Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

@chopmaz powinno być ok, chociaż należy zweryfikować jakiej długości jest łańcuch obecnie. Jeśli jest prawidłowo dobrany to wszystko powinno grać.

@Mamcia możesz założyć taką korbę, przednia przerzutka powinna dać radę. Proponuję szukać czegoś pokroju Alivio lub Deore ze starszych grup które miały zbliżone stopniowanie.

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
7 godzin temu, Mamcia napisał:

A co powiecie o korbach firm Miranda ,Neco lub Sunrance ? 

Budżetówki, wszystko jest kwestią do czego to ma być i o jakiej kwocie mowa.

21 minut temu, chopmaz napisał:

@bogus

Łańcuch ma 112 ogniw, z takim rower wyjechał ze sklepu, drugi łańcuch,  który kupiłem do rotacji, skróciłem do tej samej długości. 

Co nie znaczy że był dobrze dobrany pierwotnie, ale jeśli wszystko działa to nie ma się czym przejmować. 

@dww3  zębatka będzie ok. Zamów sobie ja bezpośrednio od producenta https://www.garbaruk.com/pl_PL/gxp-mtb-oval-boost.html?category=20 wybierasz kolor i wielkość zębatki. Ważne by była pod Boost. Garbaruk ma zmienny offset w zależności od wielkości zębatki i rożny dla boost i nonboost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota jaką chciała bym przeznaczyć to ok 200 zł , jest to rower MTB syn dużo się wygłupia i co chwilę coś trzeba naprawiać nie chciałabym całkiem drogich bo nie szanuje ,więc jakby się znów coś zepsuło to nie będzie szkoda wydanych pieniędzy  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa - sprawdzone empirycznie na r8000gs i efektu opóźnienia nie ma. To raczej dotyczylo poprzednich wersji przerzutek 11s albo wózków ss.

Przypuszczam nawet, że główny powód braku kompatybilności w tabelach to fakt, że Shimano nie produkuje kasety 11s 11-36. A raczej NIKT nie wspiera konkurencji, Shimanon też nie, więc obcych kaset nie polecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam dwie kwestie, raczej teoretyczne, ale będą miały wpływ na łańcuch jaki kupię.

1. Czy w napędzie 1x9 z kółeczkami przerzutki od 10s, łańcuch 10s będzie działał poprawniej od łańcucha 9s?

 2. Łańcuch "rozciąga się" poprzez ścieranie materiału na sworzniach (IMHO). Czy można zaryzykować tezę, że łańcuch z pustymi sworzniami (pinami), będzie się szybciej "rozciągał" bo obok ścierania materiału dojdzie dodatkowo zdeformowanie pinów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie dotyczące łańcucha którego mam na rowerze i planuje go wymienić na nowy z powodu zużycia. Problem jest w tym że nie mogę znaleźć tego łańcucha na internecie tylko podobne z innymi oznakowaniami na łańcuchu :/. To jest mój pierwszy rower na którym więcej jeżdżę i o niego bardziej dbam. Naliczyłem 112 ogniw z tymi na spince. Znalazłem podobny na stronie dechatlonaale inaczej wygląda spinka i ma oznakowanie 8.3 a nie 8.7.20220721_181912.thumb.jpg.d21c7d33597697a4e063989bdf5ea2ef.jpg https://www.decathlon.pl/p/lancuch-8-biegowy-kmc-z8-3-ept-112-ogniw-spinka-cl573r-ept/_/R-p-340315?mc=8755562&&cd=1625039213&ad=57336423530&kd=&gclid=Cj0KCQjw8uOWBhDXARIsAOxKJ2Hapnm-emFBlphUFfom0mtho1w767AfEe0IozT6QeY7LNuOxOygEtQaAsIaEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 jak ktoś sie zna to proszę o pomoc w znalezieniu takiego łańcucha.20220721_181824.thumb.jpg.8e50dec3a05e9a3f22b92519197f937d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, abdesign napisał:

Będzie pasował każdy łańcuch 8s.

A ten konkretny (seria Z od KMC) jest słabym łańcuchem. Chcesz mieć przyzwoity i ma to być KMC? To poszukaj wersji X8.

Znaczy chce łańcuch który zastąpi ten który mam na rowerze. Lepszy też mogę mieć jeśli będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...