Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Stal wolniej się zużywa, ale ta  bez plastyku jest za ciężka i często złej jakości

xt 32  104 jest ok .

SLX chyba jest bliżniakiem.

Jeśli w jednej z korb jest tylno jedna zębatka-  lepiej zastosować zębatkę NW.... a nie samotną  trzydziestkę dwójkę, pozbawioną braci 44 i 22

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta jest 11-51 w teorii nie obsługiwana przez rd-m8000. to tylko teoria czy są jakieś wady takiego rozwiązania?

 

2 godziny temu, leejoonidas napisał:

Dłuższe działanie na jednym łańcuchu, wydłużenie interwałów  wymiany łańcucha.

W sensie łańcuch przeznaczony do 10 rzędów - kmc x10 - będzie z napędem 11 rzędowym działał dłużej niż działałby łańcuch dedykowany do 11 rzędów dajmy na to kmc x11?

Edytowane przez michalab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii łańcucha KMC nie wypowiem się bo na nich nie jeżdżę, jednakże wszystkim którzy mnie pytają co założyć to polecam między innymi te łańcuchy. Za to jeżdżę na łańcuchach Shimano i taki HG95 do 10speed wytrzymuje na napędzie jedenastorzędowym na którym jeżdżę o jedną trzecią więcej kilometrów niż dedykowany podobnej klasy HG701 11speed. Analogicznie prawdopodobnie będzie z łańcuchami KMC. W skali jednego łańcucha to jest nawet 1500 kilometrów wiecej, a przy moich przebiegach gdy jest pełnia sezonu to miesięcznie robię 1000 kilometrów, zdarzało się że był taki miesiąc że wpadało nawet 2000 kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czym w ogóle różnią się łańcuchy 10 i 11 rzędowe? Z tego co piszecie i z tego, że zębatki są te same jak rozumiem, domyślam się, że  wymiar wewnętrzny łańcucha raczej też musi być ten sam, albo przynajmniej bardzo zbliżony. Czy kaseta 11s z łańcuchem 10s nie będzie się szybciej zużywała?

Edytowane przez michalab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michalab napisał:

Czy kaseta 11s z łańcuchem 10s nie będzie się szybciej zużywała?

Nie będzie, nic takiego nie zauważyłem u siebie. Mam kasetę 11speed Shimano M7000 z przebiegiem około 20000 kilometrów jeżdżona ostatnie kilka tysięcy na łańcuchu 10s i nadal przyjmuje nowy łańcuch bez przeskakiwania.

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam taką zagwozdkę odnośnie zębatek korby w szosie. Aktualnie są tam blaty 52/36 11s. Czy np. po wymianie na blaty 50/34 10s będzie problem z kompatybilnością łańcucha 11s z takimi zębatkami? Mam korbę rs500 a taniej mi wyjdzie zmiana zębatek jak całej korby. Chce zmiany bi jednak te blaty mnie wykańczają przy podjazdach. Ktoś robił taka przeróbkę? Nie koniecznie w szosie ale działało i nie ma z tym problemów. Znalazłem blaty straling pcd 110mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kupiłem:

Shimano Alivio RD-M3100-SGS SGS

 
Czy ta przerzutka będzie kompatybilna z 8 rz. kasetą? Wszedzie mi pisali żeby brać przeezutkę 7/8/9 rz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu 3 rzędowa korba Shimano Tourney, z tyłu 8 rzędowa kaseta Deore i oryginalnie łańcuch 118 ogniw. Czy z łańcuchem 114 ogniw będzie to sprawnie działać?

Edytowane przez vatc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przerzutkę RD-M8000 SGS, kaseta 11 rz chińska Sunshine 11-46, z przodu blat 36T, korba deore FC-M590.

Jeden bieg po środku kasety nie chce się zrzucać na twardszy albo zrzuca się z dużym opóźnieniem.

Reszta wszystkie git. Czy jest szansa na regulację tego ? Czy do tego służy baryłka przy manetce ?

Doczytałem teraz kilka postów gdzie użytkownicy pisali o problemach z regulacją chińskich kaset. 

Czyli może być to też przypadłość słabej jakości kasety ? 

Edytowane przez mateoJazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy człowiekowi, który całe życie rowerowe używał trigerów Srama, będzie łatwo się polubić z gripsh*tem tegoż Srama? Myślę nad GXem 11s, bo na wyższe modele budżet nie pozwala.

Proszę o opinię i uwagi przesiadkowiczów. Czy używając naprzemiennie dwóch rowerów z różnymi manetkami, nie pitoli się Wam, choćby przez chwilę, zmienianie biegów?

Na codzień jeżdzę automatem, ale jak wsiądę do manuala żony, to chwila mija zanim mój mózg się przestawi na inną skrzynię. To taki przykład, ale może jest w tym trochę analogii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...