Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne] br-rs405 problem z montażem


aplik789

Rekomendowane odpowiedzi

Coś to dziwnie wygląda. Otwór w ramie powinien być normalnie okrągły jak każdy inny gwint , a w zacisku ma być takie jajo aby można było go ustawiać względem tarczy. Co to za rama? Może to jakaś atrapa :P 

 

Ten adapter też taki jakiś nietypowy. Na przód pasuje rozstawem otworów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu spróbuj zdjąć ten adapter i zamontować zacisk bez niego? ;) Ze zdjęć wynika, że rozstaw śrub pasuje.

Zależy oczywiście od wielkości tarczy, bo może faktycznie będziesz musiał dokupić adapter z odpowiednim rozstawem.

 

 

A, nie doczytałem... "nie są nagwintowane". :wallbash:

Toooo...nie mam pomysłu.:D

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to była wersja na tarczach i bez. Jeśli jesteś pewny , że masz tą pod tarcze to ok , bo może być tak , że wszystkie miały mocowanie pod tarcze , ale w ten sposób producent "zabezpieczał" się przed konwertowaniem rowerów przez użytkowników. Na zdjęciach w internecie niestety niewiele widać jak to było zamontowane w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny że pod tarczę, był wcześniej zamontowany, ktoś zdemontował żeby oddać na gwarancję, i nie pamięta jak było zamontowane i teraz mam misję jak przysłali nam na serwis żeby to złożyć... Nie wiem czy nam czegoś nie zapomnieli przysłać czy jak

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.giant.co.jp/giant17/acc_datail.php?p_id=A0000155

 

Według specyfikacji contend SL 2 disc wyposażony jest w hamulce, którego zaciski mają gwint a nie rama. Pierwszy raz widzę takie rozwiązanie, może się mylę to proszę o sprostowanie

 

Może wystarczy zastosowanie dłuższych śrub

Edytowane przez LukaszNN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest system Flat Mount . Widoczny adapter jest wykorzystywany tylko na przód (przykręcany do nagwintowanych otworów w widelcu). Na tył dla tarczy 140 nie jest potrzebny żaden tylko dłuższe śruby (wkręcasz je bezpośrednio w zacisk w miejscach gdzie aktualnie jest przykręcony adapter) , otwory w ramie są z "fasolką" aby można było wyregulować zacisk . Dla tarczy 160 potrzebny jest inny adapter (przykręcasz go do zacisku - adapter ma nagwintowane otwory).

To jest dość nowy wymysł shimano dla grup szosowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...