Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

A może orientuje się ktoś jak zachowuje się korba i przerzutka z 2x10 FD-M616 z łancuchem 9 rzędowym?

W sensie przód 2x 36/22 a tył po staremu 9 rzędów.

Łańcuch 9 rzędowy jest coś tam grubszy od 10 rzędowego i nie wiem czy to coś robi w praktyce czy wszystko gra jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, gkc napisał:

A może orientuje się ktoś jak zachowuje się korba i przerzutka z 2x10 FD-M616 z łancuchem 9 rzędowym?

W sensie przód 2x 36/22 a tył po staremu 9 rzędów.

Łańcuch 9 rzędowy jest coś tam grubszy od 10 rzędowego i nie wiem czy to coś robi w praktyce czy wszystko gra jak należy?

Łańcuch 9s jest szerszy bodaj o 0,6mm od 10s. Gdy go zastosujesz do węższej klatki przerzutki 2x10, to zacznie ci ocierać na skrajnych przekosach. Daj łańcuch 10s i problem rozwiązany, tył doskonale sobie poradzi z takim łańcuchem, a może nawet lepiej. Już taki fakt, iż łańcuch 10s lepiej gnie się na boki (w końcu dostosowany do pracy z napędami 2rz), a więc fajniej mu będzie pracowało się w przekosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z tematu o kompatybilności napędów:

Dyna sys11. To nowe dziecko Shimano, wydane na świat całkiem nie dawno, jeszcze ciepłe. A co to je? No to nic innego jak 11 rzędowa odpowiedź na Sramowskie napędy xx1 11 rzędowe. Z ta różnica, że te kasety, te od shimano, dają się w 80 czy może nawet w 90% upchać na bębenek 8 rzędowy.

 

Kilka faktów o Ds11

 

- jest 11 rzędowe :D

- kaseta ma identyczną szerokość jak 10 rzędowe shimano ( pomiar dokonywane na CS M771)

- pracują na tej samej przekładni ok 1:1

- przerzutki Ds sa kompatybilne ze sobą czyli ds10 i ds11

 

Jak sama nazwa wskazuje to dyna sys11 a wiec aż by się chciało zapytać - a czy to jest kompatybilne wstecz ? no i ... tak pół na pół. Jak sie okazuje, przekładnia przerzutek jest taka saka, a wiec przerzutkę np RD-M786 można zamontować tak samo dobrze jak RD-M8000. Ma to działać. To w czym tkwi problem ... no w tym samym co miedzy 8 a 9. Manetki nie pasują, kasety oczywiście także. Nie można sobie wsadzić kasety np 10sp XT 771 do nowej 11 rzędowej manetki.

 

 

Edytowane przez Tatanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 minuty temu, Shadow3m napisał:

duży blat jest dla mnie za mały i bym wrzucił chociaż 38 (mam 36)

Blat 36 w 29er za mały? No ok... To załóż sobie blat 38 (od korby 38x28) i będziesz mieć 38/26 co powinno jeszcze działać z tą przerzutką.

Edytowane przez Alsew
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie określiłeś, na jakim dystansie i podłożu taka średnia. ;) Kilkaset metrów asfaltem na 40x11 z kadencją 95, jako odcinek testowy mierzony po rozpędzeniu się...w sumie wykonalne. Mi tam nie udało się na 34x11 więcej niż 57 z górki wyciągnąć. Kadencja taka, że mało nóg nie pogubiłem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2017 o 09:25, marcinusz napisał:

Pytanie z mniej typowych. Mam koncepcję na pełzający upgrade z 2x10 na 2x11 z opcją przejścia na 1xXX. Chciałbym kupić korbę z serii 6/7/8000 z uzębieniem 34-24 i na jakiś czas zmienić młynek na 22.

Są młynki 22T od korb 3x11 (40-30-22), np. taki: https://www.ebay.com/itm/Shimano-SLX-M7000-10-22t-64mm-10-Speed-Outer-Chainring-for-22-30-40t-Set/172541264902?hash=item282c42c406:g:EKIAAOSwr~lYqzm8

Jak rozumiem jest w nich asymetryczne BCD64, więc fizycznie powinny pasować.

 

1. Zagra to w korbie np. SLX 7000 przerobionej z 34-24 na 34-22?

2. Przrzutka 2x10 poradzi sobie z tym czy lepsza będzie 2x11?

Odpiszę sam sobie, aby było dla potomnych z podobnym problemem.

1. Można zmienić młynek z 24 na 22, ale musi to być droższy młynek XT z asymetrycznym BCD64.

Młynek nie jest zsynchronizowany z blatem 34, bo ma mniej zębów i w konsekwencji są one nie tam, gdzie przy młynku 24. W dodatku są minimalnie niżej, bo mniejsza jest średnica zębatki 22T. Mimo to zmiany są poprawne, choć na pewno byłyby lepsze w kombinacji fabrycznej 34-24.

2. Poradzi sobie i nic nie trze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...