Skocz do zawartości

[pedała zatrzaskowe] spd


arturro202

Rekomendowane odpowiedzi

Wywalanie się zależy od tego czy ściągasz nogę z pedału w bok czy w górę lub przód/tył, ja od zawsze się odczepiałem z roweru w bok więc jak przeszedłem na spd nie musiałem się niczego uczyć- nie zaliczyłem ani jednej gleby spowodowanej nie wypięciem się- kluczem do tego jest nie skręcanie sprężyn na maksa, bo wtedy ciężko się wypiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez czepiania się literówek, mam M8020 i w sumie nie wiem czy są warte tych pieniędzy. Niby lżejsze ale czy to robi jakąś różnicę? Platforma nie stanowi oparcia dla buta, jedynie pomaga we wpinaniu i jeździe bez wpięcia. Nie wiem czy M530 by nie zapewniały tego samego za pół ceny. Jest co prawda troszkę więcej podparcia na boki w porównaniu z M520 (które też miałem), ale różnica jest minimalna.

W załączniku M8020 z butami M077 i XC51.

post-203724-0-27580500-1502792759_thumb.jpg

post-203724-0-09143700-1502792767_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Ja mam shimano m324 i nie mam jakichś zastrzeżeń,nie mam porównania do innych platform spd, ale też nie wyobrażam sobie jak inaczej miały by działać :icon_cool:

Obawiałem się przejścia na spd i dlatego kupiłem na platformie,ale pewnie na przyszły sezon znów zmienię na pełne spd bo w trudnym terenie nie ma czasu na patrzenie i obracanie pedałami.Wystarczy ustawić niską siłę wypięcia i nie ma problemu z glebami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. na pewno platforma? jezeli nie planujesz czestych tras bez spd to bym sobie odpuscil, w klapkach nad jezioro w zwyklych spd spokojnie sie dojedzie :)
2. shimano maja tzw regulacje wypiecia, wystarczy sobie ustawic, cranki tego nie posiadaja noi trzeba bardziej noga machac zeby sie wypiac
3. musisz dopasowac w ktorych pedalach ci sie bedzie jezdzic lepiej, niestety metoda prob i bledow, znajomemu kolano wysiadalo przez to latanie nogi w crankach innym zas cranki uratowaly kolana od shimano
4. cranki podobno lepsze na błoto, ale blok nie jest tak podparty jak w np w m780 czy m8000

 

Jakie "pedała". Pedały lub pedał (lewy/prawy).

 

Zrobiłeś dość komiczny błąd, nie oczekuj braku krytyki ;)

no tak, ale kolega mogl dorzucic cos konstruktywnego przy okazji :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zwracanie uwagi na błędy jest w pewnym sensie konstruktywne bo jak przyswoimy sobie owe zalecenia przestaniemy być postrzegani jak np "wieśniak" który w rowerze ma "pedała" które "kupywał" dawno temu. A przy okazji mu "hamulców" nie działają.

 

Mowa regionalna owszem, ale w miejscach publicznych raczej piszemy poprawną polszczyzną. Nie mowie ze ja nie robię błędów, ale jak mnie ktoś poprawia, to nie robię z tego wielkich rzeczy.

 

Koniec OT i dyskusji na tenże temat. Teraz o pedałach. Na szczęście nie musimy pisać o gejach zatrzaskowych żeby man nie skasowali posta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok . gdy bym chciał poprawy to bym zgłosił się po nią do Pana Miodka . Nawet widzę że emeryt Puklus zabawia się w polonistę gdzie umykają mu słówka man czy nam . Man marka auta czy nam nie skasowali tak w cudzysłowu ;). Dzięki za pomoc tym którzy odpowiedzieli a reszcie proponuje zmienić forum poprawna wymowa  . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale kolega mogl dorzucic cos konstruktywnego przy okazji :P

Skoro coś konstruktywnego ma być :P

 

Używałem zarówno cranków jak i shimano

Cranki szybko dostają luzów. Ich bloki starczają na bardzo krótko. Obecnie ujeżdzam shimano xt. Jak na razie jestem zadowolony. Faktem jest, iż cranki lepiej pracują w błocie i to akurat mogę potwierdzić.

A ten powyższy post...

Normalnie buractwo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja mam dysleksje czy tam dysgrafię, nie wiem :D I czasami potrafię pół wyrazu napisać na odwrót ... stąd takie wpadki, ten typ tak ma. Pewien jeden jegomość ciągle mi to wypomina.  Jednak staram się używać narzędzi jakie mam w przeglądarce, poprawia ortografy przynajmniej. Nie zawsze wszystko wychwycę, zwłaszcza w dłuższym tekście.

 

Natomiast jak ktoś mi zwraca uwagę, sprawdzam - widzę swoją winę, opuszczam głowę bo człowiekiem jestem tylko i mogę się mylić. Zawsze ( nie dotyczy Azjatów ). To sie chyba pokora nazywa. Wielokrotnie mnie poprawiano w moich własnych tutorialach. Jednak jak ktoś po zwróceniu uwagi, ze robi coś źle, wyskakuje z tekstem niemalże jak dres z klatki z troską czy mam jakiś problem, to generalnie należy mu sie banicja za zachowanie. Może go rodzice nie umieli wychować, nie wiem, nie znam sytuacji.

 

Dodatkowo użycie bez powodu czerwonej czcionki, która jest przeznaczona dla nas, zielonych i wyraźne podniesienie głosu, też jest przejawem braku jakiegokolwiek wychowania w cywilizacji.

 

A tak btw w regulaminie jest paragrafik o pisaniu poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...