Skocz do zawartości

[Wizzair] Przewóz roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ostatnio przewoził rower Wizzair'em?

Ja będę musiał za tydzień a na stronie Wizziar'a jest napisane,że rower musi być zapakowany w pokrowiec podróżny.

Jest to dość drogi (jak dla mnie) rower i jeśli miałbym przewozic go w miękkim pokrowcu (torba,folia) to wolę go zostawić w domu.

Czy pojęcie "Pokrowiec podróżny" obejmuje również karton rowerowy?

Ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jest to dość drogi (jak dla mnie) rower i jeśli miałbym przewozic go w miękkim pokrowcu (torba,folia) to wolę go zostawić w domu.

Nie pakuj w nic miękkiego bo ci go pogna i połamią. Miałem wiele takich przypadków.

 

 

Czy pojęcie "Pokrowiec podróżny" obejmuje również karton rowerowy?

Owszem, można spakować w karton rowerowy.

 

Ja sam osobiście nie targałem roweru samolotem bo jestem zbyt leniwy bo go pakować, zawozić, później sie z nim pierdzielić. Zwykle korzystam z kuriera.

Jadnak pakowałem wiele rowerów dla osób lecących ... gdzieś, samolotem czy to z powrotem do polski czy w inne zakątki. Albo zwyczajnie dawałem ludziom pudła albo na życzenie pakowałem doń rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier odpada bo to poza Europę.

Będzie drogo.

Na stronach innych przewoźników jest napisane,że między innymi może być spakowany w karton.

Na stronie Wizzair'a jest mowa tylko o pokrowcu podróżnym.

Trochę mnie wystraszyło,że pokrowiec podróżny to tylko torba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przeciętne pudło ma ok 160x25x80cm. Możesz sie spotkać ze formułą suma wszystkich boków nie może przekraczać np 300cm. czyli musisz dodać boki kartonu tak jak opisałem i sprawdzić ile wyszło. W każdym razie typowe pudło rowerowe jest akceptowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...