Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Adam55 napisał:

Czy jest duża różnica w działaniu i jakości Rd m6000 gs a rd m5120 SGS? Pytam pod kątem kasety 10rz 11-46.

Jeden pies, to ta sama przerzutka ( tzn - różni się ewentualnie detalami ). Poza tym do kasety 11-46 kupuje się RD-M5100 a jak masz ochotę na 2x10, to slx 7120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M5100 chodzi na tym kiepsko bo takowa mam, nawet obróciłem ten dziwny plastik wchodzący pomiędzy hak i śrubę B i działa to tak sobie. Ale nie myślałem o 7120. Czy będzie działać z 10rz bez problemu? 

Edytowane przez Adam55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam pytanie o kompatybilność komponentów:
Korba Tiagra FC 4703 50/39/30T 3x10 nowa 

Przerzutka tył Tiagra RD-4700 GS 10s nowa

Klamkomanetka ST-5700-R 10s

Łańcuch jest też 10s kaseta to tiagra 32-11T Cs-Hg500

Problem polega na tym, że stara 105 RD-5701 miała luz na trzpieniu wózka około 1mm. Problem był ze zmianą z 10 na 9 i 8. Później już od 8 do 1 było dobrze. Zmieniłem na wyżej wymienioną Tiagrę i jest kurde o wiele gorzej. Mam wrażenie jakby teraz to kompletnie ze sobą nie współgrało. W przypadku starej 105 widać, że przy zmianie z 10 na 9 manetka praktycznie w ogóle nie ciągnie linki tylko widać wyginanie się pancerza. Regulacja przez dociągnięcie linki powoduje, że na zakresie 5-1 biegi przeskakują. Na Tiagrze jest gorzej bo jak ustawię ok, że biegi 1-7 działają to później 8,9,10 jest katastrofa. Trzeba na manetce pociągnąć zmianę 2 biegów, żeby wskoczył 1 bieg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paulex napisał:

Przerzutka tył Tiagra RD-4700 GS 10s nowa

Klamkomanetka ST-5700-R 10s

Milion razy było... to są niekompatybilne elementy. 4700 jest kompatybilne z napędami 11s a nie jest ze starszymi 10s takimi jak 5700.

Pierwsze klamkomanetki z chowanymi wąsami do których zalicza się 5700 są bardzo wrażliwe na prowadzenie pancerza i jakość/czystość linek. Byle goowno i działały do doopy. Na 99% z tego wynikał Twój pierwotny problem jak miałeś układ 5700-5700. Rozwiązaniem były nowe linki nowe pancerze i łagodne prowadzenie zagięć pancerza pod owijka i przy przerzutce. 

 

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam szybkie pytanie - czy łańcuch KMC X8-99, który jest dedykowany do napędów 8-rzędowych będzie pasował do kasety 7-rzędowej? Wiem, że łańcuchy 8-rzędowe powinny bez problemu pasować, ale jednak w opisie jest informacja iż długość trzpienia wynosi 7,1 - 7,2 mm podczas gdy łańcuchy dla 7-rzędowych napędów mają trzpień 7,3 - 7,4 mm. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ros napisał:

Cześć, mam szybkie pytanie - czy łańcuch KMC X8-99, który jest dedykowany do napędów 8-rzędowych będzie pasował do kasety 7-rzędowej? Wiem, że łańcuchy 8-rzędowe powinny bez problemu pasować, ale jednak w opisie jest informacja iż długość trzpienia wynosi 7,1 - 7,2 mm podczas gdy łańcuchy dla 7-rzędowych napędów mają trzpień 7,3 - 7,4 mm. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź 🙂

Będzie śmigał jak struś Pędziwiatr... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie czy Microshift Adwent tylko z manetką Microshift działa ? 

Założyłem do wolnobiegu 7 biegowego z manetką obracaną. Wcześniej był tu Altus. 

Następnie ten Adwent przełożyłem do kasety 9 biegowej gdzie wcześniej było Alivio. 

W obu przypadkach nie można wyregulować. 

Maks trzy biegi od góry czy dołu wolnobiegu/kasety jako tako a później co dwie zębatki łańcuch przechodzi mimo że manetką raz ... 

Tzn np bieg 7, 6, 5 okay następnie klikam na 4 łańcuch bez ruchu.

Klikam z 4 na 3 i dopiero przechodzi na 4 mimo że manetka pokazuje 3. 

Myślałem że Microshift działa w sis Shimano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cube Nuroad 

Jakbym chciał zmienić kasetę z 8 rzędowej na 10 rzędową to wystarczy że zmienię kasetę oraz przerzutkę na 10 rz. czy klamkomanetkę również ?

Klamkomanetka : Shimano Claris ST-R2000

Przerzutka: Shimano Claris RD-R2000-GS, 8-Speed

Kaseta: Shimano CS-HG31, 11-34T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2023 o 19:28, Lubaxd napisał:

Mam Cube Nuroad 

Jakbym chciał zmienić kasetę z 8 rzędowej na 10 rzędową to wystarczy że zmienię kasetę oraz przerzutkę na 10 rz. czy klamkomanetkę również ?

Klamkomanetka : Shimano Claris ST-R2000

Przerzutka: Shimano Claris RD-R2000-GS, 8-Speed

Kaseta: Shimano CS-HG31, 11-34T

W jakim celu chcesz zrobić tą wymianę pozostawiając klamkomanetkę 8sp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...