Skocz do zawartości

[korba] montaż i podkładki


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Może mam trochę niepoukładaną wiedzę albo czegoś nie wiem do końca ale zastanawiam się jak to jest z tymi podkładkami dystansującymi do montażu korby /nie jestem pewny jak to się nazywa: adaptery? tokeny?/ . Czasem się je montuje, czasem nie.

Czy wystarczy jak pójdę do sklepu i poproszę o konkretną korbę oraz łożyska do niej dedykowane; podając wymiary mojego suportu w ramie - i koniec? dostanę zestaw do montażu? Czy może się okazać, że po zainstalowaniu muszę tam grzebać suwmiarką i szukać czy mi brakuje albo 1,7mm czy 1,9 mm. jak to wygląda w praktyce domowej?

Do tej pory na montaż korby jeździłem do serwisu bo właśnie takiej sytuacji się obawiałem ale akurat obywało się bez podkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być korba szosowa (w rowerze szosowym),a tak wnioskuje z poprzedniego tematu,to montujesz bez podkładek,nawet jeśli dostaniesz je w zestawie.

 

 

Czy wystarczy jak pójdę do sklepu i poproszę o konkretną korbę oraz łożyska do niej dedykowane; podając wymiary mojego suportu w ramie - i koniec? dostanę zestaw do montażu?

Teoretycznie tak,ale kto wie czy sprzedający zna sie na tym co sprzedaje.

A nazywa się to podkładki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...