Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, wolek napisał:

To działa:) Nie wiem czy sam na to wpadłeś, czy gdzieś znalazłeś informację (chociaż ja też szukałem po zagranicznych forach, jedyne co to znalazłem informację że działa bez żadnych przeróbek czy kombinacji... no u mnie nie działało) ale dziękuję że podzieliłeś się w jasny i klarowny sposób informacją o zastosowaniu podkładki 🙂

Generalnie to sam na to wpadłem, a potem gdzieś to starałem się poszukać na zagranicznych forach by wyjaśnić jakąś gównoburzę (i chyba na tym forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś wie albo testował na sobie. Czy zestaw SRAM AXS np GX Eagle zadziała z kasetą Shimano? Niby są różnice "grubości' kaset, ale pełno filmików odnośnie takich analogowych zestawów, gdzie pokazują ludzie, że działają te analogowe kombinacje bezproblemowo. Ja mam tylko łopatologicznie przetestowane na 2 rowerach, że manetka Shimano  z resztą Sram i odwrotnie faktycznie działają bardzo dobrze, więc zakłądam że uciąg linki w manetkach obu firm jest taki sam. Jednak już przełożenie owego uciągu na ruch pantografu przerzutki jednej marki wobec odstępów koronek na kasecie drugiej marki może coś tu niezabanglać wg mnie.

 

dzięki

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, co do manetka/przerzutka Sram AXS + kaseta/łańcuch Shimano widzę temat nierozeznany, będę szukał gdzie indziej, ale mam inne pytanie, bo się zdziwiłem gdy pomierzyłem. 

 

Mam 2 nowe spinki SRAM:

- jedna przy jednym pinie opisana numerkiem 277, na środku EAGLE i przy drugim SRAM 12s, grubość 5,28mm

- druga niby też kupowana do 12ek, ale przy jednym pinie ma numerek 370, na środku SRAM a przy drugim pinie PLCK01, grubość 5,08mm.

O co chodzi z tą różnicą w grubości?

p.s. Zerknąłem jeszcze na używany łąńcuch od GX’a i tam spinka jest jeszcze inaczej numerowana bo 317 EAGLE SRAM 12s i ta ma z kolei 5,35mm. Troche zgłupiałem.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie nie warte rozpoczynania nowego wątku. W nowym rowerze mam napęd sram 12rz - kasetę 11-50 pg1210, manetkę nx eagne, przerzutkę sx eagle. Łańcuch też sramowski z grupy sx eagle. Chcę wymienić manetkę i przerzutkę na xt i slx odpowiednio. Czy będę musiał założyć dłuższy łańcuch? Róźnica w długości wózka i rozmiaru kółek mocno wpłynie na zapotrzebowanie na długość łańcucha?

Pozdrawiam,
dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2018 o 17:07, gtb napisał:

Tylko ST-4700 zamyka ci drogę dla tylnej przerzutki innej niż RD-4700 , w przypadku klamkomanetek 105 10s masz dużo szerszy zakres doboru zmieniarki.

Mega stary wątek, ale właśnie stanąłem przed tym problemem: for sure? Bo Shimano też tak twierdzi, a z kolei na różnych anglosaskich forach twierdzą, że te manetki będą śmigać z tyłem 105 RD-5800 SS. Ta przerzutka w rozsądnych cenach, Tiagra, ta teoretycznie jedyna pasująca - sporo droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukałem na forum ale nie znalazłem a pamiętam, że gdzieś temat poruszany był dlatego jak ktoś może to niech podrzuci link lub odpowie na pytanie czy stosował ktoś przerzutkę GRX RS-RX810 z większą kasetą niż zaleca producent czyli ponad 34 T ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie mam:

Mam rowerze mufę 92mm i nowy  nieśmigany suportu BB-MT800-PA. Dokupiłem korbę Shimano SLX 7100 z bezpośrednim mocowaniem.

Korba bardzo ciężko wchodzi, trzeba było wspomagać się gumowym młotkiem a i tak mam wrażenie, że nie weszła idealnie do końca, bo tarcza ma minimalny luz. Poza tym korba obraca się z wyraźnym oporem.

Co źle zrobiłem? Kilka razy montowałem już korby w innych rowerach, ale zawsze gładko szło. Teraz nie wiem o co chodzi.

 

Edit:

Dodam jeszcze, że tarcza, którą zamontowałem to Banless. Nie dałem żadnej podkładki, bo nie miałem. Jakiej powinna być grubości?

