Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Koronki muszą być całe na zdjeciu. I patrzyłem na te zdjęcie kilka postów wyżej. Fragmentów nie pokazuj ( koronek korby ) bo nic to nie da. Albo całą, albo górne zęby gdy korba jest w poziomie ( a najlepiej pedał prawy z przodu )

korba33.thumb.jpg.3a4aa74e4e802dd344dc0685f8649447.jpg

Żółty kolor mnie interesuje. ( jeśli nie możesz wrzucić całości ) bo zębatki można obrócić i to pomoże. Nie zużywają sie równomiernie tylko tam gdzie żółty szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, bogus92 napisał:

@vincek Szczególnie po 18T i 21T widać wyeksploatowanie, ale jak nic nie przeskakuje to zajechać do końca. Trzeba się liczyć że może nie przyjąć nowego łańcucha.

Dzięki, a zatem jeżdżę do końca na tym zestawie. Jak wyzionie ducha, to zmienię kasetę z łańcuchem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, Sansei6 napisał:

Coś nowości jeździłeś na tym jednym łańcuchu? Nówka może trochę skakać na niektórych zębatkach...co się stało z tymi największymi zębatkami?

 

Godzinę temu, Lawstorant napisał:

Ktoś tutaj na rowerze ładnie się wspina. Na moja to na największych zębatkach łańcuch będzie przeskakiwał jak głupi. Jeżeli używasz ich często to do wymiany.

Kupiłem dwuletni rower, gdzie od nowości nic nie było w nim wymieniane. Łańcuch ma jakieś 1.5% wyciągu a kaseta wygląda jak wygląda... Ale cena była bardzo okazyjna więc i tak się opłacało. W takim razie kupię kasetę+łańcuch. Ewentualnie czy jeśli bym kupił 3 największe zębatki to wtedy raczej nowy łańcuch by podszedł bez problemu? Bo cała kaseta to 200 zł a zębatki 32-37-46 to koszt 120 zł także jakaś oszczędność jest.

Edytowane przez kanto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przy 200 zł za całą kasetę te 120 zł to żadna oszczędność, zwłaszcza przy ryzyku, że nie będzie działało poprawnie.

Kup nową kasetę i łańcuch, wtedy masz spokój na sporo kilometrów. Sprawdź wcześniej w jakim jest zębatka korby, bo z nią też może być problem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przednia zębatka na pewno da radę choćby ze względu na to że masz dodatkowo prowadnicę łańcucha, więc nie będzie spadał. Jednak mimo wszystko jest już trochę zmęczona. Ja wymienilbym komplet dla spokoju, jeśli tylko masz możliwość.

Edytowane przez bogus92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bogus92 napisał:

Kaseta nie przyjmie raczej nowego łańcucha. Korba jeszcze pojeździ.

 

25 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Kaseta zajechana, także na pewno do zmiany, korba powinna łyknąć nowy napęd. 

Dzięki za szybką odpowiedź. To jeszcze takie pytanie - czy w takim razie, przy obecnym stanie korby, warto to już robić (łańcuch + kaseta)? czy lepiej dorżnąć łańcuch, kasetę i korbę póki nic nie przeskakuje i wymienić wszystko na nowe razem? Jak do tego się mają kółka tylnej przerzutki. Też wymienić pod nowy łańcuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kółka tylnej przerzutki wytrzymują zwykle znacznie więcej niż kaseta i łańcuch, więc spokojnie mogą zostać, jeśli to ich pierwsza kaseta z łańcuchem.

Jeśli chodzi o dojechanie napędu to wybór należy do Ciebie. Ja chyba bym tak zrobił i wymienił od razu tarcze korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem sobie "chyba pora sprawdzić rozciągnięcie łańcucha" a tu okazało się, że przymiar swobodnie wpada jedynką. Teraz pytanie co z tym robić. Jest szansa na nowy łańcuch czy już zajeździć do końca i potem wymieniać całość (lub część?)?

Pełen zestaw zdjęć: https://postimg.cc/gallery/nrwBLhF

IMG-20200411-174933-kopia.jpg

IMG-20200411-175015-kopia.jpg

IMG-20200411-175006-kopia.jpg

IMG-20200411-175121-kopia.jpg

Pełen zestaw zdjęć: https://postimg.cc/gallery/nrwBLhF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...