Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

11s da na pewno bo to wynika nawet z dokumentów shimano. Zostaje tylko kwestia kasety o tak dużej rozpiętości - tzn. działać będzie ale nie wiadomo czy kultura pracy/sprawność zmiany biegów będzie akceptowalna

Generalnie nie kupuj na razie nowej tylko wypróbuj jak to będzie działać z obecną

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka M5120 z kasetą 11-51. Należy oglądać od czwartej minuty. Łańcuch 10speed również dobrze działa na kasetach 11speed, sprawdzone przeze mnie i użytkowane w dwóch rowerach. Polecam kupić łańcuch Shimano, kultura pracy i precyzja działania jest lepsza niż na innych łańcuchach innych firm, ponieważ łańcuch Shimano jest projektowany pod kasetę Shimano i będzie to mimo wszystko lepiej współpracować ze sobą.

 

Edytowane przez leejoonidas
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest taki pacjent: Cube SL Road Pro na Tiagrze. Chciałbym żonie zrobić 1x10 (a idealnie byłoby 1x11), stąd pytanie czy da radę pożenić przerzutkę i manetkę z 10cio-rzędową kasetą 11-36 (lub 11-42) ewentualnie z 11stką 11-40?

Tylna przerzutka: RD-4700GS

Manetka: SL-4700

Do korby dobiorę zębatkę NW 38T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu rd-4700-gs łyka kasety 11-34/36 niezależnie od tego czy są 10-cio czy 11-sto rzędowe pokroju cg-hg700/800 czy sramowskich pg-11x0 (tyle że do obsługi kasety 11s potrzebna jest manetka 11s). Z kasetą 11-40/42 i tą przerzutką - mowy nie ma. A jak ktoś ma tak zamontowane i mu "działa" z tą lub podobną szosową przerzutką i jest na dodatek zadowolony to dla Niego prawdopodobnie ideałem urody jest kobieta z brodą.

Jak Ci bardzo zależy na 1x11 z kasetą pokroju 11-42 to idź w mtb'owy osprzęt - łatwiej taniej... w końcu masz prostą kierę.

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej jestem nowy 
Mam napęd MTB który muszę wymienić. 
Z tyłu:
SHIMANO CS-HG50 10 rzędów.
Z przodu mam coś takiego > zdjęcia <
https://www.amazon.de/-/pl/dp/B0188BZZ5W/ref=sr_1_1?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&crid=2WE95LEB6OAML&keywords=race+face+turbine+kettenblatt+set+10fach&qid=1668885767&sprefix=race+face+turbine+kettenblatt+set+10+fach%2Caps%2C93&sr=8-1

Race Face Turbina Chainring Set 4 Bolt 24/34 2x11 Speed ( chyba ), Znalazłem tam jeszcze takie numry D40267 albo A1438
Rower był składany. Z

Łańcuch też muszę wymienić. Jest 10 rzędowy. Co mogę zrobić ? Chcę raczej wymienić z przodu tylko zęby. Co mogę dopasować i to co posłałem to jedyne rozwiązanie ? 

IMG_20221016_124853.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2022 o 18:14, Mihau_ napisał:

Będziesz potrzebował podkładki dystansowej

Witam, piasta przyszła i na próbę założyłem kasetę. Pierścień mocujący zakręciłem do oporu palcami i sprawa wygląda tak jak na zdjeciu. I teraz pytanie, serio potrzeba tam dawać podkładkę? Bo się boję że kaseta będzie zjadać ramę;)

IMG_20221124_195746.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, abdesign napisał:

A Wy się na pewno dobrze zrozumieliście z kolegą @Mihau_'em?

Dystans przy zakładaniu kasety 10s jest niezbędny... pod warunkiem że masz bębenek 11road, który jest dłuższy od zwykłego. 

Czyli jak to jest nowa piasta pod kasetę 11ale mtb, to pasuje bez dystansu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czyli jak to jest nowa piasta pod kasetę 11ale mtb, to pasuje bez dystansu?

Kasety 11 szosowe mają dłuższy bębenek.

Kasety od 8 do 12 biegów MTB wchodzą na "standardowy" bębenek, który w świecie szosowców obsługuje maksymalnie 10 biegowe kasety.
Wynika to z faktu, że w MTB powyżej 10 biegu koronki i tak trzymają się na odsadzonym pająku a nie na bębenku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Generalnie powinno, nawet pomimo, że przerzutka jest do napędów 6/7s. Jednak polecam wybrać przynajmniej przerzutkę Acera, dedykowaną do napędów 8s, a do tego napędu i lepszy łańcuch. Tourney po krótkim czasie przestaje działać jak należy.

Jaki masz budżet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się z pytaniem. Czy przerzutka deore m6000 shadow+ 10s zadziała poprawnie z manetką Sram x7 10s? Obecnie manetka działa z przerzutką Sram x7 exact actuation, w shimano jest dyna sys. Głównie rozchodzi się o to czy manetka i przerzutka maja taki sam uciąg linki, bo naszukałem się w necie i wychodzą sprzeczne informacje. Obiło mi się raz o oczy, że dyna sys i sramowski exact actuation mają taki sam uciąg czyli 1:1, ale chciałem się upewnić na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiada, więc sam sobie odpowiem: manetka sram x7 i przerzutka deore rd-m6000 nie zadziała "plug and play". Działa dopiero po zastosowaniu innego punktu zaczepienia linki w przerzutce- kilka podkładek i dłuższa śruba. Da się tak jeździć, ale zmiana biegów nie jest precyzyjna i szybka. Dokupię jednak manetkę. Dziękuję i pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...