Skocz do zawartości

[~2000zł] Używany rower typu FR / Funbike ?


Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim,

 

 

od jakiegoś czasu ślęczę przed kompem i przeglądam wszelakie fora, ogłoszenia itd. Doszedłem do tego że najprawdopodobniej rower jakiego szukam to tzw. funbike lub inne wynalazki służące do dh/fr.

 

Czego potrzebuję? Bardzo podobają mi sie rowery takie jak: dartmoor hornet, giant brass, specialized pitch itp. Problem w tym że mam 190cm wzrostu i ważę ok 90-95kg.

 

Rower ma służyć do nauki jazdy na jednym kole, jakiegoś wskakiwania na niewysokie przeszkody czy zjazdy ze schodów ale bez hardcoru, i tu generalnie zaczyna się seria pytań:

 

-czy jest jakiś model który w standardowej specyfikacji spełni moje oczekiwania?

 

-czy lepiej kupić jakąś ramę i sukcesywnie dokupić resztę osprzętuy? (mam kilka ram na oku)

 

-czy ogólnie dobrze rozumuje że sprzęt o jaki mi chodzi to rowery dh/fr ?

 

Proszę o jakieś pomysły na rowery spełniające te kryteria o ile jest to wykonalne, oczywiście biorę pod uwagę tylko hardtaile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy po czym masz zamiar jeździć, bo jeśli bardziej street to imo lepiej sztywny widelec niż podstawowy widelec amortyzatoro podobny- w mieście amortyzator nie potrzebny (w lekkim terenie także) a bez niego łatwiej jest skakać etc. jak cię wciągnie to albo dokupisz do niego odpowiedni amortyzator, albo kupisz lepszy rower  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a możesz podać jakiś konkretny przykład? Z rowerów które mam na oku te wydają mi się całkiem ciekawe, chyba że wcale nie są to czy może mnie ktoś wyprowadzić z błędu?

 

 

 

https://www.olx.pl/oferta/rower-mtb-ghost-se-2000-amortyzator-hydraulika-super-stan-CID767-IDnWpGi.html

 

ewentualnie

 

https://www.olx.pl/oferta/rower-giant-brass-2-rama-l-kola-26-osprzet-shimano-hamulce-tectro-CID767-IDmiQgC.html

 

https://www.olx.pl/oferta/gt-chucker-ii-nie-dartmoor-kona-specialized-pilne-CID767-IDkynNU.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ghost to zwykły rower z opuszczonym siodełkiem... GT i Giant już lepiej- rama odpowiednia, możesz kupić któryś z tych rowerów i wymienić widelec na coś porządniejszego, ten duro czy rst coś czuję długo pod twoim skaczącym ciężarem by nie wytrzymały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nie planuję, czy mechaniczne można przerobić na hydraulikę czy tylko wymiana kompletu? No i czy nie utrudnia to np nauki stopali? 

 

Zakładając że chciałbym obejrzeć ten konkretny rower, to na coś konkretnego jeszcze zwracać uwagę? Czy ten model ma jakieś typowe bolączki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy koła (i wszelkie inne łożyska jak stery) kręcą się lekko i gładko, oraz czy nie ma luzów.

Ja byś chciał hydraulikę to musisz wymienić komplet lub jeden hamulec na którym ci najbardziej zależy, jak dla mnie mechaniczne nie utrudniają robienia endo ani nic innego co związane jest z hamowaniem, modulacja jest gorsza niż przy hydraulice, ale nadal jest dobra- nie jak w fałkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twojej jeździe nie przerzutki są ważne bo nie będziesz nimi wachlował a X4 nie są takie straszne. Najważniejsze to mocne koła, dobra rama,sprawne hamulce i pedały oraz buty :thumbsup:  Na początek i tak osprzęt na wyrost będzie bo musisz nauczyć się wszystkiego a podczas nauki sam zauważysz co potrzebujesz zmienić i albo zmienisz albo przy kolejnym rowerze będziesz wiedział czego chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...