Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.04.2021 o 20:49, Mihau_ napisał:

Zakres to masz raczej nieprawidłowo, przerzutka do regulacji

 

W dniu 11.04.2021 o 08:33, bogus92 napisał:

Przerzutka do regulacji plus odpowiednie ustawienie odległości wózka od kasety.

 

Oczywiście, że tak! Mieliście rację, panowie. Nie wiem co ja odwaliłem, może pomyliłem śruby regulacyjne wtedy, ale poprawiłem i jest ok. Dzięki za zwrócenie uwagi na tę kompromitującą wpadkę 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam do Was pytanie jak wiele rzeczy do wymiany jest Waszym zdaniem?

Łańcuch wymieniam na bank bo swoje już przeżył.

Korba myśle czy nie nadaje się do wymiany bo łańcuch przeskakuje jak się się czasem stanie na pedale, tył na moje amatorskie oko jeszcze się nadaje. 
Tylu chyba bym się nie czepiał, ale tez zdam się na Was. 
Link do zdjęć:

https://www.dropbox.com/sh/aeuh3xroltp4y4v/AABK0ducp0XercMGUVnTISYea?dl=0

mogę prosić Was o jakieś sugestie?

p.s

wiem ze wszystko nadaje się do mycia. Czekam na wolna chwile i wszystko umyję.

Edytowane przez Domin91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2021 o 11:39, Lezia napisał:

@marvelo z ciekawości, ile przejechały te blaty?

Dawno to było, więc musiałem sprawdzić w swoich zapiskach i wyszło mi, że blaty mają około 30 000 km, a kaseta 16 000 km. Jeździłem wtedy na dwa łańcuchy na zmianę (Shimano IG51, ale był też jakiś SRAM) i nie dbałem o jakąś super czystość napędu. Rocznie robiłem wtedy szosówką 6000-7000 km. 

Mówiąc szczerze, duży blat z nowym łańcuchem jeszcze by trochę  pociągnął. W przypadku tak dużych zębatek może już prawie wcale nie być zębów i zwykle nic nie przeskakuje. No ale na dłuższą metę to już nie miało sensu, bo już miałem kupiony nowy blat.

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bogus92 napisał:

Rozwiązania są dwa, albo wymieniasz całość, albo kupujesz łańcuch i liczysz się z tym, że się nie przyjmie i tak czy inaczej będziesz musiał wymienić całość.

Przeskakiwanie może także być efektem źle wyregulowanych przerzutek.

Dziękuję ślicznie. 
Mogę zadać Ci pytanie w wiadomości prywatnej dot. tego napędu, bo już stan oceniliśmy to bym nie robił tu bałaganu z pytaniem czy jak wymienie łańcuch i spróbuję wyregulować przerzutki i nic to nie da to jaki sprzęt sugerujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Domin91 jeśli chcesz wymienić to co masz obecnie bez szczególnego upgradeu to patrzyłbym w kierunku budżetowych grup napędowych Altus/Acera - w Tourneja bym się mimo wszystko nie pchał. Tak naprawdę potrzebujesz kasety, łańcucha i zębatek korby, więc w paru stokach się zmieścisz. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogus92 a mógłbym poprosić o jakieś konkrety jeśli chodzi o modele?
Bo na forum np. czytałem, że ktoś był zadowolony z kasety/łańcucha z Ali firmy VG sport. Mi to w sumie lotto czy kupię w pl czy na ali, ale żeby nie zmienić na gorsze niż mam :)
Czytałem, że kaseta to kaseta więc zamieniłbym na 8 jak mam, żeby nie zmieniać przerzutek (chyba ze też powinienem, ale one zmieniają biegi w sposób mnie satysfakcjonujący).
Łańcuch hmm zdaję się na Was/Ciebie.
Korba jak patrzę to 3 rzędowe tak jak moje te 42/34/24 są chyba tylko jakieś tourneye których nie polecasz. Ogólnie najmniejsza może być większa w moim odczuciu bo jak mam ustawione na 1/1 to mogę pod górę 90 stopni podjechać (może przesadzam ale nie wiele) Środkowa jest ok, największa może być ciut większa ale też bez przesady bo nogi nie te :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Według mnie wystarczy zakup czegoś pokroju kaseta Shimano HG-200 o odpowiednim stopniowaniu oraz łańcuch KMC X8. Ewentualnie tak jak napisałeś kaseta z chin, z polecanych firm to VG lub Sunshine.

Korba - sam nie wiem co polecić. Teraz przy cenach z kosmosu nie jest łatwo. Ja szedłbym w Altusa budżetowo, model M2000, ale możliwe że konieczna okaże się zmiana przedniej przerzutki z uwagi na brak obsługi korby 40-32-22. Ewentualnie kup taką samą jak masz i nie będzie problemu z kompatybilnością, a to tego będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zabrałem się za wymianę łańcucha (HG40) i korby Suntour (48/38/28). Kaseta 8 też chyba wymienię. Zakupiłem Korbę FC-M171 (48/38/28) i łańcuch X8.93 116 ogniw. Niestety okazało się, że stary ma 114 ogniw :-( Mogę zostawić 116, czy wymienić na 114?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...