Skocz do zawartości
Puklus

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.

Rekomendowane odpowiedzi

Arni220

A wiesz ile miał na początku za nowości? Niestety metoda pomiaru pomiedzy rolkami jest do luftu i takie jaja z łańcuchami Shimano są możliwe co z automatu wcale nie musi oznaczać dużego zużycia. Trzeba znać wymiar początkowy za nowości by ci odpowiedzieć poprawnie. 

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
phoe

HG40 da się rozciągnąć o 1% w 500km, prawdopodobnie nie każdy bo z tego co ludzie piszą to jest spora loteria jak chodzi o ich trwałość, pewnie wychodzi to z więcej niż 1 fabryki i dlatego są takie różnice. Generalnie Shimano łańcuchów nie warto kupować, cena/jakość jest chyba w KMC .73 najlepsza.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Arni220

W teście, który robił jakiś magazyn na rozciąganie, Shimanowskie wysokie grupy 10/11s Ultegry czy DA wychodziły bardzo dobrze. Miały problem z trzymaniem wymiaru z nowości o kilka dziesiątek, ale potem nie rozciągały się mocniej niż zwycięzcy Conexa. O tych 8rz też słyszałem, że guma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dragster

Jakieś 3 mc temu, jak łańcuch był nowy, to przyrząd od strony ze znacznikiem 0,5% opierał się na tulejce, a teraz swobodnie wpada.

Cóż, nie ma co marudzić, jest to po prostu  łańcuch dedykowany do użytkowników jeżdżących jeszcze mniej i tyle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
abdesign

shimano poza cn-hg40 ma też cn-hg71 - może ten jest normalnym łańcuchem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
abdesign

O nic nie pytam, chciałem się tylko pochwalić:

Drogą kupna za 40zł nabyłem manetkę sl-4600. Czytałem, teoretyzowałem, w końcu po prostu musiałem sprawdzić...

Tym samym stałem się posiadaczem napędu 10s (11-34) obsługiwanego przez... rd-m570 czyli przerzutkę z zeszłego wieku :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Arni220

Działa, działa. Każda przerzutka 9s działa z tą manetką na 10s

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
abdesign

To wiedziałem :) Ale jak zobaczyłem ogłoszenie za 20zl (plus wysyłka wyszło 40) to nie mogłem sobie odmówić testu. Dla samej przyjemności że się da.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta