Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź! Nawet nie wiedziałem, że takie info jest dostępne / istnieje :)

Posprawdzałem i zgodnie z tabelką wygląda na to, że do tylnej przerzutki, którą kupiłem powinienem dokupić korbę Alivio FC-T4060 i to info jest ok. Natomiast w dalszym ciągu zastanawiam się czy mogę "mieszać" i do Alivio RD-T4000 dorzucić korbę Shimano Altus FC-MT210 40x30x22 175mm - tego info nie odnalazłem na wskazanej przez @szymoon87 stronce shimano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ty zamierzasz wydać kasę nie na to co jest potrzebne. Rower wymaga podstawowego serwisu i wymiany wyłącznie zużytych elementów. Wymiana sprawnej rozregulowanej Acery na sprawne niewygerulowane Alivio nic ci nie da, tylko zmniejszy ilość kasy w portfelu. Wymiana wszystkich linek i pancerzy, klocków hamulcowych, oczyszczenie, smarowanie, regulacja przerzutek. Jak łańcuch jest zużyty, to do wymiany. Jak kaseta nie przyjmie nowy łańcuch to kaseta do wymiany. To samo z korbą. Nie zapomnieć też o serwisie piast, sterów, ew. centrowanie kół. I 99% niepokojących objawów w rowerze przejdzie. 

Przy ew. wymianie kasety i korby masz okazję nieco zmienić przełożenia w rowerze - w twardą lub miękką stronę. Ale na przykład wymiana i kasety na 11-25 i korby na 40-30-20 nie ma sensu, bo przełożenia zostają zbliżone do tego co miałeś na 48-38-28/11-36, tylko że kultura pracy napędu się obniży. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bababa napisał:

Dziękuję za odpowiedź! Nawet nie wiedziałem, że takie info jest dostępne / istnieje :)

Posprawdzałem i zgodnie z tabelką wygląda na to, że do tylnej przerzutki, którą kupiłem powinienem dokupić korbę Alivio FC-T4060 i to info jest ok. Natomiast w dalszym ciągu zastanawiam się czy mogę "mieszać" i do Alivio RD-T4000 dorzucić korbę Shimano Altus FC-MT210 40x30x22 175mm - tego info nie odnalazłem na wskazanej przez @szymoon87 stronce shimano. 

Sppecka RD,

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/alivio-t4000/RD-T4000.html

image.png.05a1f67796ac8a1d58c936d8a7517fc8.png

Co do korby to CI nie pasowała przerzutka przednia więc tutaj za 50zł można kupić coś pasującego na olx.

ps. uważaj na nazewnictwo bo Alivio ma teraz zmienione z M4000 na 3100 itp.... wszystko jest jakby nie było skatalogowane na bike shimano ładnie check it:)

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda:

Kaseta Sunrace MZ90 12 speed 11-50 działa bardzo dobrze z łańcuchem KMC X12 silver, SRAM NX,

natomiast z Shimano Deore CN-M6100 bardzo kiepsko, nie wrzuca z 28 na 32 trzeba przeciągać na następny bieg, to samo przy zrzucaniu, czasem trzeba 2 biegi zrzucić.

Nie jest to problem innego zużycia, wszystko nowe, zakładam KMC i niema problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawialem się jaki rodzaj przerzutki tylnej mam czy to Tiagra średni wózek (GS) czy krótki wózek (SS). Po zakupie Tiagra 4700 GS podczas wymiany znalazłem miejsce odznaczenia przerzutki tylnej i na dodatek jest różnica w kilku detalach dzięki którym można je odróżnić, np ramię baryłki jest całkiem, krzywizny korpusu i jeszcze kilka różnic które można zobaczyć na stronie Shimano oglądając dwie przerzutki. Ale to oznaczenie na korpusie od środka mówi 47GS a moja oryginalna z krótkim wózkiem miała 47SS

Compress_20220219_160413_3336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi na moje posty. Poszperałem trochę i wydaje mi się, że dojechałem do finalnego zestawienia. Będę bardzo wdzięczny za ewentualne uwagi i/lub potwierdzenie, że wszystkie części ze sobą zagrają.

Do Integrala mam zamiar wrzucić:

- Przerzutkę tył Alivio RD-T4000
- Przerzutkę przód AFDT4000DSM3
- Manetki Alivio SL-M4000
- Klamki Alivio BL-T4000
- Korbę Alivio FC-T4060 44x32x22 175mm
- Suport Deore SM-BB52
- Kasetę Alivio CS-HG400-9 11-28
- Łańcuch deore CN-HG53

Będzie dobrze kierowniku?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, remover napisał:

11-28 celowo wybrana, bo kasety 9x są aż do 36?

I nie wiem nie poszukałem by jakiegoś Deore na tył.

Hej, dziękuję za info! Tak, kaseta wybrana celowo, pod kątem terenu jazdy. Tą Alivio na tył już akurat wcześniej już kupiłem 😑

Czyli podsumowując wszystko powinno razem jako tako śmigać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,odnawiam właśnie stary rower szosowy o przełożeniu 2x7,w tym momencie zmieniona korba na 1 blat. Zastanawiam się nad wymienieniem tylnej przerzutki na coś świeższego pytanie brzmi. Jakiej przerzutki szukać,która obsłuży 7biegów,czy jakaś przerzutka z 8biegowej będzie git?,być może głupie pytanie zadaje ale wole wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie zakładam że rower ma napęd shimano (zapewne o innym byś wspomniał)

Ale przy tm założeniu, to jeżeli ten rower nie będzie nosił znamion renowacji z epoki to możesz swobodnie użyć niemal każdej szosowej przerzutki 7-8-9-10s (wyjątek stanowi tiagra 4700)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pytanie takie, ponieważ pierwszy raz chcę kupić cały napęd (nie, że serwis robi to za mnie). Nie znam się, a chcę, żeby było analogicznie.  Pomoże ktoś? Jeśli chodzi o kwotę to może być średnia półka, albo coś wyżej. 

Potrzebuje:

- Łańcuch 9cio-rzędowy

- Kaseta 9rz 36-11

- Przerzutka tylna 9rz

- Linka do przerzutki i oprócz tego hak

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trudno Ci coś doradzić, sprecyzuj ile chcesz wydać kasy, jaki masz rower.

Tak abyśmy mogli dobrać osprzęt na podobnym poziomie. 

No i przede wszystkim do jakiej jazdy, rekreacja, czy coś więcej. 

 

 

Edytowane przez medik
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Chciałem zmienić środkowy blat w korbie. Zaznaczam, że nigdy tego nie robiłem. Nie boję się samej wymiany, większy problem mam z zakupem odpowiedniej zębatki.

Moja korba FC M391, czyli grupa acera. Oznaczenie na blacie to SG-X M9 U-36

I teraz pytanie, znalazłem (powiedziałbym że dużo) oferty zakupu zębatki z takim samym oznaczeniem, ale tam info że pasuje do korby np. FC M431

Natomiast zębatka 36T z tym samym oznaczeniem, ale informacją że pasuje do FC M391 , jest trudno dostępna, a przede wszystkim ponad dwa razy droższa...

Wszystko inne się zgadza, napęd 3x9, PCD 104mm, 4 śruby...

Moje pytanie jest takie, czy np. taki blat będzie pasował do mojej korby

https://allegro.pl/oferta/tarcza-do-korby-shimano-36t-m431-8-czarna-11770122198

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...