Skocz do zawartości

[Wybór roweru szosowego] Scoot Specialized Romet


scobydo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 


Planuje zakupu roweru i mam w ofercie, jestem początkującym w temacie szosówek.


  


- Scoot Speedster 20 za 3360z na tiagrze https://www.scott.pl/produkt/458/2650/Rower-Speedster-20/


 


-nSPECIALIZED ALLEZ E5 SPORT  na SORZE 3300zł http://allegro.pl/rower-specialized-allez-e5-sport-i6849897128.html


 


-nRomet Huragan 3 na tiagrze 2850 ale na tą chwilę brak już modli z tego roku i zostaje czekać na nowy 2018 no i ma większe zębatki na korbie 52/36 niż pozostałe i trochę się tego obawiam. ale ma też wewnętrzne prowadzenie linek. 


 


Mógłbym prosić Was o pomoc w wyborze. Zależy mi aby geometria była typowo sportowa i w razie odsprzedaży aby też był wartościowy. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz pieniądze na scota za 3300zl to huragan 4 jest w tej cenie na kompletnym 105, zapytaj sie czy mają coś jeszcze.

Ostatnio kupiłem fuji roubaix 1.5 na toagrze w fajnej cenie napisz priv a dam ci kontakt do sprzedawcy, lepszy rower od wszystkich wyżej wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak porównałem geometrię ram i faktycznie scoot ma najmniej sportową geometrię. Ale osprzęt mi bardzo odpowiada tiagra i przełożenia takie jak bym chciał. Szukałem geometrii do rometa ale znalazłem tylko mało znaczące wymiary w katalogi brakuje tam takich wymiarów jak stack i reach, ale ma prowadzenie linek w ramie i stery tapered i jeśli juz to brałbym rometa huragana 3 z powodu koloru, tylko że przełożenia dość ciężkie bo przód 36/52 i tył 12/28 a jestem początkującym kolarzem więc trochę się ich obawiam, może ktoś byłby chętny na korbę, przerzutkę tylną i kasetę z nowego rometa?:) 

Tribany średnio mi się podobają i marka kojarzona z decathlonem. 

 


A co jeszcze myślicie o złożeniu szosowego na ramie Accent Apex set? ma też sportową geometrię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma, podobnie jak nowy Draft. (różnice milimetrowa miedzy Apex a Draft -głównie wygląd górnej rury profilowanej w Drafcie daje różnicę wizualną) 

Triban jest pod endurance (wygoda mimo 105) szykowany. Modele sportowe szukaj od Ultra 700 i up..

 

bardziej przyszłościowa z tych dwóch będzie jednak rama Drafta z powodu tapera. Cena jak za frameset całego Apexa ale jednak warte przemyślenia. (przy widelcu standardowym złotym środkiem stery z redukcją od razu sprzedawane) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrej cenie i ze sportową geo są jeszcze Focusy Cayo AL

http://allegro.pl/rower-szosowy-focus-cayo-al-105-2017-szik-cenowy-i6932260891.html#thumb/4

 

Na papierze Fuji i Romet wyglądają podobnie. Jak dla mnie to chyba by padło na rometa i za tą różnicę ceny bym pomyślał o karbonowej sztycy, fajnych butach i pedałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takie pytanko, czemu rower na 105 czesto maja korby rs500 a nie 105 tak jak reszta osprzetu? Zauwazylem ze bardzo czesto jest wlasnie wpychana ta korba.

Powód? $$$. RS500 jest już kompatybilna z napędem 11 rzędowym, a jest 120zł tańsza niż korba 105 FC-5800. RS500 jest też 150g cięższa od FC-5800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz stanąłem na wyborze Romet Huragan 3 lub Fuji ROUBAX 1,5 podobny osprzęt. cena za Fuji 850zł więcej i chyba rama ROMETA bardziej agresywna ale FUJI 1 kg mniej co wybrać?

wczoraj podpytałam trochę o Romety huragany w rowerowym u siebie, odpowiedzi mnie zaskoczyły bo to nie pierwsze które słyszę. Wykonanie....

Romet ma podobno zbyt wiele niedociągnięć, zdecydowanie mniej ma Kross...(malowanie, smarowanie, montaż od producenta) cóż. 

Fuji nigdy nie spotkałam się z czymś co jest niedopracowane (od malowania poprzez 'chodzenie tego')

 

ot taka dywagacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...