Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.
Czy przerzutka tylna SLX RD-M7000 Shadow+ 10rz SGS ogarnie kasetę - Deore CS-HG500-10 11-42z 10rz ?

Wg danych producenta obsługuje największą koronkę 40z ale doszły mnie słuchy, że powinno to działać też z 42z.
Może ktoś z szanownych kolegów już testował takie połączenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, złożyłem napęd 1*11 na  kasecie XT M8000 11-46,  manetce i przerzutce 8000. Wszystko niby działa, strzela aż miło, ale nie jestem jakoś zachwycony. Kółko przerzutki nie ustawia się idealnie w osi na zębatkach 2,3,4, łańcuch zabierany jest pod kątem (widać to szczególnie przy kręceniu do tyłu). Na pozostałych zębach kasety jest OK. Nie mogę tego lepiej wyregulować, bo wtedy zaczyna się obcieranie na dwóch największych zębatkach w kasecie.

Może to czepianie, ale wydaje mi się, że coś jest na rzeczy z indeksacją.

Hak prosty, pancerze linek sprawdzone, bębenek nie ma jakiegoś nadmiernego luzu, linia łańcucha wychodzi idealnie na 5-tą zębatkę. Zresztą linia łańcucha chyba nie ma tu nic do rzeczy. Próbowałem ze zmniejszoną - bez zmian.

Z przodu korba Deore z owalem NW.

Wiele osób wspominało o spadaniu łańcucha z największej zębatki przy kręceniu w tył. W moim przypadku to nie występuje. 

Włączone sprzęgło pogarsza sprawę.

​Co myślicie?

 


Małe sprostowanie. Logicznie myśląc to musiał być hak przerzutki i był. Na oko, bez przyrządu właściwie nie do zauważenia. Podgiąłem minimalnie na czuja - ideał. Przepraszam za zawracanie głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ledwo działa mi internet, a przeglądanie stron to jakaś mordęga, więc zapytam

 

czy jeśli mam korbę 50/34T i zmieniam łańcuch oraz kasetę to czy ona też musi być 34T? 10 przełożeń z tyłu, 2 z przodu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

w związku ze zmianą tylnego koła, będe wymieniał również kasetę a przy okazji także korbę. Obecnie posiadam nst zestaw:

 

 - korba - Shimano Deore M612 40-30-22T 175mm

 - kaseta - Shimano Deore 11-36 10 speed

 

Będę wymieniał na :

 

 - korba -  SLX FC-M677 38-24T 175mm 10rz Dyna-Sys

 

 - kaseta -  SLX CS-HG81 10rz 11-36

 

Pytanie brzmi - czy nowy planowany zestaw będzie kompatybilny z aktualnymi przerzutkami, które posiadam tj:

 

Shimano Deore M611 + Shimano Deore M610 Shadow

 

Za wszystkie wskazówki i podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mój rower to Trek SF 8 z napędem 2x10. Korba  SLX standardowa 38x24, kaseta Deore XT11-36. Dość często jeżdżę po Beskidach i zauważam brak lżejszego przełożenia. Rozpoznawałem temat i chciałbym zrobić zmianę na 2x11, w przyszłości może na 1x11 i stąd pytanie.

 

Czy kaseta slx lub deore xt 11-46 będzie współpracowała z obecną korbą ? Wiem, że będę musiał zmienić manetkę na 11 sp oraz przerzutkę - tutaj celuję w M8000 oraz łańcuch na 11s. Ten zestaw jest dobrym punktem wyjściowym do 1x11.

 

Czy moje przemyślenia są dobre, czy jest lepsze rozwiązanie "zmiękczenia" napędu ?

 

Mysłałem jeszcze o zmianie kasety na 11-42 Deore 10s, ale w przypadku dalszej konwersji do napędu 1x będzie ona zbyt twarda na warunki użytkowania sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmianę korby też rozważałem, ale w shimano nie ma mniejszej tarczy niż 24.

 

Teren to szeroko pojęte Beskidy od Pilska po Małą Czantorię. Przy kasecie 11-42 i napędzie 1x musiałbym jeździć na korbie z 30 lub 28z, co będzie miało katastrofalny wpływ na prędkość na zjazdach/płaskich odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dla ciebie znaczy katastrofalna prędkość na zjazdach - ścigasz się? Zależy ci na urywaniu sekund na zawodach? Jeśli po prostu jeździsz dla przyjemności dobierasz taką zębatkę na korbie, żeby mieć frajdę z jazdy. Lubisz podjazdy, spokojnie dasz radę z napędem 1xx, chcesz dokręcać ostro na zjazdach zostaw sobie 2 blaty z przodu. Napęd 1xx jest świetny, ale nie uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Obecnie mam napęd 3x10, kaseta xt 11-36 korba XT FC-M782 40-30-22, przerzutka przód XT FD-M781 i tył XT RD-M786.

Chciałbym w przyszłości przejść na 2x10 a w odleglejszej przyszłości 2x11.

Manetke przerzutki przedniej mogę ustawić pod 2 lub 3s.

Jaką przerzutke przednią musiałbym dokupić, czy muszę szukać nową korbe czy da się przerobić obecną pod 2s?

Tył zostanie taki jaki jest czy też będzie potrzeba zmian?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...