Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, SoloTM napisał:

Dokładnie. Trochę sie to może poprawić po 100 km ( lancuch lekko się rozciągnie ) ale lepiej wymienić środkowy blat.

Oki ;) czyli przechodze na 2-rzędową korbe :D już mam nawet blat w domu ;) tylko przerzutka i manetka w drodze ;) 

 

dzieki za szybką odpowiedź 

Edytowane przez dawid1110
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem łańcuch przeskakuje prawdopodobnie na wolnobiegu. Wczoraj wymieniłem łańcuch i korbę, przebieg wolnobiegu to około 1200km. Łańcuch przeskakuje na 4, 5, 6 i 7 przełożeniu, przerzutka nie jest jakoś super wyregulowana i spada czasem na mniejsze zębatki. Możliwe, że dzieje się tak z powodu regulacji przerzutki czy raczej wolnobieg do wymiany? Jest jeszcze taka możliwość, że to przez dłuższy o 6 ogniw łańcuch? Wymieniłem kółeczko przerzutki (pierwsze) to najbardziej zużyte, ale to nic nie zmieniło.

00001.jpg

00002.jpg

000003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś kupił niewiele droższy - kilka pln max łańcuch kmc x8.93 to dłużej byś pojeździł, tak ze 2 x nawet( zamiast hg40 ) ... i miałbyś spinkę w komplecie bo kmc mają.

https://allegro.pl/lancuch-kmc-x8-93-116-ogniw-sreb-sza-spinka-cl573r-i6876618519.html

https://allegro.pl/lancuch-shimano-cn-hg40-114-ogniw-8-7-6-rzedowy-i7139326438.html

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zerwałem łańcuch podczas ścigania się z kaleką żoną (nie pytajcie, hehe) i mam teraz dylemat czy nowy łańcuch mi się przyjmie. Poproszę o ocenę -- https://photos.app.goo.gl/V3jBtajbmNBjaNwF7

W maju podczas serwisu łańcuch już był nieco rozciągnięty, ale zdecydowałem jeszcze go nie wymieniać i poczekać na śmierć kasety, bo była obawa czy się przyjmie. Teraz mam mus wymiany, a kaseta i korba mają już 1200 km więcej. Co sądzicie

Zamierzam kupić KMC X9.93.

Dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy takie zużywanie się kasety jest normalne, czy coś nie tak mam z napędem. Chodzi o te wżery widoczne po lewej stronie zębów.

Rower, którym niewiele jeździł ( podobno 1 właściciel ok. 2kkm, a teraz zanim do mnie trafił zrobił niecałe 100km). Na kasecie zero oznaczeń oprócz ilości zębów ( jeżeli konieczne to zdejmę koło i zobaczę na pierścieniu ), łańcuch KMC X9.

Wymieniać, czy jeszcze tym tłuc ? Po przejechaniu próbnym 10 km przerzutki chodzą płynnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też zaczyna tak wyglądać. Przegapilem jakiś czas temu wymianę łańcucha i jeżdżę do końca i tak zaczyna wyglądać. Podejrzewam, że przy wymianie w porę, kaseta zużywałaby się lepiej. Można spilowac te zadziory jeśli przerzutka gorzej zacznie przerzucać. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 9.08.2018 o 20:20, Tatanka napisał:

Jak się przyjrzysz , to kaseta z linku też tak ma. Może chodzi o zbicie wagi?

https://rowerowy.com/sklep/czesci/kasety-drivery/9-biegowe/prod/kaseta-deore-hg50-9-speed

Nie otwory, wżery po lewej stronie zębów na koronkach ( zaznaczyłem na nowym foto ).

Dzięki @SoloTM objeżdżę do końca sezonu i na nowy sezon pójdzie nowa kaseta i łańcuch nowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdarłem te zadziory, poszło ekspresem, może z 10 minut małym pilnikiem ( zestaw nie taki jak teraz, ten pamięta jeszcze lata 70/80 i praktycznie przeleżał nieużywany - stare narzędzia mają klasę ). Ale powiem wam, że nie odczułem różnicy w zmianie biegów. Dzięki za pomoc chłopaki.

 

Kaseta to HG50-9 ( 11-32 ) i powiem wam, że mam mieszane uczucia odnośnie jej twardości, bo 3-4 delikatne machnięcia małym pilniczkiem, nawet bez specjalnej siły i zadzior schodził. Te kasety są takie miękkie ? Czy te HG50 taka lipna ?

Edytowane przez Biesz766
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też jestem ciekawy materiałów, czy są różnice w stopach, obróbce cieplnej, a może jakości obróbki. Nie zauważyłem jeszcze pogorszenia szybkości czy precyzji przerzucania biegów, zadziorków nie pilowalem. Kaseta hg-70-9.

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoloTM powiem Ci, że spodziewałem się jakiegoś oporu, jakiejś walki z tymi zadziorami a tu nic. Szło jak w masło. Szkoda, że to jedyny rower jaki mam w pobliżu, bo aż na innej bym spróbował. Miętkie to strasznie, zobaczę jak szybko zadziory się znowu porobią.

 

Z tego co widzę, te HG50 czy HG70 to podobne ceny, nawet niecałe 10% droższe od HG400. Ciekawe czy jakakolwiek różnica jest między nimi. Ale z tego co oglądałem i szukałem info znaleźć ciężko.

Edytowane przez Biesz766
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...