Skocz do zawartości

[koło] Marka jakieś tanie koło MTB model nie wiem - słabo dokręcone


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z dokręceniem tylego koła jak i przedniego.Gdy chcę dokręcić koło a mam nóżkę i dokręcam mocno koło bardzo krótki czas się kręci i zaraz hamuje.Nie ma takiego problemu gdy dokręcę lżej, koło ładnie się kręci ale nóżka lata góra dół.Próbowałem już regulować koło "docisk łożyska" tylko kiedy tak robię koło lata na boki(jest luz na kole) i nadal po mocnym dokręceniu krótko się kręci.Nie wiem już co zrobić, macie jakieś rozwiązanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego postu wynikało inaczej. Zakładam, że skoro koło jest nowe to jest sprawne, chociaż to nie jest oczywiste w przypadku tanich ķół. Np. krzywa ośka może dawać takie objawawy, a ja raz kupiłem nową krzywą ośkę.

 

Niestety przyjmując, że z kołem ok zostaje albo źle dobrana długość pracującej osi (regulowana tymi tulejkami bocznymi) do rozstawu widełki albo krzywe widełki.

 

Do sprawdzania i korygowania widełek jest przyrząd ale można pokombinować samemu znajdź na YouTube filmik how to make diy dropout alignment gauge tools

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...