Edytowane przez chopmaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza ma być przykręona do korby na sztywno bez względy czy korba leży na stole czy zamontowa w rowerze - żadnego luzu być nie może. Korby shimano włażą ciężko w suporty. Jeśli udało się założyć lewe ramię poprawnie to weszła na swoje miejsce. Te plastikowe adaptery w miskach w temp. niższych niż 20 stopni strasznie twarde się robią i znacznie trudniej wtedy montować korbę.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej!

Czy tarcza https://bike.shimano.com/pl-PL/product/service-upgradeparts/shimano/WP-Y0K434000.html

będzie pasowała do korby: https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/deore-m5100/FC-M5100-1.html

BCD takie samo czyli 96, jednak w opisie tarczy jest, że pasuje do FC-MT610, FC-MT510-1... 

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersja napędu z piastą Nexus na koło z przerzutką zewnętrzną.

W związku z uszkodzeniem piasty Nexus 8s zastanawiam się czy nie warto przejść na standardowy napęd z przerzutką zewnętrzną. Mam koło z piastą Deore w bardzo dobrym stanie, muszę dokupić kasetę, manetkę i łańcuch. 

Korba 1 rzędowa Truvativ Firex, blat 42.

Rower to Cannondale CX Speed 8

http://www.bikekatalog.pl/2012//rowery/245/Cannondale.Quick.Cx.Speed.8/

Proszę o poradę, czy da się tu uzyskać sensowną linię łańcucha przy napędzie 1 x ?. W jaki system pójść? 8 rzędów 10 czy 11?

Nie mogę znaleźć gotowych kół na piaście Nexus / Alfine bez hamulca torpedo w rozsądnym budżecie, a z serwis chyba mało opłacalny - 300zl przegląd + części (koszt nieokreślony) + centrowanie koła 80 zł w serwisie który się zechciał podjąć tego tematu. Sensownie wygląda ta oferta, ale niestety torpedo, do czego nie jestem przekonany:

https://allegro.pl/oferta/kola-28-zestaw-przod-tyl-shimano-nexus-7v-biegi-8029598797

Ewentualnie czy polecacie jakieś miejsce we Wrocławiu gdzie warto oddać koło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór przerzutki przedniej.

Cześć!

Szukam przerzutki przedniej do napędu 3x8, gdzie z przodu mam tarcze 42-34-24 (z tyłu kaseta 11-32). Po poszukiwaniach w sklepach znalazłem tylko jedną o pasujących parametrach tj. Shimano Altus FD-M313. Chciałbym jednak coś wyższej klasy. Mam takie pytania:

1. Czy jeżeli w parametrach przerzutki jest napisane, że obsługuje największą zębatkę 44/48 to 42 już nie obsłuży? 

2. Czy jeżeli jest dedykowana do napędu 3x9 to 3x8 nie obsłuży?

Mam na myśli Shimano Acera FD-T3000. Wyższej klasy już chyba nie znajdę bo są na max 40 zębów albo na węższy łańcuch. Na chłopski rozum wydaje mi się, że jeżeli obsłuży większe zębatki i więcej przełożeń z tyłu, to z mniejszymi nie powinna mieć problemów, chciałbym jednak potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent: Klamkomanetki Sora R3000 i przerzutka Alivio M3100, kaseta HG-200-9. Manetki ciągną jakby za dużo linki, więc po wyregulowaniu na najmniejszych zębatkach, na krańcach łancuch spada w szprychy. Ten sam problem zą samą przerzutką i klamkomanetkami MicroNew R9. Obie klamkomanetki działają bez problemu z przerzutką Sora R3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2023 o 14:16, Najdos napisał:

Dobór przerzutki przedniej.

Cześć!

Szukam przerzutki przedniej do napędu 3x8, gdzie z przodu mam tarcze 42-34-24 (z tyłu kaseta 11-32). Po poszukiwaniach w sklepach znalazłem tylko jedną o pasujących parametrach tj. Shimano Altus FD-M313. Chciałbym jednak coś wyższej klasy. Mam takie pytania:

1. Czy jeżeli w parametrach przerzutki jest napisane, że obsługuje największą zębatkę 44/48 to 42 już nie obsłuży? 

2. Czy jeżeli jest dedykowana do napędu 3x9 to 3x8 nie obsłuży?

Mam na myśli Shimano Acera FD-T3000. Wyższej klasy już chyba nie znajdę bo są na max 40 zębów albo na węższy łańcuch. Na chłopski rozum wydaje mi się, że jeżeli obsłuży większe zębatki i więcej przełożeń z tyłu, to z mniejszymi nie powinna mieć problemów, chciałbym jednak potwierdzenia.

A szukałeś w 9rz? Może fd t4000 lub fd m4000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...