Skocz do zawartości

[oświetlenie] Mactronic Walle


Horban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie do użytkowników lampki tylnej Mactronic Walle BPM-2SL... Czy sama lampka posiada światło odblaskowe czy nie ma go? Zgodnie z przepisami światło czerwone odblaskowe jest obowiązkowe w jeździe codziennej...

Pytam bo odebrałem rower że sklepu i nie mam tylnego odblasku. Przedni odblask mam ale nie jest on obowiązkowy. Dzwonek też mam który jest obowiązkowy ale tylnego światła odblaskowego nie mam. Pytam bo zamówiłem już Mactronic Walle BPM-2SL i czekam na dostawę, nie wiem czy kupować odblask na tył...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Folie odblaskowe sa git ... Podczas kontroli na pytanie gdzie mam odblaski pokazałem folie i "władza" je zaakceptowała.

A jazda z odblaskami to nie jest bycie "strasznym legalistą" ...

Nieco wyobraźni i znajdziesz mnóstwo sytuacji w której odblaski mogą uratować ci dupę.

 

Ten super Walle może ulec awarii lub zwyczajnie wyczerpać baterie.

Jak w nocy ktoś zgarnie cie wtrdy z drogi to w najlepszym wypadku będziesz współwinny zdarzenia.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rzezniol

Po tym jak trochę pojeździłem autem, tak stałem się fanem małej lampki XLC ładowanej na USB. Waży tyle co nic, wygląda schludnie i można na niej jeździć przez kilka godzin w dzień, żeby być lepiej widocznym.

Tak samo z przodu, mała lampka na USB i mam włączoną także w dzień.

Może ktoś powie, że przesadzam, ale wolę być trochę nadgorliwy w tej kwestii niż w jakimś cieniu w słoneczny dzień zginąć z oczu kierowcy.

Na noc standardowo, Walle + Convoy i mogę podbijać nieznane tereny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż osobny odblask lub folię. 

Cały czas kombinujemy. Przepisy stosujemy wybiórczo i na drogach co roku ginie ponad 3 tys ludzi.

Niech chociaż rowerzyści świecą ("odblaskują") przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...