zdjęciach są tylnie, na czterech - przednie.


Grafika wrzucona w pełnej jakości: https://imgur.com/a/7R0RsMM

 

aprzoda1.jpg

aprzoda2.jpg

aprzodb1.jpg

aprzodb2.jpg

atyl1.jpg

atyl2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2021 o 06:49, Lezia napisał:

Blat korby - to co widać jest OK ( ale najważniejsza część blatu jest niewidoczna)

Kaseta - duże zębatki są ok ( ale mniejsze są słabo widoczne na zdjęciach i ciężko jest mi coś o nich powiedzieć).

a moje jak ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...